bugün

madmen dizisinde de oynayan aktör.
fringe'in ilk sezonunda zeki kötü adam rolünde oynamıştır. yine sherlock holmes 2'de prof. moriarty'yi canlandırıp zeki kötü adam ekolünden devam edecektir.
o suratına hayranım. yüz ifadesine. severek takip ediyoruz. zekilik yakışıyor bu adama.

dipten gelen not: male
efsane bir serinin hikayesinde oynanması planlanan oyuncu.

büyücülük dünyasına gelebilirmiş.evet j.k. rowling'in dünyası.

peki kimi oynayacak dersiniz?

dumbledore!

evet, yakın zamanda çıkacak olan fantastik canavarlar nelerdir, nerede bulunurlar kitabının aynı adla çıkacak olan seride ikinci film için dumbledore rolünü alması planlanan oyuncudur.

hp serisine göre eski tarihlerde geçtiğinden ötürü (ki dumbledore, grenderwalt felan hepsi genç olacaklarından) bize taze kan bir dumbledore lazım.

heyecanla kesinleşmesini bekliyoruz.

bu rol ona çok yakışacak.
Ekşi sözlükte yazarların çok kullandıkları bir kelime vardır "underrated" diye. Heh işte, o kelimenin sözlükteki karşılığıdır bu adam. Oyunculuğu mükemmel olmasına rağmen çok az kişi tanıyor bu adamı. Oynadığı diziler de efsane bana göre; chernobyl, the terror, the crown(mad men ve fringe'de de yan rollerde de olsa oynamışlığı var)... Hadi tamam dişe dokunur bir filmde oynamamış olabilir o yüzden bu zamana kadar pek tanınamadı diyelim, e şimdi chernobyl popüler olmaya başladı, herkes konuşuyor bu diziyi(mükemmel bir dizi bu arada, izlemediyseniz öneririm) ama hala hak ettiği değeri göremiyor. Umarım çok geç olmadan daha çok baş rolde olduğu dizi/filmlerde görürüz kendisini. He ben kendisini komediye daha çok yakıştırıyorum ama ciddi rolleri de çok güzel ve inandırıcı oynuyor. Neyse, kaliteli yapım olsun da kendisi olduğu sürece türü fark etmez zaten.