1. 1.
  halihazırda kendi deyimiyle artık köşesine çekilmiş olan yarı-emekli blues efsanesi, besteci, gitarist, vokal...

  grammy sahibi büyük üstad, 5 aralık 1938 senesinde oklahama'da dünyaya geldi.

  after midnight(eric clapton), call me the breeze(lynyrd skynyrd), cocaine(eric clapton), sensitive kind (carlos santana, john mayall, chris rea) gibi ve daha bir çok şarkının bestecisidir.

  kimi kaynaklarda Jean Jacques Cale şeklinde geçiyor olsa da j.j.cale'nin bu isimle bir ilgisi yoktur zira "j.j." lakabını 1960'lardan beri john cale ile karıştırılmamak için kullanmaktadır.
  3 ... broken probis
 2. 2.
  okie albümündeki i got the same old blues adlı parçası net olarak blues tarihinin en iyi beş parçasından biridir, ki lynyrd skynyrd de bu parçayı güzelce coverlamıştır, lakin kendisinden dinlemek çok ayrı bir zevktir.
  1 ... dostlar tavernasi
 3. 3.
  DÜN 74 yaşında hayatını kaybetmiş blues üstadı.
  ... murtcu
 4. 4.
  ABD'Li müzisyen , şarkıcı ve besteci . Davul makinelerinin kullanımına öncülük eden sanatçı besteci olarak daha büyük başarılara imza atmakla beraber şarkıcı olmasının yanında besteci kimliği ile ön plana çıkmıştır . (bkz: Eric Clapton) bu adamın tarzından etkilenmiştir . Blues müzik tarzına çok öncülük yapmıştır . Bir takım olaylardan sonra kendi köşesine çekilmiş ve barlarda çıkmaktaydı . 26 Temmuz 2013' de hayatını kaybetmiştir .

  J.J.CALE - 5 (FULL ALBUM)

  https://www.youtube.com/watch?v=Hrv25UTR_co+

  Toprağı bol olsun .
  ... tranceenergy