bugün

işsizlik olduğu kadar iş beğenmeme de var. Beğenmemekte de haklılar herşey pahalı. Herkes haklı ne desek ki işte.
işsiz arkadaşlara allah sabır ve acil iş versin inşallah.

şu hükümetin vatandaşa iş alanı yaratmak gibi bir çabası olmadığından işi allah'a kalmış.
zor bir süreç gerçekten. hayatımın en uzun işsizlik sürecini geçirdim. tam 9 ay. psikolojim mahvoldu. saçma sapan iş teklifleri de özgüveni yerle yeksan etti. 2 aya yaklaşıyor yeni işe gireli. inşallah hep böyle devam eder.
yılbaşından sonra dahada artacak.
insanın özgüvenini ciddi anlamda düşürüyor. insan içine çıkmak istemiyorsunuz.
Uludağ sözlük yazarlarının meslekleridir.
Temmuz ayı işsizlik rakamları açıklanmış. Sorun şu ki artık buna rakam denmez. 13 rakam değildir! Genç nüfusta işsizlik ise oranı ise 27,1 olmuş.
https://www.ntv.com.tr/ek...di,n5Ng-TC71EiCuXqlst1aNQ
Ben başka bir şeye daha değineceğim. En az işsizlik kadar 3 sorunumuz daha var: 1 Ağır şartlarda çalışma 2 ucuz işgücü 3 alan dışı çalışma (ben de 3. Gruptayım)..
Sağlıkçı olup üstüne bir de sgk borcu dolayısıyla ilaçlarını dahi parayla alamamaktır sağolun demek ki ülke böyle yönetilmeli allah şu an ne yapıyor acaba bu soruyu da kendi şahsıma merak ettiğimi itiraf ettiğimi beyan ederim ayrıyetten.
zordur. allah yardım etsin. kendi işimi yapıyorum ama benimde durumlarım kötü. umarım düzelir ekonomi.
karl marks'ın yedek emek ordusu olarak tanımladığı ve kapitalist üretim ilişkilerinin olmazsa olmazıdır. ekonominin bunalıma girdiği dönemlerde burjuvazinin emek giderlerini minimuma indirmesi ile artarak çoğalır. ayrıca günümüz türkiyesi gerçeğidir.
çalışmayı sevmeyen bir nesle işsiz diyemeyiz kavramı.
erkeklerin işi kadınlara verildiği için yüksek çıkmaktadır.

iş hayatında kadınlara pozitif ayrımcılık kalkmalı ve öncelikle erkeklere iş verilmelidir.
görsel

(!).
yarayı geçmiş kangren olmuş bir durum. kesip de atılacak bir durum da yok. başa bela olsa da bu kangrene derman olacak iş lazım.
şu an ortalık işsizlikten kırılıyor. hem de ciddi manada.

ekonomi bakanı olan arkadaş ikide birde kafasını mikrofona uzatıp yeni gelin nispeti yapar gibi " verilere bak oohh sefam olsun, yine büyüdük" diye gerdan kırıtırken, öyle zannediyorum ki bu israf ve haram rüzgarının bizi nasıl baş aşağı edeceğini aklından bile geçirmiyordur.

halen ahlaksızlığın ve arsızlığın kucağında israf, rant, rüşvet ve 2. aracının modelini yükseltip çocuğunu da daha iyi bir özel okula kaydettirmek isteyen aç gözlüler ile hatır gönül ilişkilerinin serbest piyasaya yön verdiği bir ekonomik boşlukta seyrediyoruz.
Yıl 2020 almış başını gidiyor. (bkz: Açlık)
"işsizliği gidermek iş yaratma, iş yaratma da yerli ve yabancı sermayeye güven verme meselesidir. Yerli sermaye ile ortaklaşa iş görmeye gelen bir yabancı firma, solcu şamataları duyunca, 'Bu memlekete para emanet edilmez.' diye çekip gitmiştir. Komünistin işine 'işsizlik' gelir."

- falih Rıfkı atay
Depresyona sebebiyet verir zamanla...
Bazen illet bazen nimet olduğuna inanıyorum.
işsizligin en büyük sebebi akparti seçmenidir!
dış güçler kelimesini ağzından düşürmeyen cahil iç anadolu halkıdir!
zor bir süreçtir. akranlarınızın birçoğunun nitelikli işlere girdiğini görmek de acıtır biraz.
acıkan bir dişsizlik.
Benim gün içinde yaptığımdır.ewed
temmuz 2018 de üniversiteden mezun oldum 1.5 sene olmuş mezun olalı. şimdi oturdum kpss çalışıyorum tek umudum o kaldı çünkü.
türkiye'de gün geçtikçe artış göstermektedir. istihdam yaratılamaması ve ülke ekonomisinin küçülmesi başlıca sebeplerindendir.