bugün

bir efsane kısım;

bu hayatta çok çelme yedim. hemde en sevdiklerimden. sıradan insanlar değil yani. "napıyonuz lan" diyemiyeceğim insanlar.
hayatımız olmuş işler güçler.
şu efsane sahneye sahip dizidir.

https://www.youtube.com/watch?v=w7LWFq8UtOA

edit: https://www.youtube.com/watch?v=dnfE4mwT-iA şuraya bipsiz halini koyayım.
Bir türlü sevemediğim, bana hiç de komik gelmeyen dizi.. Önyargılı mıyım acaba dedim birkaç kere izledim ama yok yani olmuyor..
Tekrardan baslasa da gulmek icin dizi gunlerine kadar gun saysak dedigim dizi.
ulan gece gece youtube'da bana kendini izleten dizidir. bıkmadan izlediğim ve güldüğüm sahneleri var ve bana göre türkiye'de çekilmiş en iyi 10 dizi arasına çok rahat girer.Ama işte bunuda bitridiler.

Güzel bir liste bulmuşlar sizde biraz gülün. http://ulu.so/uhvis6
gelmiş geçmiş en güzel sahnesi:

https://www.youtube.com/watch?v=POFXDqEQtJs
Nejat işler'i çağrıştıran dizi.
Bayılarak güldüğüm diziydi.
Bitmeyeydi.
izlerken çok konuşulduğundan çoğu esprileri kaçırmışım tekrar izleyince anlaşılıyor.
Ne projeydi ama adamlar zeka küpü tekrar izlemeye başladım bütün sıkıntı stresimi aldı götürdü.
41 bölümlük ahmet kural & murat cemcir dizisi.
Türk dizi tarihinde günü ve saati bu kadar çok değişmiş, buna rağmen izleyici tarafından kaderine terk edilmemiş başka bir dizi yoktur. Sevdik hem de çok sevdik.
Oyuncu kadrosunun Kardeş payı ile neredeyse aynı olmasına rağmen bana beş kat daha samimi gelen dizidir. Hangi diziye sımsıkı sarılsam hop final.
behzat ç ile birlikte en saçma dizilerden.
izlemeye yeni başladığım on numara beş yıldız dizi.
Ilk bölümleri ne kadar boktan olsada sonradan açılarak zirveye çıkmıştır.
görsel
Ahmet sadi murat üçlüsü gülmekten karın ağrıtmıştır.
fıtıfıtıfıtıfıtıf

repliğiyle akıllara kazınmıştır.
Türk dizi sektörünün en komik filmiydi belkide.Fıtıfıtı.
peh peh peh peh peh peh
Vay beehh

Sadi, bana bir soru sor… Sor oğlum aklına gelen ilk soruyu sor bana.
- Ne soriym ya?
- SOR!!!
- iki kere iki?!!
- FERiDE!!! Murat sen sor. Sor lan!
- Ya Ahmet ya…
- Sor oğlum sor! En sevdiğim rengi sor bana hadi…
- En sevdiğin renk ne Ahmet?
- FERiDE!!! Mısır'ın başkenti nere? FERiDE!!! Ege'nin birincil geçim kaynağı ne? FERiDE!!! Elektriği kim buldu? FERiDE!!! Aya ilk kez FERiDE ayak bastı!!! Her sorunun cevabı; FERiDE!!! Her sorunun kendisi FERiDE!!! HER SORUNUN iÇiNDE HER CÜMLENiN iÇiNDE FERiDE VAR! HER CÜMLENiN SONUNDA FERiDE KOYULUR! BiR SONRAKi CÜMLEYE BÜYÜK FERiDE'YLE BAŞLANIR! KARŞIDAN KARŞIYA GEÇERKEN iLK ÖNCE FERiDE'YE SONRA TEKRAR FERiDE'YE BAKILIR BiR DAHA FERiDE'YE BAKILIR ONDAN SONRA GEÇiLiR! DÜNYA FERiDE'NiN ETRAFINDA 365 GÜN 6 SAATTE DÖNER! BiR YIL 12 FERiDE EDER!!! ENERJi; KÜTLEYLE FERiDE'NiN HIZININ KARESiNiN ÇARPIMIDIR!!! O KADIN AVUSTRALYA'YA GiTMEYECEK!!!
-resim dersindeyken ninja kaplumbağa bile
çizemezdim.
şimdi renk renk boyalar aldım. içimde bir
çizme isteği, belki hayallerimi gerçeğe dönüştürme hissi.
bilemiyorum feride.
bir kız çiziyorum resmin orta yerine, bembeyaz bir önlük giydiriyorum ona, öyle de yakışıyor ki haspama, elini kimsenin eline değdirtmiyorum.
yollarına papatyalar çiziyorum o kızın,
ayaklarına dikenler bile batmasın diye.
peki ben bu kızın yanına, bir de her şeyini
paylaşabileceği birini çizsem,
ne dersin feride?
ben bir ahmet çizsem bu kızın yanına,
biliyorum ki ahmet’i çizersem, resimdeki bütün papatyaları koparıp taç yapacak kıza.
beklemediğin yerden geldi di mi soru?
biliyorum biz arkadaşız, beraber
büyüdük… de.
ben hep senli rüyalar görüyorum feride, senli şarkılar söylüyorum, senli cümleler kuruyorum, her yanımda sen varsın.
sen benim en zorlu sınavlarımda aşağıdaki boşluğa en uygun kelimemmişsin meğer de ben farkında değilmişim.
sana yakınken sensiz olmaktansa, senden uzak sensiz olmak daha az acı verir belki…

-ne diyorsun ahmet?

-seni seviyorum diyorum feride.
aylardır seni her gördüğüm de sana her
baktığımda, seninle her konuştuğumda, seni seviyorum diyorum, lisan-ı haliyle…

(içerim yanıyor yar yar yaramaz pek deriiin, bana nazlı yardan aman bir haber verin.)
Henüz izlemediğim dizi. Izlesem mi izlemesem mi karar veremedim.
Kesinlikle izlenmesini tavsiye ettiğim diziler arasındadır.