bugün

Hepsini siktir ettim hayatımdan. Mutluyum.
boş adamdır hayır diyemiyorsanız rehberden numarasını silin.olurda mesaj atarsa kanka format attım ayağına yatarsınız o anlar zaten bir daha da yazmaz.tavsiye ederim.bu adamlardan bir sik olmaz hiç bir zaman hayır görmemişimdir.
olmaz olsun.
uzatma sadede gel dediğim arkadaş türüdür. böyle deyince hoşlarına gitmiyor ama yaptıklarını yüzlerine vurmayı çok seviyorum.
itici arkadaştır bencildir olmasa daha iyidir.
işi düşünce elbette arayabilir fakat sadece işi düşünce arıyorsa evlerden ırak olsun.
hepinizin olduğu arkadaş turudur. biri sizi bir isi düştüğünde ariyorsa o isini halletmeye calisin. daha sonra yine bir sure geçince yine bir isi dustuyse adamakilli tavsiye verin ama yine yardimci olun. sonuçta arkadaşlıklar kolay kurulmuyor . bir daha isi düşerse yine yapin.... bir daha dusjsjsjals
işim düşünce arkadaşımı aramayacağım da kimi arayacağım.

varsın herkes işi düşünce beni arasın. kötü günde akla gelen insan olmak bence daha güzel.
Zorda değilken hep gülen yanınızda olan sahte bir silüete sahip arkadaştır.
sizin salaklığınızdır, siz fırsat verirsiniz hep bunlara, benim çevremde neden yok işi düşünce arayacak insanı anlayıp hayatınıza katmayın, bu da tecrübe ister.
Şerefsizin önde gidenidir.
arkadaş değil kalleştir seref yoksunudr boşuna arkadaş diyip kendinizi kandırmayın yazık etmeyin gençliğinize siktir ediceksin böylelerini.
arar da telefon açılır mı bilemiyorum altan.
arkadaş demeyelim bence ona .
önce arkadaşla dost kavramını bi ayıralım. Arkadaşlık dediğin zaten çıkar ilişkisi üzerinde temellenir. Sen ona bir konuda yardımcı olursun o sana bir konuda yardımcı olur. Arkadaşına hadi gidiyoruz dediğin zaman, nereye? diye sorar. Dost ise hadi gidelim der. Yani senden sonrası için bir şey beklemez, sen zaten istemeden onun için bir şeyler yapmaya eğilimlisindir. Arkadaşının ise bunu senden istemesi lazımdır. Yani kısaca merhaba merhabadan öteye gitmeyen kavramı karşılayan tiplere işi düşünce arayan arkadaş denilebilir.
en kısa zamanda def edilmesi gereken arkadaş tipi. çıkarcı insan her türlü hainliği yapmaya müsaittir ve arkadaş da değildir.
burada herkes yerin dibine sokmuş bu arkadaş tanımını ama ben aksi düşünüyorum.

istisnaları bir kenara bırakırsak

ilkokulda 30,
mahalleden 20,
liseden 30,
üniversiteden 40

arkadaşınız olduğunu varsayalım. ki bundan çok çok çok daha fazlası olduğunu siz de biliyorsunuz.

ve istiyorsunuz ki yukarıdaki örneklemde verdiğim 120 kişi, sizi sürekli arasın, sürekli hal hatır sorsun sürekli paylaşımlarınızı beğensin, her paylaşımın altına vaaay karşim helal olsun yazsın, bir başarınız olduğunda hepsi telefonunuzu meşgul etsin ama mesaj atmasın sadece arasın.

yani siz bu kadar arkadaşınıza yetişebilir misiniz ? ve bu kadar kişi de sizin gibi çevresini hesaba katarsa ?

bakın anlamadığınız bir nokta var. arkadaşlıklar çıkar meselesidir. yani liseden beri görüşmediğiniz bir arkadaşınız bir gün size mesaj atıp 'ya ukraynali, kardeşim sen bu pc işinden anlıyorsun, benim 3000 tl m var bana bi pc önersene' dediğinde buna 'işi düşünce' aradı demek ne denli doğrudur ? aksine 'arkadaş' olduğunuz için zor bir durumda ya da bir ihtiyacı olduğunda bakın sizin kapınızı çalmıştır. buna sevinmelisiniz.

tabi ki asalak yaşayanlar bunun dışında. sınav dönemlerinde kankacılık oynayıp yolda görünce selam vermeyen tipler, vefasız insanlar, senin derdin olduğunda 'banane amk ?' diyen kişiler zaten arkadaş değildir.

arkadaş, bir caddede yan yana yürüdüğün 250 kişi değildir. o caddede yürürken selam verdiğin 250 kişidir.
Genel olarak bana notları verir misin? Bana şu konuyu anlatır mısın? Diyenlerdir.
yaşadığım tecrübelerden sonra direk meşgule atıyorum böyle tipleri.
Genelleyecek olursak emlakçı ile bankacı kısım açık ara kapışır.
Silkilmesi gereken arkadaştır.
Benden bile iyidir, çünkü ben kimseyi arama ihtiyacı duymam arkadaşım yoktur yalnızlığı sever öyle takılırım.

Bir sokak köpeğiyle bile arkadaşlık yaparım, ama insan dedin mi orada dur, antrofobik biriyim zaten içimdeki sevgiyi hak etmeyene vermem.
"Ah tatlım, ne zamandır aklımdasın da arayamadım" dediği an anlarsın devamının "bak çok özledim mutlaka nişanıma/düğünüme bekliyorum, seni orada görmek çok mutlu edecek beni" şeklinde süreceği bir arkadaş tipi. Keşke onlara sadece tanıdık desek... Neden arkadaş diyoruz ki?
Teker teker engellediğim arkadaşlar.Arkadaşlarımız
Telefona "işi düşünce" diye kaydedilip aradığı zaman "işi düşünce arıyor" yazısı çıkan arkadaş.