bugün

toplumumuzda çoğunlukta olan insan profilidir. ezber mantığıyla içki haram derler ama konu sigaraya gelince bi açıklama getiremezler.
yobazın önde gidenidir. kendi kendine sigaranın haram olmadığını bilinç altına yerleştirmiştir o minicik beynine sadece parasının boşa gittiği gerçeğini yansıtabilse yobazlıktan kurtulacak ama yansıtamaz.*
içki içince millet kafayı buluyo deli gibi azıtıyor hem çevreye zarar veriyo hem de kendini küçük düşürüyor. tamam sigara da sağlığa zararlı ama içki gibi insanları sapkınlığa itmiyor. yeterince mantıklı bir neden bence neden insanlar içkiye tepki gosterirken sigaraya gostermiyor sorusuna. bana sorarsanız ben ikisine de karşıyım o ayrı bi konu.
(bkz: yeşilay stayla)
Mantıklı insandır. içki insanı insanlıktan çıkarır . Sigara kahveyle ya da çayla içildi mi süper keyifli bir olaydır insanı kendine getirir adeta.. içki mideyi bulandırır saatlerce kusturur,başı döndürür,çift gördürür kısacası insana zarar verir . Küfür etmeye , etraftaki insanlara yavşamaya neden olarak etrafınızdaki insanlara da zarar verir . Sigara erken öldürür.(Herkes ölür ama sigaaaraaa içenler daha çok ölür efenim) içki içen adamın muhabbeti çekilmez, sigara muhabbetsiz içilmez ayrıca. Sigara içeceğinize içkiyi bırakın. içki içeceğinize sigara kullanın. Sigaraaa öldürür.
(bkz: biri bok biri kakadır)
içkinin haram sigaranın tahrimen mekruh olduğunu bilen insandır. bir yerleri okumadan götünden "sigara harammış ki meğersem!" diye saçmalamamaktadır.
(bkz: şakirt hayvanı)
işine geldiği gibi davranan insanımsıdır.
tam tersini de rtük yapmaktadır.
geçenlerde rastladım; uzaylı filmi sandım, kocaman beyaz bir kafa... bir anda kol indi, yüz ortaya çıktı. meğerse bizim robert*miş.
televizyonda sigara içilir mi la?
islamik açıdan sigara mekruh içki günahtır çünkü onun kitabında. adalet işte oysa içki daha şuh, daha sağlıklı.
nedense hep tam tersini demişlerdir bana.
hayata dini açıdan bakan insandır. içkinin haram olduğunun farkında olan insandır.
Aynı zamanda cigara içme olasılığı çok yüksek ailesinini çoğu türbanlı olan adam tipidir.
çoğunluğun yaptığı her şey mübahtır. gerisi günah.
dostla icilen icki helal, orospu cocuklariyla icilen ayran bile haramdir.
Sigaranın, kanser yaptığını unutacak kadar bağımlı olmuş kişidir.
Sigaranın, kanser yaptığını unutacak kadar bağımlı olmuş kişidir.
biri haram diğeri mekruha yakındır ancak haram değildir. bence sigarada haramdır. vücuda son derece zararlıdır ancak keyif vermiyor diye günaha girmemesi yada uzun yıllar tüketildiğinde zararlı olabilmesi falan.

belkide fıkıhcılar malborodan rüşvet alıyorlardır?
Sigaranın zararlarının içkiden fazla olduğunu bilmeyendir.
sigaranın da kendini öldürmeye yeltenmek olduğunu bilemeyen insandır. ancak o tarafı bir yana kendisi dumanı nedeniyle bile karşı çıkılasıdır.