bugün

(bkz: mar adentro)
yaşamak bir hak mıdır yoksa bir yükümlülük müdür? filmin ana konusunu oluşturan bu soru üzerinden ötenazi tartışması yapılarak bunun bir hak olarak düşünülmesi gerektiği izleyenlere sorgulatılmıştır.
Orijinal adı mar adentro olan javier bardem'in başrolünü oynadığı etkileyici dram filmi. Javier bardem burada denize daldıktan sonra kafasını kayaya çarpması hasebiyle hayatını tekerlekli sandalyeye mahkum yaşayan birisidir ve ötenazi yaptırmak istemektedir ve ülke gündemine oturmuştur. Ardından bir gazeteci kız bununla röportaj yapmak ister ve mevzular başlar. Gerisi spoiler olur etkileyici kısımları yazmıyorum hadi.
yaşantısını sadece özgürlüğü üzerine kurmuş bir adam geçirdiği bir kazanın ardından yatağa mahkûm kalır. kazanın ardından 30 yıl boyunca yatağa mahkûm edilen adam bir an evvel iyileşmek için elinden gelen tüm çabaları sarf eder. çabaları netice veren adam 30 senenin ardından yattığı yataktan kalkarak eskide bir odada ve yatakta geçirdiği yılları bırakarak her şeye bir sünger çekmek ister. özgürlüğünün tadını çıkarmak için her an gezmeye başlar. güzel keyifli bir film
Az önce izleyip bitirdiğim film.

Sonu böyle olmasaydı keşke.

Bu adam ölmemeliydi.

O kadar duygusal yaklaşıyorum ki ana fikir ne unuttum.