bugün

Eskimolar neden kürk giyiyor mantığını sorgulamakle eşdeğer olan soru.
görsel
hava sıcak ondandır...

başka şehirde açık giyinmeye cesaret edemeyenler izmir e gidince de rahat giyinebiliyor.

bize ne kime ne?
Yanlış soru çünkü izmir sıcak. Ben izmitte yaşıyorum ve 1 hafta öncesine kadar hava kış gibiydi ama mayıs geldi diye neredeyse bir sey giymeden çıkanlar vardı üniversitede.

Yani demem o ki olay izmir veya izmit olayı değil. insanın içinde varsa giyer.
Amk dagda mi yasiyorsunuz anlamadim ki deniz olan ege akdeniz marmara sehirleri hep böyle.
paşa keyfi öyle istiyordur.
Sebep bnce kucuklukten açık giymeye alışması. Buyuyuncede tabiki sıradan normal çok dogal gelecek yanlış gelmeyecek. Alışıyor çünkü kendi ni bildi bileli öyle giyiyor öyle görüyor normallesiyor . O yüzden kimse kendini yanlış yapıyor olarak görmez. Bnde bir kızım var 3 yaşında ama şort elbise giydirmeyi artık düşünmüyorum aklı kesiyor artık alışması n tişört tayt pantolon giysin işte. Onun içinde normallesti mi verdigin şeyi bu sefer geri alamazsin elinden. Hayır demek kolaydır ama evet diyip sonradan bunu hayır à çevirmek oldukça zordur.
izmir'e özel bir şey değildir. Açık da giyinen olur kapalı da.

Zerre kadar bizi ilgilendirmez bu.
Ben gözümün ucuyla bile bakmıyorum.
Benim bakmam için giydiklerini düşünmüyorum hem.

Öyle olsa bile yine bakmam. Kendimden utanırım. ve böylesi durumlarda tanrının gözlerini hep üstümde hissetmişimdir.

O temiz kalmamı istiyor.
sen afganistan´ın kabul şehrine git kardeşim...ne işin var senin izmir´de?...izmir sana 2 numara büyük gelir.
cevabı merak edilen sorunsaldır. geçen ay arkadaşımı ziyarete gittiğim izmirde gördüğüm manzara beni şok etti. insanda biraz utanma olur. ben mecbur muyum kafamı çevirdiğim yerde sütyenden fırlamış meme ve şorttan taşmış popo görmeye?