bugün

seçim sonuçlarından sonra ak hizmeti değil de ideoloji seçerek kendisine kötülük eden izmir'imizin halidir.

yıllardır cehape var ne hizmet aldınız ki?
Köy değil aydın kalmak istiyoruz ve evet istiyoruz.
Herkes hakettiğini Yaşar
izmir için denilecek tek söz burası sidik kokuyor
izmir'in kişisel ve şehirsel çıkarlar için fikirlerini ve vatanını satmaması da denebilir.
izmir‘in hirsiza oy vermemeyi secmis olmasiyla dogru orantili tercihtir. ayrica sizin koy anlayisiniza baslayayim ben. koy gormek isteyen yazar kirsaldaki akp oranina baksa daha isabetli olacak.
varsın köy kalsın, yeter ki onurlu kalsın.
akepe'nin "en başarılı" bakanı binali'nin arkasına baka baka kaçmasını hazmedemeyen ak totoş yorumu.
yeterli paraya oyunu değil götünü bile satacakların anlamadığı bir meziyete sahip olan şehirdir.

adı anılan meziyet için;

(bkz: onur)
bir akp li düşüncesi. izmir türkler daha ötükendeyken de demokrasi ile yönetilen bir şehirdi. halen de öyle. küçükbaşların anlamaması doğal.
Şu seçimlerde iki üzüldüğüm ilden biri. Diğeri adana.
Çağı yakalayamıyorlar. Yazık.
istihdamla bağımsızlık arasındaki kalın çizginin farkında olmayan kişi söylemidir.

yaşayan neyi istiyorsa onu seçer.Bazısı aç karnını doyurmak ister , bazısı aç vicdanını.
izmir isterse köy gibi kalsın isterse dünyanın en harika şehri olsun isterse bokun içinde yüzsün ellerini kirletmediler kalplerini kirletmediler. bir spor yorumcusunun da dediği gibi her yerinizden öpüyorum kardeşlerim her yerinizden öpüyorum.
Bugün içimi rahatlatan tek haber. Bir beş yıl daha güzel olacak izmir.
maalesef gelişimini baltalayan seçmenin şehridir.
Izmirliyim.istanbulda yasiyorum oy kullanmak icin izmire geldim.
Istanbul sehir izmir bu hali ile koyse hep koy kalsın.bozulmasin.yani bir koy bu kadar yaşanır ve guzelse koy kalsin.geldikce huzur buluyorum resmen.
Ama bunun disinda sehir olmak icin akp li oluncaksa izmir zaten belli hep koy kalir.
izmirliye olan nefreti ile seçime gelenler, aynı yöntemle geri dönüyor.

atatürk ün bir sözü vardır kurtuluş savaşı öncesi söylediği. bugün bile geçerli.

(bkz: geldikleri gibi giderler)
doğru seçimdir. ohhh miss gibi köy. havası suyu ayrı güzel. parayla oyunu satmayanların köyü.
köy olmayı seçmek vs. onurunu kaybetmek.

bir izmirli için zor bir seçim değil. izmir daima atatürk'ün, tüm türk halkın olmasının hayalini kurduğu insanların şehridir.
türkiyenin bundan sonraki günlerinde donuna kadar soyulmayı; işsiz kalmayı , aşşağılanmayı ...vs. seçmesi.

sanırım artık endişelenmeyeceğim bu koyunlar için. ne halleri varsa görsünler.
sabit fikirlerin zor değişmesi ile ilgili olsa gerek.
hukumetın sırf chpyı sectıklerı ıcın maddı anlamda destek vermeyerek gerı kalmasını sagladıgı olaydır. ızmırde dagıtılan sut ıle akpnın dagıtıgı sutu karsılastırarak guzel bır sonuz cıkarılabılır.
gelşimenin yoldan binadan avm den geçtiğnini düşünen dar beyinli seçmen adayı görüşüdür. yazık lan.
yazık o halka.