bugün

"her organizma ölümlüdür, vakarımızı koruyalım" diyen doktoruna, "o organizma değildi, dostumdu" dedi.

yekta kopan
'' öpüyorum göz kapaklarını, diz kapaklarını, kalp kapakçıklarını. ''
Bazı şeylerin gitmesine izin vermek işte bu nedenle çok önemlidir !..Onları serbest bırakmak, gevşek olanı kesmek..! insanların hiç kimsenin işaretli kağıtlarla oynamadığını anlaması gerekiyor !..Bazen kazanırız ve bazen de kaybederiz ; Hiçbir şeyi geri almayı bekleme, yaptıkların için takdir edilmeyi bekleme, ne kadar zeki olduğunun keşfedilmesini bekleme ya da aşkının anlaşılmasını..Daireyi tamamla, gururlu, yetersiz ya da kibirli olduğun için değil, sadece artık onun senin yaşamında yeri olmadığı için ; Kapıyı kapat, plağı değiştir, evi temizle, tozdan kurtul..! Geçmişte olduğun kişiyi bırak ve şu anda kimsen ' O ' ol..

Zahir - poula coelho
Seni sevdiğimi söylememekteki ısrarım bu yüzden. Her şey böyle daha duru, daha güzel. Söylesem büyü bozulur. Zaman ağırlaşır, zaman hantallaşır. Doğallık kaybolur, konuşmalar yapaylaşır. Söylesem dünya durur, bir daha hiçbir şey aynı olmaz. Sen değişirsin. Bir başka hal gelir üzerine. Bir beklenti, bir istek, bir kıvanç, gizliden gizliye bir kibir siner bakışlarına. "Aşıklar kibirli olur" demiş şair. "Sevdiklerini fethedilmiş bir kale gibi görmeye kalkarlar." bense hayat boyu susmaya razıyım, o kibri gözlerinde görmektense...
elif şafak- firarperest
Artık yüzüm daha genç, daha aydınlıktı. Zerrece kıl olmayınca, ne yaşım, ne adım, ne cinsiyetim kalmıştı. Ne geçmiş, ne gelecek, yalnızca şu ana mühürlüydüm sonsuza dek..

Baba Zaman'ın odasına arıp, hakkını helal etmesini istedim. "Bakıyorum yolculuğun şimdiden seni değiştirmiş" dedi yeni halimi görünce...

"Halbuki daha başlamadı bile...""
elif Şafak- Aşk
(bkz: zamanın manzarası) adlı romanın en can alıcı cümlesidir; 'benim kadar acı çekmedikçe tanrıya inanmamı beklemeyin benden'.
kendine acımak, sorumluluktan kaçmanın süslü bir yoludur. onun yerine hırs ve cesaretini koyarsan hayatta başarıya ulaşabilirsin.

(bkz: v c andrews - fırtına)
"insan yalnız yüreğiyle doğruyu görebilir, asıl görülmesi gerekeni gözler göremez."

(bkz: küçük prens)
sahip olduklarımız zamanla bize sahip olurlar.
(bkz: tyler durden)
" Otuz ikilik mum boya takımım yanımda olsa, her şeyin resmini baştan yapabilirim belki. Bu hayata nasıl yazılmak istiyorsam, öyle çizerim kendimi. "

(bkz: yekta kopan)
(bkz: aşk mutfağından yalnızlık tarifleri)
Küçükken atladığım iple astım kendimi. Ölmedim; ip oyun oynuyoruz sanmışta kıyamamış bana.

Hasan Uğur GÜR - Şizofrenik Atraksiyonlar
- Kadında kadınlığı bulmak gerçek erkeklik ister.
nietzsche-Böyle buyurdu zerdüşt
Sahip oldukların sonunda sana sahip olur. Fight club - chuck palahniuk
gregor samsa bir sabah bunaltıcı düşlerden uyandığında, kendini yatağında dev bir böceğe dönüşmüş olarak buldu.

dönüşüm - kafka
insanın kazandığı paradan değil, paranın kazandığı insandan korkulur.
(bkz: Necip Fazıl Kısakürek)
usulca pencereye gidip dışarı baktım. pervazdaki kuş boklarından başka dikkatimi çeken bir şey olmadı. tanrı yine ortalıkta yoktu.

alper canıgüz - oğullar ve rencide ruhlar
Artık gelecek planlarımı hayattan gizli yapıyorum. Sanki hayat, işini gücünü bırakıp planlarımı bozmak için herşeyi yapıyor..."
*
ağlamak ; uğradığımız felaketlere karşı vücudumuzda kalan son kalan kuvvetin bir feryadıdır.
(bkz: sergüzeşt)
--spoiler--
cebinizden horozlu aynayı çıkarın... evet aynayı. herkesin cebinde ayna olmak zorunda değil, ve aynanın arkasında horoz olmasına da gerek yok. evet çıkarın ve bakın! bir dalyanakla karşı karşıyasınız.
--spoiler--

ferhan şensoy - denememeler.
"en iyi aptallık en kısa sürendir."
francis bacon - seçme aforizmalar
sadece şimdiye kadarki önsözü okusanız dahi hepinizden binlerce kez teşekkür ederim-aydın boysan.
Kendimi bildim bileli bütün günlerimi, haberim olmadan ve nefsime itiraf etmeden, bir insanı aramakla geçirmiş ve bu yüzden bütün diğer insanlardan kaçmıştım.
kürk Mantolu Madonna.

(...) Bunca lüzumsuz eşya vardı da, neden en gereken, bir sigara küllüğü yoktu. Kadınlar da böyleydi. Dünyada gereğinden çok kadın vardı ama, yalnız bir teki yoktu.

-Sustu. Konuşmak gereksizdi. Bundan sonra kimseye ondan söz etmeyecekti. Biliyordu; anlamazlardı.

Aylak Adam
Hayat kaç nefes acaba... Ya hızla alsam bitse çabucak, yada sen gelsen tutsak nefesimizi...
v for vandetta : bu maskenin altında etten daha fazlası var.bu maskenin altında bir fikir var ve fikirlere kurşun işlemez.
döşekte uzanır kalır ve saatleri sayarım; etrafta, kendimi mahvetmeye çağıran aletler, nesneler. çivi fısıldıyor bana: kalbini del, çıkacak azıcık kan seni ürkütmemeli. bıçak laf dokunduruyor: ağzım şaşmazdır: bir saniyede vereceğin kararla sefaleti de utancı da alt edersin. Pencere, sessizliğin içinde gıcırdayarak tek başına açılıyor: yoksullarla sitenin tepelerini paylaşıyorsun; atlasana, açılmamın değerini bil: göz açıp kapayıncaya kadar, kaldırım taşının üzerinde, hayatın anlamı ve anlamsızlığıyla beraber pestilin çıkacak. Bir ip ideal boynu bulmuş gibi, yalvarıcı bir gücün tonuna bürünerek dolanıyor: seni daima bekledim; senin korkularına, yılgınlıklarına ve hıçkırıklarına şahit oldum; buruşmuş örtülerini, kudurmuşluğunla ısırdığın yastığı gördüm; tanrılara taltif ettiğin sövgüleri işittim. Merhametli olduğumdan senin için üzülüyorum ve sana hizmetimi sunuyorum. Zira şüphelerine bir cevap ve ümitsizliklerinden bir kaçış bulmaya burun büken herkes gibi, sen de kendini asmak için doğmuşsun.
E. M. CIORAN, Çürümenin Kitabı