bugün

artık mutlu sağlıklı bir yaşam istiyorum ya.
14 mayıs'ta.
Belki başlar belki başlamaz garantisi yoktur.
Biran önce başlasa çok iyi olur. Tükendikkkkk.
Değişmeye karar verip adım attığın zaman.
Ölmemize saniye kala.. *
Ölüp gidince şüphesiz..
Ümit kesildiğinde.

O yüzden çok fazla hayata karşı ümidiniz olmasın. Üzülürsünüz.
Sen bakmadığın zaman.
Anlatmamaya başlayınca bazı şeyler düzene giriyor. Her şeyi herkese anlatmayın.
iyi şeyler zaman alır, biz zamandan fakir.
Çok zaman geçerse de olmayabilir sana bağlıdır.
2019 dan bu ya na 2022 sonuna doğru biraz yapmaya çalıştım ama son 3 ay kala olmadı olamadı bende bırakmıştım.
Bazen erken davranmak gerekir.
Kötü şeyler bittiğinde.. Ya da kötü şeyler devam ederken başka iyi şeyler de başlayabilir tabi? Bu nasıl bir soru lan? Ne diyelim? Genelde her sene 30 şubat gecesi filan mı?
yanlış hiç olmayacak zamanda başlar.
görsel
Siz iyi olduğunuz da başlar.
Ümit kestiğinde.
Ümit kestiğinde.
Çok fazla kötülüğe maruz kalınca başlar.

Evde susayınca gidip mutfaktan su alıp içince kimse hayatımda iyi bir şey oldu demez fakat susuz kalsa susuzluktan ölecek hale gelip bir yudum su bulup içse iyi bir şey olmuş demektir.

Yani iyi ve kötü şeyler görecelidir, bir referans noktası bir eşik değeri gerekir.

Çok fazla kötü şeylere maruz kalıp eşik değerini düşürürsen, hayatında ki bir çok şey iyi şey olur.
başlamaz.
ipimle kuşağım sikimle taşağım kıvamına gelinen zaman.
yanlış.

iyi şeyler sürekli olur, kötü şeyler de öyle, insan doğası gereği kötü olanı dikkate alır. hayatta kalma içgüdüsü ile ilişkili bir durum, amigdala falan ama anlatsam anlamazsınız.

şöyle yapalım, kötü şeylere olan algı seçiciliğimiz, bizi iyi şeylerin nadiren olduğu sanrısına sürükler.
Beklemediğinde olur derler, beklemem olmaz. Hayal edip hayatına çektiğinde olur derler, hayal kurarım yine olmaz.
Ne zaman olur ben de bilmem