bugün

Ben de %6-7 bandında Max. Kalacağını düşünüyorum
Bana kalırda iyip'in son seçimdeki gerçek oy oranı %7 civarıydı, bizim milletin malum oyum boşa gitti sanrısı var barajı geçemeyecek diye alternatiflerine yanaşmadılar.

Son olaylarda daha da zayıfladılar bence şu an seçim olsa %5 ancak alır.

ilaveten yerel seçimlerde millet en güçlü 2 adaya yöneldiği için bu tür partilerin oyu daha da düşer.

%4 civarı oy ve 3-5 ilçe belediyesi alır.
iyi parti % 5
cuhape % 23
hdp % 9

diğerleri % 1

toplamda % 38 i geçmeyecektir. evet..
Mehapeden iki kat fazladır şüphesiz..
Ülkücülerden tek bir oy alamayacağı için 2-3%lere düşmüştür. 2028e kadar da zaten yok olup gidecekler.
Ümmetçi mehape'den çok alacağı bir gerçektir. Bu öyle bir gerçekliktir ki götü sızlayanları daha da sızlayacaktır.
Yüzde 8dir.. mehapenin ikiye düşmüştür şüphesiz.
Meral apla’ya yapılan kaset santajı sonrası 2-3%lere düştü.

Ülkücüler siktir çekti ve yuvaya (mhp) dönmüş vaziyetteler. Kısmen de diğer ülkücü blok olan Sinan oğan cephesine geçtiler.
Hiç bir milliyetçi
PKK’nın adayı dersimli Kemal’e oy vermez.

An itibariyle iyi parti’de kalanların alayı zaten zamanında cehape’den parti içine sızan liboşlardır.
Yüzde 20’yi geçecektir.
otuz falan.
cuhapeyi sattığı yarı yolda bıraktığı için barajı geçmekte bile zorlanacaktır.
%18 %20 arası daha üstü bile gelebilir.
Yedi- sekiz.
tahminimce 14-17 arası bir oy alacaktır.
Bursa plakayı bulur.
%17 civarında oy alacaktır. bakın bu afaki söylenmiş bir yorum değil. milliyetçi hareket partisinin önemli ölçüde oy kaybı yaşadığı herkesçe bilinen bir gerçek. partinin ağır topları diye tabir edilen büyükleri devlet bahçelinin son dönemdeki yandaş tavrını beğenmiyor. bu nedenle iyi partiye yüklenecek epey seçmen olacaktır. cumhuriyet halk partisi tabanından da oy alabileceğini düşünelim hatta ak partiden illallah diyen eski ak partililerin bile ben meral abladan yana tavır koyacaklarını düşünüyorum. özetle yüzde 17 alır meral abla. yüzde 25 civarı da muharrem aldı desek. ikinci tura hayırlı olsun diyebiliriz. tabi trafoya kedi ve benzeri mahlukat girmezse.
% 16- 20.
max %7 oy alabilir.
% 3 yazıyla yüzde üçtür. net..

giri burada.
yüzde 15.
+/-2 olabilir.
Başkanlık için ince milletvekilliği için iyi parti ye oyum.
Meral Akşener in oranının biraz üstünde olacaktır.
Muharrem kadar saldırmıyor vaatte bulunuyor. Sandıklar konusacak zaten baane.
"minimum %25 diyorum ve artırıyorum, bu başlıktaki göt kıllarının ss’ler alındı, seçim sonrasında görüşeceğiz." Diyenlerin ss'leri alındı. Seçim bitsin suratına çarpacağım. Çıkın şu hayal dünyanızdan. Birkaç ülkücü eskisi birkaç fırsatçının toplandığı bir partinin % 25 oy alacağını sanmak ancak 18-22 yaş aradındaki sosyal medya oğlanlarının tecrübesizliğine yorulabilir.
%10 - %13 oy oranı bekliyorum. Meral Akşener'in cumhurbaşkanlığı seçiminde oy oranı biraz daha fazla olabilir.