bugün

15 yildir opusurum hala bu terimi idrak etmis degilim. "adam deli opusuyor ya helal olsun. isi cok iyi biliyor." diye her arkadas ortaminda konusuluyordur muhakkak.

bir kere iyi opusme nedir? kriterleri nelerdir? kursu var midir bu isin? iki insan opusurken dogaclama gerceklesir hersey. bunun dersi falan da yoktur. yok alt dudak karsi tarafin ust dudagiyla anahtar kilit modeli olusturacak, yok dil kullanilmayacak, fazla islak yada fazla kuru olmayacak bilmem ne. kac kisi opusurken "ulan acaba nasil opuyorum" diye dusunur allasen? dusunuyorsan zaten kafan yarinki sinavda yada baska birindedir. nasil zevk aliyorsan oyle opersin. karsi tarafin da tavrina gore, ya atak oynayacaksin yada orta alanda kisa pas yapacaksin. ilk opusen biri bile aninda kaptirir gider kendini. dudak dudaga degiyor mu? e tamam o zaman daha ne kurcaliyosun iyiyi kotuyu? kim cikarmis bu iyi opusme zamazingosunu anladiysam arap olim.
kişinin fiziksel dudak yapısının uygunluğu ile öpüşme konusundaki isteğinin iyi bir şekilde kaynaşması.
ben öptüğümde onlar öpüştük diyorsa ya da ben öpüştük dediğimde onlar aşık oluyorsa sadece öpüşmedir bu. ben aşık olduğumda kendimi dudaklarımı büzmüş, ağzımı basık bir o harfi gibi şekillendirmiş olarak buluyorsam ama kimse yoksa civarımda ve tek sırdaşım aynaysa bana göz kırpan, işte o zaman bu iyi bir öpüşmedir.
tarafların ustalığına değil, birbirlerini gerçekten sevmelerine ya da istemelerine bağlı bir olgudur.
dudakları yara yapana kadar öpüşmektir. yaklaşık 2 saatten önce biterse zaten iyi öpüşme olamaz. arada mola da verilmemesi lazım. *
öpüşme esnasında dudakların üstünde hafif bir gıdıklanma hissi varsa karşınızdaki hakikaten iyi öpüşüyor demektir. ayrıca az salyalaması da iyi öpüşmenin kurallarından biridir. ama sakın "nerden öğrendin böyle öpüşmeyi" diye sormayınız. aman dikkat.
behlül ve bihter'dir * *.
uyum meselesidir.
içgüdüseldir.çalışmakla olmaz.
(bkz: fransız öpücüğü)
Hiç öpüşmemiş olan birine, zevk almadan öğretilirken, çekilen çileden kazanılacak olan ödül.
(bkz: zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır)