bugün

zaman geçtikçe ortaya çıkarlar, mutluyken, paralıyken, neşeliyken, kısaca siz olumlu bişeyken etrafınızda dolanırlar, peşinizden ayrılmazlar.
adeta asalak hayvanlar gibidirler, sizi sömürürler.
ayağınız bi takıldı mı ortadan kaybolurlar, arayıp sormazlar. * *

böyledirler, çok sinsidirler, uzak durunuz.
tehlikeli bir cinsitir. "tanrım beni dostlarımdan korusun, düşmanlarımla ben savaşırım" cümlesi bunlar için söylenmiştir. en iyi ihtimalle kötü günlerde "dostum" dedikleri insanları unuturlar. en kötü ihtimalle dostum dediklerinin kuyusunu kazarlar; arkadaşlar arasında laf taşırlar.

evet, suçludurlar; ama bunlara dost gözüyle bakanlar da suçsuz değillerdir. üstüne üstlük saftırlar da.
mutfağın yerini bilen gidip çay koyan dosttur.
-175 karmaya sahip olanların mottosu.
mutlu zamanlarınızda sizinle olan, başınız sıkıştığı an dostluk kapılarını size kapatan, dostumsu.
(bkz: kötü gün dostu)
şebnem ferahın sinirini kusarak şarkı yazıdığı dostlarından sadece biri.
(bkz: gece 2 den sonra entry girmek)
adı dost olan dostur kötü günde bulunmaz.
iyi günün dostu, kötü günüm geçti gel. denilesi insandır.
(bkz: iyi gün dostlarım)
farklı bir açıdan bakarsak iyi gününüzde yanınızda olmasını istediğiniz dost çeşididir. kötü gününüzde istese bile size yardımı dokunamayacak kişidir. kapasitesi yetersizdir duygu fakiridir kötü gününüzde size gülümsetemez ama iyi gününüzde tahammül edebilirsinizdir. hele sizi dost olarak görüyorsa kıramıyorsanız iyi anlarımda etrafımda durabilir diye yaklaşırsınız. kötü günde dost olabilmek kapasite gerektirir duygu derinliği gerektirir. bir insanda bunlar yoksa iyi gün dostu kontenjanından hayatınıza girerler. bu siz istesenizde istemesenizde böyledir.
gezmelik tozmalık dosttur. daha ne ister insan, eğlenmek için ideal dost tipidir.
iyi günlerde ortaya çıkan yalnız bırakmayan anlamında kullanılan deyimdir.
yaran bir karma derecesi. akıllara caney caney caney'i getirmiyor değil.
herkes.
(bkz: kendi kendine psikanaliz),
lan ben varya şimdi neyse...
etrafımızdakilerin geneli,bir de iyi gün dostu diye bişi olmaz,,dost kötü günde olandır,iyi gün arkaaaşı,yada arkaaş demek daha doğru...
niye arıyo ki bu herif şimdi beni???
- kanka naber ya hiç arayıp sormuyosun? araba almışsın ee bi ıslatmak lazım artık...
ibinemsi insan modeli.
(bkz: ibne)
bazen kara gün dostundan daha çok ihtiyaç duyulabilecek insandır. kötü gününde herkes gelip neyin var der yardım etmek ister ( ya da sadece sorar) iyi gününde mutluluğunu paylaşak kimseyi bulamazsın.
üniversite arkadaşlıklarının çoğu.
eğer bu dostunuzun bu kategoriye girdiğinin farkında iseniz bir sorun oluşturmayacak olan dosttur.
canınız dışarıya çıkmak istediğinde, keyfiniz yerinde ve paylaşacak adam arıyorsanız, canının sıkıldığında başka alternatif yoksa arayacağınız adamdır. yok eğer bu insanın bu kategoriye girdiğinden haberiniz yoksa, korkmayın bir kötü anınızda anlarsınız fakat bu biraz acıtır içinizi.
arkadaştır sadece dost değil. güler eğlenir saçmalarsınız bazen kullanılırsınız. bu olayın bitişi genelde ya sevgilinize yavşar ya arkanızdan konuşur. sizde yol verirsiniz.
şebnem ferah'ın iyi gün dostlarım şarkısını anımsattı bana efendim..

'' Çekilin yanımdan gelmeyin üstüme, iyi gün dostlarım tutmayın elimden!''
cok anlayışlı çok harika bir dost çeşididir kendileri. içiniz ne kadar da fesat..kötü gününüzde sizi sizle bırakır, çünkü sizi o kadar sever ki; olumsuzluklarla, yalnızlıkla tek başınıza mücadele ederek güçlenmenizi ister..e siz iyi olduğunuz zaman da gelişiminize katkıda bulunmanın verdiği mutlulukla bu defa yanında olmalıyım der...ne dostlardır hani ????
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar