bugün

binbir tane dünya pisliği içerisinde alçakgönüllülükten taviz vermeden, mükemmelikten uzak ve egoya sahip bir varlık olduğunuzun da bilincinde olup, kendinize naçizane bir iyilik rozeti takındığınızı bilip sonunda onu yerinden söküp denizlere fırlatarak sizden uzaklaşmasını seyretmenize sebep olacak durum. bir daha düşünün derim. zira dünya sizin gibi insanlar sayesinde güzel bir yer. yoksa bu korkutucu genişlikteki okyanusun öylesine bir yerinde hapsolduğumuz ve ondan hiçbir şekilde kaçamadığımız küçük mavi kabarcığımızda yaşamaya devam etmek en fazla ne kadar kolay ve çekilebilir olabilirdi ki.
onun sayesinde...
surekli istenilip yapilamayan bisey iyisen iyisindir kotu olmaya calismak neyse cumlenin sonunu getiremedim.
Vazgeçtim ben bugün vazgeçtim bu dünyadan, vazgeçtiğim ne var ne yoksa hepsi sizin olsun diye şarkılar söyleyerekten giriş yapayım *

Ben iyi olmaktan insanların kendince galibiyetlerini gördükten sonra vazgeçtim. Onu da göreli çok oldu. Ruhen iyi hissetmiyordum, madem iyi hissetmiyorum iyi olmaya çalışmanın da manası yok dedim. değiştim, en azından bunun farkındayım.
aslında hiç lüzumu yoktur. bir anlık öfke ile girişilen harekettir. radikal bir tarafı olamaz. can çıkar, huy çıkmaz.
bir insan ne sonradan kötü ne de sonradan iyi olabilir(istisnaları es geçiyorum tabiki).neysen osun.başından geçen kötü olaylar yüzünden kötü bir insan olmaya karar vermek acizliktir.dünya kirli diye seninde kirlenmen kendine yaptığın bir ahlaksızlıktır ki bütün bu yaşananlar,bütün bu varoluşu kafa tasanın içinde olduğunu var sayarsak sorumlu olanın sadece kendin olduğunu da kabul etmiş olursun.insan olmayı başaramamışlara taviz vermeden ötekini düşünmenin yüceliğinden yoksun kalma.
vicdan yükü olan, kalbi iyilik ve saygı dolu herkes için dev bir hatadır.
Merhametimin ayarsız dozajı yüzünden yapamadığımdır.
Ona üzül buna acı şuna yardım et sonuç koca bir hüsran ama yine de kötü bir insan olamıyorum ne yazık ki.
gün gelir iyi bir insan olmaktan vazgeçersin, neden deveyi diken insanı s...ken yaraşır da ondan.
Herkese değil de sadece iyiliğin değerini bilmeyenlere yapmak lazım bunu tabi. daima yanınızda olan insanların da canına okumaya gerek yok.
iyi insan olmanın faydası görülmemişse bi de diğer yolu denemek istenmiş olabilir.
hiçbir sebep iyi bir insan olmaktan vazgeçmeye sürüklememeli bence. millet bir yerinden uydurup söylememiştir herhalde; iyiler sonunda mutlaka kazanırı. ya bu böyle bir algı galiba. sürekli iyi biri olmaya çalışmak, insan kendini sıkıcılığa sevk ettiğini düşündüğü için böyle söyleniyor olmalı.
yaşanmışlıklardan etkilenip bir anlık gazla yapılmaya çalışılan eylemdir , ancak %90 bu eylemde başarısız olur .
Çok zordur bu bir kaderdir.
iyi bir insan olmaktan vazgeçmek yoktur mecbur bırakılmak vardır.
ara ara aldigim ama ne yazik ki uygulayamadigim karardir. saf geldim saf gidicem zaar. *
1 ay itibarı ile uyguladığım karar. Artık otobüste yaşlılara yer vermiyorum. Denedim anca bu kadar kötü olabildim. Evet.
1,5 yıl önce yaptıgım eylemdir ne kadar iyi olursanız olun ne kadar faydanız olursa olsun insanlara sadece zarar görürsünüz ve saygı duyulmazsınız kötülük yapar ağızlarına sıçarsanız kimse size zarar vermeye yeltenmiyor ve saygı duyuyor sanırım en iyisi iyilik yapmamak .
Üniversiteye başladığımda gerçek bir kerizdim. Tek çocuğum, 15 sene kadar da tek torundum fanusta büyüttüler sağ olsunlar. Hiç kötü insan, hiç zor durumlar yok sanıyordum.
Derken arkadaş kazıkları, aile baskıları, sevgili-arkadaş ortak kazıkları, evsiz kalmalar, okulda başarısızlıklar, terk edilmek, aldatılmak. Vazgeçtim mi, hayır.
Aileden devasa kazıklar,yine vazgeçmedim tabi. Demek hala gerçek bir kerizim.
(bkz: Atom fiziğine de profesörlüğe de lanet olsun)

Bundan sonra dünya işleri ile uğraşacağım.
Kime gore iyilikten bahsettigine gore degiskenlik gosterir. Senin iyilik diye yaptigin sey baska birine zarar veriyorsa yine de iyilik midir?

Sanki meleksiniz bana.
Salaklıktır. Sen insanlara iyi davranırsan insanlar da sana iyi davranır.
insanın elinde olmadığı için gerçekleştiremeyeceği eylemdir. iyiysen zaten iyisindir sen ne kadar engellemeye çalışırsan çalış engellemeye çalışma sebebinin aynısını yaşarken bulursun kendini. yenilen kazıklar ile doğru orantılı gitmez yani durduramazsın kendini..
kalbi mühürlemek demektir. dünyadaki bütün dini kitapları, kuralları, yaşamı reddetmektir.
yaşıyorum zannetmek, ruhu azad edip taşa dönmektir.
ince düşünceli bir insan olmayı da bırakmak demektir. Onu mu incitirim bunu mu kırarım diye düşünüp kendinizi paralamazsınız.

Odun olmak çok zevkli.