bugün

Akıtın tavsiyelerinizi. Evet.
iyi bir eğitim almamış kişiler zaten bu yazıyı okumazlar. Çünkü onlar akıllı olurlar. Sözlüklerde falan da takılmazlar, onlar işinde gücünde, pazar tezgahlarının ya da sanayi de işine gücüne bakmaktadırlar.
Ama illaki bir tavsiye vermem de gerekiyorsa o da şu olur; başarmak için kimsenin onayına ya da parasına ihtiyacınız yok. inanıyorsanız her şey olur.
az konuşun belli olmasın.
amacı ve inancı olmayan beden bok makinasından öteye gidemez. Hayat amacınız olsun.
https://m.uludagsozluk.com/e/42698722/
Git iyi bir eğitim al.
Eziklik yaşamayın entellere düşman olmayın herkes iyi bir eğitim almak zorunda değil bende iyi eğitim almadım ama sonuçta eğitim aldım yazmamın amacı iki farklı kelam edince eziklik yaşayıp bana düşman olan cahiller herneyse şimdiki aklım olsa iyi bir elektrikçi motor ustacı tornacı yada kaynakçı olurdum en azından işsizlik korkum olmazdı tavsiyem geçerli bir meslek edinmeniz kendini her konuda geliştirmeniz ...
Egitim sadece cehaleti alir, eseklik baki kalir demis atalarimiz. Kendini olabildigince gelistirmeye bakacaksin. Bol bol kitap okumalisin. Kendine bir hayat felsefesi olusturmaya calismalisin. Fikrinin olmadigi herhangi bir konuda da zikrin de olmasin.
Kompleksli olmayın. Eğitimin yaşı yoktur her yaşta kendiNize değer katacak şeyleri bulun ve yapın.
Acilen kitap okumaya başlamalarıdır.
iyi eğitim almış kişilerin sizden iyi olduğunu zannetmeyin. Çoğunluğu vasat, diploması dışında birşey olmayan kişilerdir.
kendinizi geliştirin kafi. Özellikle dil öğrenmek hayati derecede önemlidir.
bir konuda uzmanlaşın, uzmanlaşacağınız işi her kademede yapın, gerekirse çay getir götürü ile başlayın ama uzmanlaşın, 4-5 sene sonra ekmek yemeğe başlarsınız.
sosyal medyadaki rastladığınız her uyduruk sözü paylaşmayın.Ayrıca sosyal medyada bir sürü fotomontaj var onlara kanıp habire paylaşıp kendinizi komik duruma düşürmeyin.
Eğer iyi bir eğitim almadıysa zaten iyi bir eğitim almadığının farkında değildir.
Okuyarak, araştırarak kendini geliştirebilir.
Farkındalığının artması gerekiyor.
görsel
Hah böyle olun.
git kaynakçı ol, güzel parası var. iyi eğitim almışlardan daha çok kazanırsın.
bu tavsiyelere uyan olacak mıdır?

nitekim, bir kişi iyi bir eğitim almadığının farkında olabilir mi (uç noktalar hariç)?
Haddini bil

Eğitim ve öğretim için bir okul ,öğretmen ve diploma yeterli değil.

Ne olursan ol duracağin yeri bil ve vicdanını susturma, merhametini köretlme, iyi bir insan ol

Diğerlerinin halledersin .
Eğitim alamama nedeniniz sizden kaynaklanmayabilir.
adım başı her şeyin para olduğu,
sosyal devletin bakanıyım diye gezinen bakana 'ölüyorum' diye yakınanın cebine üç beş kuruş bişeyler sıkıştırılmaya çalışıldığı
hukuk ve adaletin güçlüden yana olduğu
rant kapılarının sürekli birileri için döndüğü ülkede senin varlığını göremeyecek binlerce insan var bu ülkede.

Ailenin yaşadığı sıkıntıyı görmeyip 'biz ne şartlarda büyüdük' bu da mazeret mi diyebilecek taş kalplilere inat binlerce çocuğun gözlerinin ferinin bir bir söndüğünü biliyoruz.

Zor biliyorum ama 'hep iyi kal'.
bilginiz olmadigi konularda fikriniz olmasin falan demeyecegim. direkt susun bence.
Eğitim almamış olmanız düşünemediğiniz sonucunu doğurmaz. Bir karar verilecekse başkalarını takşp etmeyin, kendi vicdanınızı, aklınızı kullanın. Çobanını takip eden köyün olmayın.
Eğitimi her zaman alabilirsiniz ve yaşı yoktur. Eğer hayatınızı yola koymak için sorumluluk almanız gereken yaşa geldiyseniz önce bir mesleğe yönelin. Meslek edinin, bunun yanında da eğitiminizi devam ettirebilirsiniz. Mesela benim şimdiki aklım olsa otomobil motor ustası olurdum. Hem böyle işlerden çok keyif aldığımı gördüm hem de kazancı çok iyi.

Mesela diyelim ki otomobil motor ustası oldunuz, bunun yanında da eğitiminizi devam ettirin ve kültürlü bir birey olun. Atıyorum gidin mercedes gibi büyük servislere %90 işe alırlar ve bulunduğunuz kurumda yükselmemeniz de kaçınılmaz olur.
Konuşmanız gereken zamanla susmanız gereken zamanı iyi bilin.
okumuş insanlara dikkat!