bugün

kesinlikle bir ekşi sözlük veya bir uludağ sözlük değildir.
yazarlarının çoğu birbirinin gerçek yüzlerini görmedikleri için; ''gerçek hayatta ezik, hayatta tutunmayı becerememiş, başkalarını kıskanan ama sözlükte kendilerini saygın insan olarak görüp egolarını tatmin etmeye çalışan tiplere'' 'abi' diyip, saygı duymaktadırlar. o abilerin de birbirlerinin görünüşte kankası olup, sonradan birbirlerini arkadan seri eksilemeleri var ki o konuya hiç girmiyorum bile.
öyle bir sözlük mü varmış...
uludağ sözlük'ten keyif almaya başlanınca insana daha da sıkıcı gelen sözlüktür. kalitesiz diyemem ama pek bir tekdüze her şey.
yazarlarının kanka olup birbirinin götlerini yalamalarından dolayı hiçbir zevk alınamayacak sözlük.

herkes birbirinin entryl'lerini favorilerine ekler ve sürekli iyi kötü her entry'e şuku verir.

statü(karma) seviyem -700 olmuştu ki, ki bu 120 giri ile başarılabilecek bir hadise değil orada bugün sildiler amk. ne güzel troll'lük yapıyordum.

insanlara küfrediyor anneleriyle sevişmek istediğimi belirtiyordum özelden. sildiler işte, ah talihsiz başım.
itü rür diye tamamladığım sözlük.
fazla siyaset kokan, ama siyaset yapılamayan, bir gece ansızın çaylak ikinci gece silik olabileceğiniz çok kötü bir yöntime sahip sözlük. lan bi haftada 3 kez yazar olup kovuldum. allahsızlar.
zamanında, kurucusu wondrous ile denizabeth nickli yazar arasında gerilim yaşanmış sözlüktür. kalitesi hakkında, buradan bile yorum yapılabilir. işine geldiği gibi davranan, ticari amaçlar için yazarları kullanan, ciddiyetsiz bir moderasyona sahip, sanıldığı gibi kültürlü olmayan bir sözlük.

tek cümle girilerle, konuşulmayan konularla, saçma sapan uygulamalarla, kusturan bir oluşum, ehe. al bakalım, unutmadık;

http://galeri.uludagsozlu...t%c3%bc-s%c3%b6zl%c3%bck/
bir sürü dinsizin toplanma yeri...
her gün entrynizin incelendiği sözlüktür.
o değil de bir türlü alışamadım şu sözlüğe yahu, elim gitmiyor yazar girişine.
çok soğuk geliyor, böyle bi iticilik var orada, böyle bi' yalnız hissediyorum kendimi orada, gereksiz değersiz bir şeymişim gibime geliyor.
ne tuhaf di mi sözlük?
ankara'nın grisi, itü sözlük'ün girisidir...

soğuktur işte ötesi yoktur.
uludağ sözlük'te uludağcılardan başka herkes olduğu gibi; itü sözlük'te de herkes vardır. atatürk'e hakaret edilmiyor orada hiç değilse mına koyim.
bi duyurular kısmı var bunun... ilginç.

kızın biri "bir haftadır yaptığım rejimi yediğim 5 çiğköfteyle bozdum. çok şeyolur mu acaba yaa? ne dersiniz?" demiş. 50 küsür yorum yapılmış altına.

ben "beleşe albüm var ilgilenen varsa şeyapsın hayrına hibe edicem" falan yazdım. kimse bakmadı.

sinirden benim duyurunun başlığını çiğköfte olarak değiştirdim albümü de atasım var camdan.. bilemiyorum. çok şeyolur mu acaba yaa?

ilginç.
bi duyurular kısmı var bunun... işe yarıyo lan.

itü sözlükte fazla dolanmam, hatta moderatörlerinden ötürü gıcığım. ama "duyuru" fesilitesi sayesinde,

- forum-chat tarzı entyrlerin
- soru başlıkların
- anketlerin azalması amaçlanmış, başarılı da olmuşlardır.

ha, canı sıkılan geyik yapar, rejimi bozan yazar, albüm hibe etmek isteyen edemez, onu bilmem...ama duyurular kısmı gayet işe yaramaktadır hacı. fotoğraf makinası almayı düşünüyorsun mesela, yaz oraya, mutlaka bilen biriyle fikir alış verişi yapıyorsun. ödev arıyorsun, çıkıyor vesaire. (hatta yapıp gönderiyolar lan!!) işime yaramıştır yani.
burada, uludağ sözlükte, "ortam" butonun 347 yılda bir kere tıklandığını düşünürsek, sözlüğün sibobu mahiyetindedir.

sen gel burada itü sözlüğü öv. donunu düşüren kahraman olamaz.

ilginç.
Sıkıcı. Gece 1 den sonra kuş uçmaz kervan geçmez.

Antipatiklik konusunda ssg'yle yarışacak bir sahibe sahip.
sıkıcı olmasına karşılık terimsel zenginliğiyle nette araştırma yapanların uğrak yeri durumundadır. sözlüğümüzü terim bankası haline çevirmek her yazarın görevidir.
en son, ekşi'den ssg, inci'den serkan inci ve uludağ'dan da salca'nın katıldığı muhabbet kralı programına davet edilmeyerek, orada bulunmayarak okan bayülgen gibi sanal sözlük fetişisti bir adam tarafından bile iplenmedikleri açıkça ortaya konmuş forum gibi sözlük.
Eksi sozluk gibi bu sozlugun de iPhone uygulaması vardır.
üye olmayanların sitede reklamlarından geçilip okunacak yer bulmakta zorluk çektiği; arkadaşlık sitesi, mikro blog olmaya hevesli bir yer.
girdiğinizde en çok göreceğiniz şey müslüman-ateist atışmasıdır.buna rağmen buradaki yazarlar her sözlüğe laf atarlar ve kendilerinkinden başka hiç bir sözlüğü beğenmezler.hatta çoğu ekşi'de yazar olmak için kendini yer ama orayı bile beğenmezler.ya da öyle görünmeye çalışırlar.
ismini "ölü sözlük" olarak değiştirmesi gereken oluşum.

ne zaman girsem böyle bir durgunluk, bir garabet, bir sıkıcılık var yahu.

ulusözlük kalitesiz falan ama en azından bir enerjisi var. bunda o da yok.
anladığım kadarıyla bütün yazarları kim kardashian'ın karşısına çıkıp soru sormak istiyor.
çok garip bir sözlük. küçük sürprizlerle karşı karşı kalabiliyorsunuz. bir bakmışsın çaylak olmuşsun, bir bakmışsın uçurmuşlar. oldukça faşist bir yönetim anlayışları var. şaşırdık mı? elbette hayır.
okul hocalari hakkinda degisik seyler bulabileceginiz sozluk.
sol frame'de her daim bolca cinsellik içeren başlıklar bulunan ve duyuru bölümü film tavsiyesi isteyenlerle dolu olan sözlüktür.