1. ?.
  itu'de derslere online kayit yapilan ve bu kayitlari duzenleyen sistem..Ogrencilere bilgisayardan ders secme hakki taniyarak kolaylik getirilmek istenmis;sonuc olarak yuzlerce genc kayit gununden bir gece once,ellerinde battaniyelerle,afgan mucahitleri gibi bilgisayar labinin onunde,koridorlarda,yerlerde yatarak,surunerek sefil olmustur..Sabah olunca bilgisayar bulamadiklari (veya kapamadiklari) , kontenjanlar doldugu icin okullarini uzatan ogrencilerin kabusu...Birbirinin bilgisayar fisini cekenler..."sen bu dersi almistin,benim daha cok hakkim" diyenler...
  2 ... goksunv
 2. ?.
  çağdışı birim. 10 tane vezne boş olmasına ve veznedekiler boş boş oturmasına rağmen sizinle yalnızca 2 kişi ilgilenir. diğerleri boş oturuyor görünmelerine rağmen hep meşguldur. telefonlara asla bakmazlar. telefon numarası 285 34 00'dır ama kimse bakmadığından bir anlam ifade etmez, 7 haneli bir sayı diyelim.

  son yaşadığım bir olayı anlatayım, lisans eğitimim bitti ancak notların tamamı henüz sisteme girilmedi. hocaların bir kısmı sınıfta çok az öğrenci olmasına ve sınavın üzerinden 1,5 hafta geçmesine rağmen sınav sonuçlarını hala okumadı ya da okudu bilgisayar kullanmayı bilmediğinden sisteme giremedi vs, bu arada yüksek lisansa kabul oldum, yüksek lisans kayıt tarihi 24-26 ocak tarihleri arasında. ancak benim notlarımın son girişi de ne tesadüf ki 26 ocak 17:30 olduğundan ve tüm notlar açıklanmadığından kayıt yaptıramıyorum. kısaca lisans eğitimim sonucunda hocaların tembelliği nedeniyle kayıt yaptırmaya hak kazandığım yüksek lisansa kayıt olamıyorum. ne yapabilirim sorusuna şu cevabı aldım : "hocaların notları girmesini sağlayın" silahla mı, rüşvetle mi o kısmı söylemediler, hocaya ulaşamıyorum, ulaşsam bir şekilde sağlayacağım notların girilmesini, organize çete lan bunlar. pabucumun otomasyonu.
  2 ... kisinin degeri aradigi seydir
 3. 1.
  insanları kanser etmek amaçlı kurulmuş, içindeki insanların aslında android olduğunu düşündüğüm, yaklaşık on tane telefon numarasına sahip olan ama hiçbir aramayı cevaplandırmayan,iyi günler dediğinizde beş dakika boyunca boş boş bakan insanların varolduğu, kontenjana kayıtlardan beş gün önceden sıfır yazarak o dersin alınmasına engel olan ve yarın sabah kızgın bir kalabalık tarafından basılacağını düşündüğüm kurum.
  ... eudaimonia