bugün

hoşgeldin içsavaş..
kışla da yapılacak opera da...
alkışlayın arkadaşlar; elinizden başka bir şey gelmez.
http://m.uludagsozluk.com/e/33298906/
(bkz: ciwil war)

tarafını seç savaşa katıl.

Adamın amacı bu bence milleti sokakta tutmasının nedeni de bu durum ciddi.
https://scontent-fra3-1.x...cd70642a8&oe=5825EFE4
yok abi bu adam sükunet, huzur istemiyor. sürekli bi kavga gürültü olsun. kışkırtmalar had safhada. çomarlar hazır dışardayken gezicilerle çatıştırıyım derdinde. ayıptır günahtır bu kadar insana. en azından 3-5 ay bi şey yapma da kafamızı dinleyelim.
geziciler ( ilk üç gün için çıkan duygusal gençlerden ve sanatçılardan bahsediyorum) ağaçlar için toplu gösteri haklarını kullandılar ancak olay dış mihraklar ve fetö destekli sol terör örgütleriyle bambaşka bir hal aldı neredeyse ağacı paranoyak zihinlerde cumhuriyet ile birleştirdiler, olayı ayaklanmaya çevirip ülkeye toplumsal ve ekonomik olarak bugün ki darbe ortamından daha çok zarar verdiler. kısaca bunun kararını verecek olan sadece o gruplar değildir . eğer ülke için hayırlı olacaksa bir icraat toplumun bir kesimine bağlı olarak iptal edilemez, sadece o an ki dirlik düzen ihtiyacı için ertelenebilir ( ki hükümetimiz gerekli mühleti vermiştir ) .
akşam yemeğinde yürek yemiş insan söylemi. istemiyoruz, yap da görelim. yalnız biz fetöcülere benzemeyiz ona göre, geldik mi milyon geliriz.
tenceremi tavamı alıp çıkıyorum sokağa, gel lan çomar götün yiyorsa!
Birlik beraberlik ve demohrasi nutukları çok kısa sürdü.
ben iron mani savunuyorum.
ülke hala calkanirken, acimiz henüz sogumamisken, halki meydanlardan cekmemisken, muhalif kesime sürekli göz dagi verilen su günlerde yapilan bu aciklama düpedüz ic savasa davettir.

gezi de zor tutulan %50 her gün sokaklarda kendinden gecerken bu neyin kiskirtmasidir böyle?
hala bu zatin icindeki kötülügü görmeyen beyni, kalbi, vicdani kör insanlara üzülüyorum.

bizi bize kirdirdiklari yetmedi birbirimizi yok edelim istiyorlar.
gezi insani bu oltalara gelmez. sazanlik cahillerin isidir.
o kislayi yapamayacaksiniz.
iç savaşa davet, olursa da gerçek darbeye davet.
yahu amcanın ipi çekildi..
elinde ki tek ve gerçekten işe yarar argümanı/aracını kullanarak herkesi herşeyi ele geçirecek/geçirmeye çalışacak..
ama hiçbir faydası yok..
ipini biz çekemedik, çünkü gerizekalıyız..
şimdi bir ton acıyla, kanla ipini çektiler..
çok da derin bir konu değil artık..
hani yazıyoruz tırmalıyoruz ama durum net olarak bu..
karşılıklı menfaatler doğrultusunda iktidara taşındı, haddini aştı ve gidiyor..
ne ölmemizi istiyorlar ne yaşamamızı en büyük sorunumuz bu..
arkadaşlarım, güzel kardeşlerim pusuya yatıp bekleyin..Birbirlerini yiyecekler yakında, göt acıları kendilerine yetecek.. Allah büyüktür.. Ne bok yerlerse yesinler, diksinleri binayı..Yüz verdikçe şımaran,arsızlaşan bir güruh var öte tarafta..Yüz vermeyin adam yerine koymayın kudursunlar..