kurtlar vadisi dizisinde laz ziyayı oynayan karakter. muhtemelen laz ziya karakteri eski baba dündar kılıçı canlandırmaktadır. istemi betil gözleri dahil dündar kılıça çok benzemektedir.
şimdilerde (bkz: kurtlar vadisi) dizisinde canlandırdığı (bkz: laz ziya) rolüyle gündeme gelen, ama meslekteki geçmişi eskilere dayanan başarılı tiyatro oyuncusu ve tiyatro yönetmeni

kendi ağzından:

21.12.1943 yılında istanbul da doğdum. Bir eğitimci çocuğu olduğum için eğitimimi Ankara merkez olmak üzere Anadolu nun çeşitli şehirlerinde yaptım. 1969 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro yüksek bölümünden mezun oldum. Aynı yıl Ankara Devlet Tiyatrosunda göreve başladım.
Birçok oyunda oyuncu ve yönetmen olarak görev yaptım. Bir süre Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü görevini üstlendim. Hacettepe Üniversitesi Ankara Konservatuarı tiyatro bölümünde sahne dersleri verdim.
TRT televizyonunun kurulmasından itibaren deneme yayınları dahil, birçok televizyon oyununda ve dizisinde görev aldım. Tiyatro sezonunun kapalı olduğu dönemlerde çeşitli sinema filmlerinde oynadım.
Yabancı film ve dizilerin yayınlanmasıyla birlikte sayısını hatırlamayacağım kadar film ve dizide seslendirme yaptım.
2001 yılında Devlet Tiyatrosundan ayrılıp istanbul a yerleştim.
istanbul a yerleştikten sonra birkaç dizide görev alıp şu anda zannedersem en popüler dizi olan Kurtlar Vadisi nde Laz Ziya rolünü oynamaktayım.
Tiyatro sanatçısıdır. Ayrıca Hülya Koçyiğit ve Ediz Hun'la çevirdiği birde sinema filmi vardır. Kirk Douglas'ın sesidir.
heavy metal vokali olduğu takdirde vokallere yeni bir tür sokabilecek,dave mustaine e rakip olabilecek kişidir.
gandalf'a sesiyle hayat veren, halkın laz ziya karakteri ile tanıdığı deneyimli oyuncu. son osmanlı yandım ali'de doktoru oynamıştı.

(bkz: buradan asla geçemezsin)*
mahşer adlı diziyle yeniden ekranlarda görünmeye başlayan, garip sesli oyuncu...
alkolik olduğu her halinden belli olan tiyatro sanatcısı, ayrıca korkutucu bakışları ve sesi olan amca.
Testi adlı yeni film tanıtımına alkollü gelen yaşlanmış amacamız..
Alkol bağımlısı olmuş..Filmden sonra bira göbeği tavan yapmış durumda..
Ve ağlıyordu işin en kötüsü..Düştüğü pençe bir çok oyuncuyu bitiren cinsten..
gün itibariyle vefat ettiği söylenen tiyatro oyuncusu.

kaynak: https://twitter.com/#!/oy...status/134952592852795392
vefat ettiği haberleri dolaşan oyuncu. inanmayınız. yalandır. tıpkı münir özkul nejat uygur vs. gibi.
kurtlar vadisi nin laz ziya sı, yüzüklerin efendisi nde gandalf ın sesi usta oyuncu. vefat haberi doğruysa kendisine allah rahmet eylesin.
mekanı cennet olası seslendirme üstadı.
allah rahmet eylesindir. hiç unutmayacağız nessriiiin diye seslenişini.
allah rahmet eylesin.
vefat etmiştir.Allah taksiratını affetsin.
allah rahmet eylesin bir çınar devrildi.
kurtlar vadisi pusu nun önümüzdeki bölümünün kendisine ithaf edilmesi muhtemel olan rahmetli sanatçı.
yaşarken hakkında 10 entry girilmiş, göçtükten sonra kıymete binenler furyasının son halkası. allah rahmet eylesin ,bir çok yabancı filmde bir çok ünlü karakter kendisiyle ses bulmuştu.
gandalf'ı da öksüz bırakmış aktördür. sesiyle can buluyordu gerçekten. toprağı bol olsun.
allah rahmet eylesin. gandalf'ın sesi kayboldu artık.
the hobbit'de ak istemi betil olarak dönüş yapacakmış. yani öyle umuyoruz.
(bkz: It cannot be)
(bkz: forgive me)
edit: allah rahmet eylesin
karizmatik bir ses daha gitti. allah rahmet eyleye.
allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
gandalf sessiz kaldı. üzüldüm.
nesrin diyişiyle aklımda yer edendir. allah rahmet eylesin.