bugün

marmaranın hukuk ve tıp alanları hariç ikiye katlayacağı kesin. zaten diğer fakülterde istanbul üniversitesi çok geridedir. iibf fen edebiyat ve mühendislik anlamında çok aşırı geridedir.
mezun oldugum ingilizce işletme bölümünü baz alırsak, istanbul üniversitesi si.er atar.
ögrencisi oldugum marmara üniversitesi hukuk fakültesini baz alırsak; mukayeseye cok da gerek yoktur. hukuk egitiminin nerde alındıgı degil kendini ne derece geliştirdiğin önemlidir. ki ben de istanbul hukuk diyerek yola cıkmıs ve kendimi Marmara'da bulmusumdur. bundan da gayet memnunumdur. bahsi gecen üniversiteler; istanbul ili sınırları içersinde güzel iki devlet üniversitesidir.
öğrenim gördüğüm çanakkale onsekiz mart üniversitesi'ni baz alırsak, hiç farketmez ikisi de olur.

ekleme: vay anasını sözlükte ne cevherler varmış. Tıpçılar, hukukçular .... valla helal.
böyle gerizekalılar yetiştiren bir istanbul üniversitesi gördüğüm için iyi ki marmara bilgisayar mezunuyum diyorum bazen. hep gdo'lu besinler sonrası ve erken boşalan babalar yüzünden bu liseliler türedi son zamanda.
okuduğum okul olan ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesini baz alırsak, ankara siker atar.
nedense marmaranin muhendisliklerinin daha iyi oldugunu dusunerekten, denk universitelerdir..
okuduğum okul olan lefke avrupa üniversitesi mühendislik fakültesini baz alırsak, kantinlerinde eleman aranıyor mu diye bi bakacağım kıyaslama. **
marmara siker hacı. mekanıyla, eğitimiyle, öğrencileriyle, ortamıyla süperdir. istanbul ıv. jeolojik zamandan kalma tek mekanımsı.
iki üniversiteyede solcular hakimdir.
marmara sıçsın da bokuyla oynasın dediğim olaydır. tabiki istanbul üniversitesi yayınladığı bilimsel makale nin fazlalığı gerekse öğrencilerinin iş bulması bakımından istanbul üniversitesi siker atar.
6 senedir marmara'da okuyorum daha kötüsü olamaz diye düşünüyorum.
istanbul üniversitesi kendi çapında oynasın dediğim kapışma. marmara her bölümüyle eline verir.

not: harvard terkim.
not2: istanbul üniversitesi'ne giden arkadaşlar rahatsız olmuş anlaşılan. *
ikiside kral gibi okullar.
istanbul üniversitesi* marmara'ya olan üstünlüğünü ülkede hemen her sektörde öne çıkan, başarılı mezunlarıyla çoktan kanıtlamıştır.
istanbul üniversitesi demek tarih demektir. fakültelerin duvarlarında, sıralarında hepimizin tanıdığı isimler kazılıdır.
hayranı olduğunuz yazarlar, gazeteciler, bilim adamları, sanatçılar, akademisyenler, politikacılar vs. pek çoğunun biyografisine baktığınızda istanbul üniversitesi etiketini görürsünüz.
Kendi bölümümden örnek verecek olursam da aklıma ilk olarak uğur dündar, orhan pamuk falan gelir.
okuduğum istanbul üniversitesi hasan ali yücel eğitim fakültesi'ni düşününce karşısına hangi üniversiteyi koyarsanız koyun istanbul üniversitesi'nin hezimete uğrayacağı kıyaslamadır. böyle okulun, kırık dökük binaların, böyle eğitimin, böyle kompleksli hocaların ta amına koyayım ben. öptüm.
istanbul üniversitesi kulağa daha bir karizma geliyor.
sanırım istanbul üniversitesinin imajı daha sağlam.
uludağ öğrencisiyim.
ikisinden de bir bok olmaz. *
kıyas dahi edilemez. istanbul üniversitesi dünyanın 365. üniversitesidir ve marmara daha basit kalır. *
istanbul ekoldür, marmara kol.
çocukların benim babam senin babanı döver tartışmasına benziyor. ayıptır, sizi okutan hocaları mı dürtsek, sizi oraya kadar götüren eğitim ve sınav sistemini mi?
bunu en iyi aöf te kalanların bildiği karşılaştırmadır. zira 2005 senesinde bu iki üniversitenin öğrencileri arasında sebebi bilinmeyen bir kavga çıkmış ve sandalyeler havada uçuşmuştur. sürekli kavga halinde olan bu iki üniversite öğrencilerinin şu anki durumları bilinmez ama geçmişte büyük sorunları olduğu aşikar.
bir yanda istanbul'un tarih kokan atmosferi diger yanda sehir içi köyü marmara...

bi gidin allasen.
ikisinden birinde hukuk okusam yeter. gerisi çok da sikimdeydi amk. Ikisi de türkiye çapında isim yapmıştır en nihayetinde.
çıkan olaylar açısından baz alırsak, istanbul üniversitesi'nin açık ara kazanacağı versus. *