bugün

üniversitenin resmi sitesinde duyurulmuş 10 mayıs 2010 pazartsi başlayacak olan şenliklerdir.

-10 Mayıs PAZARTESi- i.Ü.Avcılar Kampüsü

13.00-14.00 i.Ü. işletme Fakültesi Kültür Kulübü Şiir Dinletisi
15.00-16.00 Cem Ceminay Söyleşisi i.Ü. işletme Fakültesi Oditoryumu
17.00-21.00 Eti DJ Performansı
21.00-23.00 Ana Sahne "TEOMAN"
23.00- 24.00 Havai Fişek Gösterisi/ DJ Parti

-11 Mayıs SALI- i.Ü.Avcılar Kampüsü

14.00- 15.00 i.Ü. işl. Fak. Kültür Kulübü Türk Sanat Müziği Konseri
16.00- 17.00 Ana Sahne Alt Grup "Undertakers"
17.30-18.30 Ana Sahne Alt Grup " Kırmızı"
19.00- 20.00 Ana Sahne Alt Grup "Soul Sacrifice"
20.00- 21.00 Avcılar Belediyesi Dans Gösterisi
23.00-24.00 DJ Parti

-12 Mayıs ÇARŞAMBA- i.Ü.Avcılar Kampüsü

12.00-14.00 i.Ü işl. Fak. Kültür Kulübü Dans Topluluğu Gösterisi
14.00-16.00 i.Ü işl. Fak. Kültür Kulübü Tiyatro Topluluğu Gösterisi
16.00-17.00 Ana Sahne Alt Grup "Nakit"
17.30-18.30 Ana Sahne Alt Grup "Krank"
19.00-20.00 Ana Sahne Alt Grup "Efreet"
21.00-23.00 Ana Sahne "GÖKSEL"
23.00-24.00 DJ Parti

-13 Mayıs PERŞEMBE- i.Ü.Avcılar Kampüsü

10.00-14.00 "Disiplinler Arası Fen Öğrenci Kongresi" i.Ü.işl. F. Oditoryumu
14.00-16.00 "Zeki Alasya, Mahir Güven, Hilmi Berk ve Ömer Bortaçina" i.Ü.işl. F. Oditoryumu -Kongre Kapsamında-
16.00-17.00 Ana Sahne Alt Grup "Soul a Jazz"
17.30-18.30 Ana Sahne Alt Grup "Blue Zone"
19.00- 20.00 Ana Sahne Alt Grup "O.K. Band"
21.00-23.00 Ana Sahne "SERTAB ERENER"
23.00-24.00 DJ Parti

-14 Mayıs CUMA- i.Ü.Avcılar Kampüsü

10.00-13.00 "Disiplinler Arası Fen Öğrenci Kongresi" i.Ü.işl. F. Oditoryumu
13.00-15.00 "Sunay Akın Söyleşisi" i.Ü.işl. F. Oditoryumu -Kongre Kapsamında-
16.00-17.00 Ana Sahne Alt Grup "Metin Mayatürk"
17.30 - 18.30 Ana Sahne Alt Grup "Metoboy"
17.00-18.30 i.Ü. işl. Fak. Kültür Kulübü Halk Oyunları Gösterisi
19.00-20.00 Ana Sahne Alt Grup "110"
21.00-23.00 Ana Sahne "DEMiR DEMiRKAN"
23.00-24.00 DJ Parti

-15 Mayıs CUMARTESi- i.Ü. Beyazıt Kampüsü

16.00- 19.00 Ana Sahne Alt Gruplar
21.00- 23.00 Ana Sahne "FERiDUN DÜZAĞAÇ"
23.00-24.00 DJ Parti

-16 Mayıs PAZAR- i.Ü. Beyazıt Kampüsü

12.00- 16.00 Piknik "Üniversitemiz Akademik Kadrosu, Öğrencilerimiz ve Mezunlarımız Buluşuyor"
16.00-19.00 Ana Sahne Alt Gruplar
21.00-23.00 Ana Sahne "ALi-AYSUN KOCATEPE"
23.00-24.00 DJ Parti

*Kampüslerde Kültür Sanat etkinliklerinin yanı sıra markaların yaratıcı aktiviteleri yer almaktadır.

*Go-kart ve Lunapark Aktivitesi Avcılar Kampüsü'nde yer alacaktır.

*Etkinlik 10-14 Mayıs tarihleri arasında Avcılar Kampüsü'nde 15-16 Mayıs tarihlerinde de Beyazıt Kampüsü'nde gerçekleşecektir.
güzel olacak olan festivallerdir. tüm arkadaşları konserlere beklidiğimiz şenliklerdir.
teomanın bugeceki konserinde coşup coşturması ile başlamış şenliktir. marmara üniversiteli bir öğrenci olarak kendi bölümümün bile hemen hemen yarısını orada görmüşümdür, o derece kalabaydı yani. kaç bin kişi olduğunu bilemeycem.. gece sonunda avcılar metrobüs durağında biriken öğrenci ordusunun(tahminimce yaklaşık 1500 civarı) hali görülmeye değerdi çünkü durakta en başta sadece 2-3 metrobüs vardır. işin çok daha güzel tarafı ise şuydu zannımca, giden her metrobüsü asker uğurlar gibi alkışlarla ve tezahuratlarla yollamak beni ve çevremdekileri kahkahaya boğmuştur. *

ben ve 5 arkadaşım şanslı bir şekilde durağın arka tarafına sızıp 2. hareket eden metrobüse binmiş ve geride kalanları aynen batan gemi titanikte filikalara binme şansını yakalamış olanların geminin batışını izlemesi gibi izleyebilme şansımız olmuştur. ne geceydi be.. tam bizden sonra gelen metrobüs de dörtlüleri yakıp duraksamıştı bi yerden sonra, umarım korktuğum şey olmamıştır ve metrobüs arızalanmamıştır..

ha bir de konser alanına yakın olarak kurulmuş olan mini lunaparktaki oyuncaklar da konser öncesi zaman geçirmek için birebir. kamikazeye binip de 2 dakka boyunca tüm kampüsü başaşşaa izlediğimde anladım.. *

velhasıl, eğlenceli bir geceydi organizatörlere teşekkür edip de yatayım dedim.
Bu kadar kötü organizasyon olmaz insanlar bu kadar hayvan yerine konamaz. Metrobüs olayını hiçbir akıllı düşünmemiş ve binlerce insana çile çektitmiştir. Gece 3de anca eve varabildik. Cidden yollar, metrobüsler çok ama çok kötüydü. Rezillikten başka bişey değildi. içki sokulmayacak diyordu fakat ayık insan yoktu. Lunapark alanındaki kuyruk ayrı bi dertti. Ama teo gerçekten çok iyiydi.
10 mayıs'ta olan şenlik, istanbul üniversitesi öğrencileri hariç nerdeyse herkesin olduğu şenlikti. teomanın performansı etkileyici olmakla birlikte, kamikaze fena değildi lakin yetersizdi.
teo nun derinlere götüren sesi ve sahne performansı çok iyiydi... ama ortam her zamanki gibi berbattı... içki olmayacak diyorsun içki içmeyi serbest bırakıyorsun... yap doğru düzgün bir içki sunumu yap adam akıllı bir platform, köftecileri kokoreççileri sahne platformunun yanına koymuş zihniyete bak ya... alışık olduğumuz görüntülere rağmen teomanı canlı dinlemek çok güzeldi...

edit: topbaşın harika eseri metrobüsler süperdi... bu kadar insanın metrobüsü kullancağını tahmin etmeyen araçları garajlarda yatıran zihniyetinde...
13.05.2010 tarihinde sertap erener'in sahnede olacağı şenliklerdir. (bkz: tabi ki oradayım)
teoman konserinden sonraki metrobüs faciasından sonra, sertab erener konserine gitmekten vazgeçtiğim şenliktir.
gündüz aktivitelerinden ve standlardan bir kaç kare;
özellikle jou* standı baya bir hareketliydi. güzel takılar vardı.

görsel

görsel

görsel

görsel
15 tl zarara girmeme sebebiyet veren şenliklerdir. kendi okulumdaki etkinlikler için kombine bilet almıştım fakat bu şenlik yüzüne kendi okuluma adım dahi atmadım. gece gündüz avcılarda da değildim tabi ama konserler baabında kendi okulumdaki gelişmelerden ve konserlerin nasıl olduğundan bihaberim. *

6 gündür her ana konsere katıldım, her gün gittim geldim. tereddütsüz olarak söyleyeceğim şudur ki, teoman kesinlikle ilk konser olmamalıydı.. teomanla coşturan festivaller diğer günlerde farkedilir şekilde sönük geçti*, aynı tadı veremedi.. teoman konserinde metrobüs sıkıntısının yaşanması o günün kötü geçmiş olması hissi uyandırmıştır çoğu katılımcıda belki fakat o sorun çözülmüş olaraktan teomanı 3. veya 4. güne koymuş olsalardı hatta belkide teomanı son silah olarak kullansalardı kesinlikle çok daha güzel bitebilirdi. ama gene de iyiydi, çok iyi oldu çok da güzel oldu.

bana kazandırdığı şeyler içün borçluyum kendisine. bir şenliğe borçlu olmak diye bir bakınız da verebilirdim ama neyse.

ha eski şenlikler nasıldı, bu iyi mi kötü mü, kıyaslama yapamicam tabi ki henüz. seneye inşallah geçen sene şu vardı lan bu da şenlik mi diyerek bir artistlikte bulunabilme şansı elde edebileceğim.
hafta sonu beyazıt kampüsünde feridun düzağaç ın binlerce kişiyi coşturduğu konserde bulunmamızı sağlayan şenliklerdir. feridun düzağaç görülmeye değerdi.
eğer feridun düzağaç varsa türkiye'nin en iyi şenliği olmuştur. ah be niye gelmedin uludağ üniversitesine? *