bugün

istanbul....

Kürt, azeri, Yahudi, ermeni, gürcü, Romanya'lı, afrikalı herkesin rahatlıkla yaşayabildiği,
Kimse tarafından hor görülmediği.
Herkesin az çok ayak uydurduğu şehirdir...
Ta ki Suriye'liler gelene kadar...

iatanbul'da kiralık daire an itibarı ile yok, olanlarda 2+1 ler dahi 700 tl yi aşmış durumda.
Vasıfsız işçi arayışı Suriyelilerin istanbula akını ile son buldu,
Adamları it gibi çalıştıran iş verenler maaşlarını da kafalarına göre 400-700 arası ayarlıyorlar, SSK vs zaten hak getire..
Ev bulamayan suriye'li vatandaşların bi kısmı bazı bölgelerde çadır yaşantısı sürüyor,
Suriye'li minikler çingene ve Kürt çocuklarının ekmeğine kan doğramaya başladı bile,
Işıklarda cam silme, mendil satma, dilenme olayı tahammül edilemez sınıra ulaştı...
An geçmesin ki açık bir çay bahçesinde vs Suriye'li bir vatandaş ağzında Allah(cc) ismi ile masa masa dolaşmasın..

Şimdi amma abarttın diyenler olacak,
Onlarada adres vereyim gelsinler kanıtı hazır.
Şöyle ki sadece benim semtimde benim bildiğim 3 adet Suriye'li kadınların çalıştığı genel ev var..

istanbul ve istanbul'lunun Suriye'liler ile imtihanı devam ediyor...

Bakalım daha neler göreceğiz...
yıllardır kürtlerle imtihan olan istanbul'un alnının akıyla çıkacağı sınavdır.
hatay'ın sınavı kadar zor değildir. resmen bağladılar suriye'ye. evet.
tüm suç akp'nindir.
bu böyle biline.

bu adamları bölüp, birbirine kırdırarak vatanından ettiler, şimdide genel evlerde çalıştırıyorlar.
müslümanız derler bir de.
mersin ve hatayın yanında istanbul bir hiçtir.

erdoğan mümkünse rizeye yozgata ne biliyim sakaryaya falaln yollasın %60 ve üstü oy aldığı yerlere bakalım seçmenleri ne yapacak.

ha ben söyliyim direk linç ederler.
ben aylar evvel şunu söylediğimde, ne faşistliğim, ne ırkçılığım kalmıştı.
(bkz: bursa caddelerinde dolaşan suriye plakalı araçlar)

şimdi suriyeliler her yerde.

evet, buyrun yaşayın din kardeşlerinizle birlikte.

mübarek olsun.
istanbulu siktir et de insan vicdanı büyük imtihanda. hep bir abi nereden geldi bunlar havasındayız, bana kalırsa haklıyız da ama daha dün gördüm 4 kişilik aile oturmuş, gece çiğ düşmüş beyaz çimenlerin üstüne etraftan bulduklarını yiyorlar. abi bunlar yaralayıcı şeyler, üzücü şeyler. nereden geldi bu adamlar diye düşündüğün için kendine kızdıran, insanlığından utandıran şeyler. dilerim yurtlarına geri dönebilsinler.
asayiş sorunu doğuracakları da kesindir. çünkü o kafilelerin arasında gelenlerde hırsızı, uğursuzu ahlaksızı da var. hatta bazı yerlerde bunlar da yaşandı.

--spoiler--
şöyle ki sadece benim semtimde benim bildiğim 3 adet suriye'li kadınların çalıştığı genel ev var..
--spoiler--

böyle şeylerde olacak. ithal fahişelerimiz de oldu hadi hayırlısı.
ayrıca suriyelilerin gelmesi ucuz işçiliği daha da ucuzlatacaktır. hem de bizim vicdansız işverenler insanları kullanacaktır.
ben aç kalıp ölsünler demiyorum ama bu insanları türkiye'deki hayata adapte olamazlar olmalarına da gerek yok. o yüzden kamplarından dışarı çıkartılmamaları gerekiyor.
acımayıp tekmelediğim ve araba ile geri geri gelirken ezmişliğim* yine de pişman olmadığım insanlar sürüsü. *
bilhassa şu aralar içinden çıkılmaz duruma gelen imtihandır. şahsıma kalsa alayı siktirolup geldikleri yere gitsinlerdir. görmeye tahammülüm bile kalmamıştır.