istanbul'un bir silüeti vardı değil mi?
o silüeti bozdular.
hatta bu silüeti bozan şahıs olan erdoğan bile bundan şikayetçi olmuştu hatırlayın.

işte istanbul silüetinin sembol binalarından biri de tophane'deki nusretiye camisi ve yanındaki tophane saat kulesidir.
görsel

nusretiye camii, osmanlı döneminde sur dışında inşa edilen en büyük eserdir.
yeniçeri ocağının kaldırılmasının anısına, hemen tophane kışlasının arka tarafına 1826'da inşa edilmiştir, mimarı da balyan ailesi'nden kirkor balyan'dır.

bu cami her dönem istanbul silüetinin önemli sembollerinden biri olmuştur.
görsel

fakat şimdi tophane kışlasının olduğu yere büyük bir inşaat yapıyorlar.
ve istanbul silüetinin sembol yapılarından biri olan nusretiye camii ve tophane saat kulesi bu inşaatın ardında kaybolmuş durumda.
görsel

istanbul'a artık buradan bakılınca nusretiye camii ve saat kulesini değil, bu ucube inşaatı göreceksiniz.

denize de beton atın amına koduklarım.
boğazı komple beton doldurun, siz de kurtulun biz de...
Allah’ın belası herifler.
Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Türkiye’nin tartıştığı, istanbul’un tarihi siluetini bozan 16/9 kuleleriyle ilgili ilk kez konuştu: “Zeytinburnu sahilini dönemin Turizm Bakanı Ertuğrul Günay planladı.

Ben ruhsat vermeseydim suç işlemiş olurdum. Öngörülemeyen bir durum. O fotoğrafın savunulacak bir yanı yok. Benim de yüreğimi sızlatan bir fotoğraf”

https://www.haberturk.com...iyor-savunulacak-yani-yok
akabe için önemli olan tek şey vardır

o da

huzur hakkı

almışsa huzur hakkını

vermiştir izini

siluet mi ?

tüküreyim öyle sanata.
imamoğlu'nun beylikdüzündeki daire payı haberini de başlık yapsana az bir şey deneyeceğiz. bu işine gelmez ama deği mi?