bugün

güneyde türkleri otele almayıp, yabancıları otele alan zihniyetle aynı olan durum.
avasas'ın bugün saat 13.09 sularında ecnebilere icki servis edilip turklere edilmemesi başlığı ile ekşi sözlük'te ele aldığı konudur.

avasas kaynak belirtme zahmetinde bulunmuş:

http://www.hurriyet.com.t.....asp?gid=229&sz=4794
--spoiler--
türkiye iran olur mu, turkiye iran olmayacak, turkiye malezya olur mu, türkiye malezya olmayacak tartışmaları güncelliğini yitirmişken bu defa da dubaileşme paranoyasını bizlere armağan eden bir vakadır.

efendim bir grup alman parlamenter sultanahmet’teki golden horn oteli'ne yemeğe gitmişler. yemekte almanlar şarap ısmarlamışlar. türk kökenli milletvekili de yeğeni ile birlikte rakı söylemiş. garsonlar "veremeyiz" deyince rakı yok sanıp onlar da şarap istemişler. yanıt yine olumsuz. türklere alkollü içki vermiyorlarmış. işletmenin müdürünü çağırmışlar. türk kökenli milletvekili dilek kolat'ın aktardığına göre müdürün dedikleri şunlar:

"’burası akp’nin, içki ruhsatı vermiyorlar. biz de yabancılara bunu anlatamıyoruz, anlatmak istemiyoruz. bunun için de bu yasağı deliyoruz. turistlere ses çıkarılmıyor. ama baskın yapıldığında türklere içki verdiğimiz duyulursa bizi kapatırlar. kusura bakmayın size içki servisi yapamayız"

demokratikleşiyoruz. özgürlükçü akp sağolsun. buyrun buradan yakın.
http://www.hurriyet.com.t.....asp?gid=229&sz=4794

--spoiler--

(bkz: avasas) 25.05.2008 13:09
(bkz: çilingir sofrası engellenemez)
(bkz: biz turk uz bize bir sey olmaz)
tamam, bunu yapan kimse, bu olay kimin sayesinde(!) buralara kadar geldiyse bir şey söylemeyeceğim onlar hakkında. ancak bu tarz haberler çıktıkça, gizliden gizliden bu tarz basit oyunlarla insanların zevklerini çalıyorlarsa yada bazı politik sebeplerle, dini belki ne bileyim; oturdukları masadan enteresan yasaklar koyuyorlarsa, buralarda oturduğu yerde onlara sinir olan, kayıtsız kalmak istemeyen birileri var. aslında böyle yaptıkça ters tepki oluyor, farkında değiller. içeceğim yoksa bile içesim geliyor durup dururken. tamam bende de potansiyal var içmek için ama sorun sadece bu değil. daha bir kaç yıl önce lokallerde içkiyi yasakladılar. çoğu ilde bilimum tesislerde, gereksiz bir şekilde yasak oldu bu içki zavazingosu.
böyle yasaklar koydukça, insanları çok büyük suç işliyormuş gibi gösterip, değişik bir mahhale baskısı da oluşuyor. yavaştan yavaştan yeni bir ikilemle karşı karşıya kalıyoruz. yabancıya veriyoruz, türk'e vermiyoruz. "zaten son 5 senedir bizden alıp bayağa bir hedeyi yabancıya satmadın mı?" diye sorarım.

mekana gidip 1 duble rakı bile yasak oldu. sonu nereye gidecek bunun bilmiyorum. çünkü millet duruma alışıyor, onlar sonuçlarına ulaşıyor. ama bir sabah kalktığımda rakıya vergi geldi, büyük rakı viski kadar oldu diye haber okursam ayıptır ya!
sen içince sapıtıyorsun demeye getirmektir. bir de bu olayın: "türke x lira turiste 10x lira" olayı vardır ki, en az bu içki olayı kadar acımasızcadır'
sen de 2 ytl lik biraya 10 ytl verirsen sana da verilir karşılığını alacağınız saptamadır.aslında burda birayı vermeyen elemanı seni düşünüyordur bir yerde.hani parana yazık olmasın hesaabı.
turiste 1 yerine 2 kadeh içki siparişi verildikten sonra kadehin birinin hürriyet gazetesine sarılarak gizli gizli içilmesiyle üstesinden gelinebilecek yasak(tı). bir fırsat kaçtı. yazık.
dubai modelininin baslangicidir ve pakistan modeline dogru gittigimizin gostergesidir. yakinda turiste sadece odasinda icmesi kosuluyla icki verilmeye baslanir, daha sonra tamamen yasaklanir ki o zaman iran modeline gecilmis olunur.

burda konu icki degil, yasakci ve diktaci kafa yapisidir. icki olayi sadece isin gorunen, siritan kismidir. cocuklara gosterilen "namaz kilmayanlarin cehenneme gittigi filmler", bazi bolgelerde haremlik selamlik uygulamalar diger igrenc uygulamalardir.

nazli ilicak, emre akoz gibi sivriler de hala "bir tehlike goremiyoruz, hersey normal " diyebiliyorlar.
içki olayına karşı olmakla birlikte yapılan eylem saçmalıktır. kardeşim şimdi sen orada yabancıları adam kabul edip içki vereceksin, türke içki vermeyeceksin? bu ne turşu bu ne lahana ? sap gibi bırakmaya ne hakkın var o yerde o şahsı?
http://www.hurriyet.com.t...8.asp?gid=229&sz=4794

Golden Horn Oteli dogruluyor, turk oldugu gerekcesiyle ve akp korkusuyla milletvekiline icki servisi yapmadigini ama almanlarin kadehlerini turist onlar diyerek doldurdugunu. once yabanci mi turk mu diye bakiyor sonra servis yapiyor.*
otelde geçen diyalog

oteldeki türk:x
garson:y

x:bakarmısın genç!!?
y:buyrun efem..
x:masaya bi 70lik lütfen
y:türkmüsünüz efem?
x:yok rusum rusça sipariş veriyom zaten aq rakı istiyoz leyn.
y:türklere veremiyoz üzgünüm.
x:senin beynine veriyim ben!

(bkz: türksünüz coca cola veremeyiz)
(bkz: türksünüz rock müzik çalamayız)
(bkz: yaşasın şeriat)
- rakı istiyorum.
+ yok ülen, cola turka bundan kelli!
-ben bi şarap alayım
-türksünüz veremeyiz
-sanki göt istedik yahu, şarap diyorum şarap
-veremeyiz efendim
-göt verin madem
-veremeyiz zencisiniz
-baban zenci.
türkleri ve türklüğü toptan aşağılayıcı söz.
kendi ülkemizde ikinci sınıf insan konumuna düşmeye başladığımızın bir örneğidir bu ayrıca bu söz tüm dünyada en iyisi olsak da neden arka plana atıldığımızı sorduğumuzda verdikleri cevap türksünüz sebep o ama zamanında hoşgörülü davranırsan sonra tepende tepnirlerin örneği galiba bu eğer osmanlı da ingiliz gibi sömüren bir ülke olsaydı bugün yıkılmış olmazdı, burada kötü olmayı savunmuyorum oyunu kurallarına göre oynamak lazım hoşgörüyse bir yere kadar.
o otelin mudurunu cagirican, makineyi gostercen, sonra isterse vermesin.
(bkz: nereye gidiyoruz lan)
(bkz: yok ebesinin amı ali sami) *
mekan amsterdam-red light :

+ıııı biz iki ki$i girmek istiyorduk, ne kadar acaba ?
-nerelisiniz siz bakiiim ?
+TÜRK!
-turksunuz veremeyiz

catttt...kapi kapanir..
ya$anmi$ deniyor.efsane de olabilir.
tipik akepe zihniyeti'nin türkiye'ye yerleştirmeye çalıştığı modelin yansıması olan durumdur.
otel akp'ye aitmiş nasıl oluyorsa. demek particilikte iş yok ek gelir kapıları yaratıyor adamlar.
bir de haberde dikkatimi çeken dubai'de de aynı yasağın olduğu ve müslümanlara içki servisi yapılmadığı, allah allah nasıl anlıyorlar ki müslüman olup olmadığını müşterinin.
hadi müşteri erkekse kolay açar sikine bakarsın da, kadınsa nasıl anlayacaksın müslüman olup olmadığını?

hay zihniyetinizi sikeyim akşam akşam gerdiniz beni...
daha neler göreceğiz ya'rabbim, içkiyi bölerek satmaya kalkmalar, madem türksün içki içemezsinler. kendi kendimizi o kadar komik duruma düşürüyoruz ki dünyada böyle bir ülke daha yok.
ha tayland var misal kanunen fuhuş yasak orda da ama turizm bölgelerinde sokakta sikişiyor millet çatır çutur. arabistan da şeriatle yönetiliyor ama google da "anal seks" aramasını en çok yapan millet de onlar.

yasaklar delinmek içindir. insanoğluna yasak koyamazsın arkadaş, yoksa yasağı da deler seni de...
-iyi günler vize almak istiyorum.
-türksünüz veremeyiz...
bahsi gecen otelin içki satmak için ruhsatı yokmuş, bu yüzden sadece turistlere el altından içki satışı yapıyormuş, bazı gerizekalı embesillerin konuyu islamla siyasetle, ırkla, dinle bağdaşdırmalarını anlamak bile istemiyorum, istemiyorum çünkü, oetin akp ye ait olduğunu bile idda edenler çıkıyor, kızmıyorum ama tek isteğim var, kardeşim şu dinleyip seyredip gelip buralara nutuk atıyorsunuz ya, bir de sonunu seyredin ne olmuş, gerçekler neymiş bakın?

bok atıyorsunuz ya, elinize bulaşıyor, o elinizle gidip yemek yiyorsunuz, mideniz geniş kardeşim.
türk: abi neden bana içki vermiyorsun.
barmen: sen içince sapıtıyorsun.