bugün

istanbul'daki yol ve yön tabelalarında belediye, yer isimlerini Arapça olarak da yazmaya başlanmasıdır.

Yakında tüm istanbul'daki yönlendirme tabelalarında Arapça olacak. Suriyeliler ise tabelalardaki Arapça'nın hatalı olduğunu iddia etti. http://www.cumhuriyet.com...ra_Arapca_da_eklendi.html

akp-rte hesaplarının ürünüdür. paradoks şu ki, belki 30 yıldır ülkenin en büyük kürt nüfuslu kenti olan istanbul'da, bir tane dahi kürtçe tabela yok.
sonra da kendi alfabemizi kaldıracaklar akıllarınca...

büyükşehir! o tabelayı sana dikeriz, dikeriz....

not: 4 adet arrrap meraklısı eksilemiş. bunun neyini eksiliyosun demek ki arapça istiyorsun al sana arrap diyesim var.
araplar bakıp yolunu bulur

türkler o yazıları öper. dua yazılmış sanar.
Gönüllü sömürgeliktir.

Bir ülkenin dili o ülkenin milli bilincinin ve bağımsızlığının garantisidir.
Anayasaya göre Bu ülkenin tek bir dili var. O da türkçe'dir.
Buna ortak koşmak türk düşmanlığı ve vatan hainliğidir. Amaç milli bilinci olmayan kokuşmuş bir ümmet yaratmak.
Geberin.
Aynı zamanda ışid sempatizanlarına yol tarifini kolaylaştırmak için yaptıklarını gözden kaçırmışlar. Ne yapmak istiyorsunuz anlayamiyoruz ki.
ouuuvv laiklik gitti.
1- geldikleri gibi giderler... 2- teknoloji kullanmayı öğrensinler, 3- navigasyon denen bir cihaz var.
Çarşılardaki, pazarlardaki; yerli olduğu halde ingilizce ismi almış dükkanları ve alış veriş merkezlerini görmeyen yazarları gördüğüm başlıktır.
Iğrençtir.
Yapmayın olm.
Bunu gören şoförler dua sanıp duruyor, sonra trafik tıkanıyor.

görsel
Yakında Türkçesi kalkar.
istanbul esenyurtta sadece arapça yazan tabelalar var. artık türkçe'ye bile gerek duymuyorlar.
istanbul arap turist bakımından da oldukça rağbet gören bir şehir. bu açıdan turistik yerlerdeki tabelalarda arapça yazması anlaşılabilir. semt içlerinde ve turistik sayılmayacak yerlerdeki arapça ve diğer tüm türkçe dışı dil kullanılmış tabela, afiş vs zımbırtılara ben de uyuzum.
(bkz: siz bizim araplaştırmadıklarımızdanmısınız)
şimdi diyeceksinizki ingilizce tabelada olmasın o zaman.
ama mısırda yaşadığımdan biliyorum.araplarda da heryerde ingilizce tabela var.kimse masal okumasın. turist murist hikaye.
Olması gerekendir , medeniyet sayılır ,binlerce arap var ülkede ,gerçi araplarıdahiç sevmem ama neyse.
ingilizcesi de yazmasa ağır sövecektim ama neyse dedim şimdi... az bi sövdüm bıraktım. o da arap sevmediğimden.
yüce ırk arapların tabelasının eklenmesidir. onlar seçilmiş kavim ve tanrının öz çocukları. o yüzden ayıplamadım. zaten türkçe tabela olması bence saçmalık. sonuçta seçilmiş ırk arapların dili de ırkı da kutsal.
Zaten orada türkçe bir kelime de yok.

Gene iyi anlıyoruz aslında.
istanbulda şehrin amınakoydukları gerçeğini değiştirmiyor. mis gibi adanada mersinde hatayda adamlar arapça tabelaları söküyorlar. istanbulda da o da arapça olsun bu da arapça olsun. karımı da araplar gondiklesin diye geziniyorlar.