bugün

hayatımda gördüğüm en kolpadan mekan. üniversite ya da eğitim kurumu demedim dikkat edersen. gerçekten çalışanlarından, öğrencilerine duvarlarındaki sayısız tayyip erdoğan fotoğraflarına kadar görüp görebileceğiniz en geniş, en kolpa, en sallamaz ve en adını hak etmeyen yerlerden biridir.

okuyan, öğrencisi olup para kaptıran varsa gerçekten yazık etmiş kendine de parasına da.
kitaplarına 785 tl saydığım okuldur.hazırlık kitaplarına özgüymüş yani seneye bu kadar geçirmiycez diyorlar.para nakit ama kitaplar eksik bide onların peşinde koş.
iaü candır,can.değerini bilene.
beşyoldaki kampüs -kampüs değil de şube desek daha yerinde olur.
ne diyoduk, beşyoldaki şubesinde, tikileri, tiki olmaya çalışanları, tam tiki olamamışları ve tiki olmaya çalışırken paçoz olmuşları bulabilirsiniz.

o kadar çok tiki dedimki bi yerden sonra zaten anlamsız olan o kelime, daha da anlamsızlaştı.

he bi de, beşyola metrobus durağı açıldıktan sonra, metrobus durağında bu okulda okuyanları gözlemleme fırsatım oldu.
hatunlarım kış kreasyonu, 10 kişiden 8inde, tayt-trençkot-ugg.
alternatif çok az.
Öğrencileri silme Migros'ta kasiyer olarak çalışan üniversite.

Adamlara soruyorum ne zaman ders yapıyorsunuz, ne dersi yaaa diyorlar. E niye girdiniz, ah o babam yok mu diye hayıflanıp ağlaşıyorlar.

Toplama kampı gibi bi yer herhalde.
Endustri muhendisligi 3. Sinif ogrencisi oldugum universite. Hazirlik dahil 4 yilimi harcayan bu okul icin diyecegim tek laf, ucreti yeditepe universitesine yaklassa da kalitesi son derece dusuk olan okul. Akademik kadrosu cok iyi olmasina ragmen ogretim gorevlilerini memur gibi kullanmanin otesine gecememistir. Bu yil ortaya cikardiklari YERINDE UYGULAMA MERKEZI programiysa tamamen fiyaskoyla sonuclandi. Okulun gonderdigi firmalarin cogu ogrencileri kabul etmedi, acikta kalan ogrenciler de donem ici stajlarini okulda fotokopi cekerek yapmaya zorlandi. Bir de basarinin asla odullendirilmedigi universite. Ortalamaniz ne kadar yuksek olursa olsun asla burs alamazsiniz ve ola ki yatay gecisle gitmeye calisirsaniz belgeleri mumkun oldugunca yanlis hazirlayan sacma salak bir yer. Kayitta mezun olanlara is garantisi ve 2 yabanci dil imkani sundular. Ama 3. Sinif 1. Donem bitecek hala 2. Dili goremedik. ha muhendisligi ingilizce okuyorum ama ingilizceyi bile adam gibi ogretemediler.

Simdiki aklim olsa tercihlerimde ailemin sozunun gecmesine izin vermez, 3-5 lira fazla verelim de 'istanbulda oku' mantigindan uzak dururdum

edit : mezun oldum iş de bulmadılar.
geçme notunu 70'e çıkararak yatay geçişle ayrılmak isteyen öğrencileri esir etmiş okul.
dersin vizesinden 96, finalinden 100 alan öğrencinin cb ile geçtiği bir üniversite.

şişirilmiş notlar ve gerizekalı öğrencileri bünyesinde barındırır.
beşyol metrobüs durağı ile ulaşımı kolaylaşmış olan dershaneden bozma üniversite. buraya gidipte okulunu öven bir öğrenciye rastlamadım.
dışarıdan bakılıp öğrencileri üzerinde genelleme yapılarak sonuç çıkartılacak olursa pek de aydın olmayan bir üniversite. önyargı mıdır bilinmez; gereksiz çok insan barındırmakta.*
doğuş üniversitesi' nin kardeşi, okan üniversitesi' nin kuzeni olur.
geçme notunu 70'e yükselterek, kendini oxford sanan vakıf üniversitesi. bir de bunu finallerden sonra söylüyor.
öğrenci bilgilendirme sistemine öyle bir şey yok tarzı şeyler yazılmış, ya kendilerinden habersizler ya da yalan söylüyorlar ki ikinci daha muhtemel.

görsel

not: twitter da #iaueskisistemedonsun diye büyük ayaklanmanın başlama sebebi, bu olaydır
zengin veletlerinin isyanına sebeb olan yeni not sistemini faaliyete geçirmiş üniversite.

parasını verip diplomayı alacağını sanan veletleri fazlasıyla üzmüş.
istanbul'da kalmak ve bu yaşta yiyemediğim baba parasından dolayı %100 burslu okuduğum üniversitedir,
Parayla saadet olmaz diyerek geçme notu 70'e çıkartılmıştır fakat burslular için uyumadan okunan yegane okuldur ,
Korkulu rüyadır,
Sanılanın aksine çok başarılı ve zeki insanlarda vardır,
Devlette okul 1.si olup dgs ile geçmek mümkündür,
Okul hayatına başarı ile devam edenlere haksızlık edilip paralı züppelerle aynı kefede yargılanmaktır,
Geçme notu ortalamaya da bağlıdır,
Bazı derslerde ortalama 80'e yükselip bir dersten 81 ile geçmenin stresini yaşatmıştır.
köprüyü geçerken attan in yörlek geçiceksin diyen okulum.

özetle ağzımıza sıçmışlardır okulda insanların ruh hali hiç iyi değil her bir intihar vakası baş gösterebilir saçlarım beyazladı lan bir haftada resmen.

vakıf başkanı mustafa aydından anlayış bekliyoruz ama sanırım taleplerimiz yerini bulmayacak.
bu pazar günü kültür dersanesi öğrencilerine sınav egzersizi yaptırmak için kapılarını açacak üniversite. ayrıca lira veren herkesi sınava alacak okul. beşyoldaki eğitim fakültesinde gireceğim ben sınava. büyük konuşmayayım ama, baba parasıyla istanbul'da rahat edeceğime, ekmeği taştan çıkarır kendi başımın çaresine bakarım ben. niyeyse istemiyorum vakıf üniversitesinde okumayı.
kültür dershanesinin her sene aydın üniversitesinde sınav yaptığı üniversitedir. açıkça geçen sene gördüğüm halini diğer üniversitelerle kıyaslarsam pek üniversite gibi hissettirmiyor.
Üniversite değildir. Üniversitecilik oynayan bir grup loser akademisyenimsiler ve eğitime zerre kadar değer vermeyen ama yıllardır bu sektörden yolunu bulan sahibinden oluşur. Öğrencilerin günahı yok.
duvarlarında boy boy tayyip resmi gördüğüm okuldur. bahçelievlerdeki bahçeciği (gerçekten bahçecik) 4 tane ufoyla ısıtılır. kantincileri çok içten candandırlar ve kantin fiyatları uygundur. sınıflardan birinin dışarıyı gören camı hiç yoktur.
Edit: noktayı unutmuşuz.
(bkz: günay karaağaç)
şöyle burs veririz, böyle burs veririz, hep yanınızdayız diyen üniversite. Doğru mudur bilmiyorum.
Bu sene tercih etmeyi düşünüyordum şimdi düşünüyor muyum ıııı yok hayır ya da kararsızım.
dışarıdan vakıf üniversitelerinin en iyisi imajını çizer, kaydolduktan kısa süre sonra öyle olmadığını gösterir.
ulan sen ki özel üniversitesin, geçme notunu 70 yapıyorsun. bir de öğrencilerin gözünü boyamak için ''bu yıl yaz okulu ücretsiz'' diyorsun. bi git!
hazırlık öğrencilerini toefl a sokarak yaz okuluna kalmalarını garantiliyen vakıf üniversitesi.
belediyeyle bağlantıları oldukça sağlam olan okul.

öyle ki her yıl şehrin önemli meydanlarına koca koca tercih standları açarlar. haksız rekabet aslında.