bugün

çakma entelektüel bünye tarafından her işin içinde olduğu düşünülen uzuv.
bazılarının başka yerine girdiği için göremediği uzuvdur.
muhafazakarlar için vezir parmağından daha tatlıdır.
işini iyi yapan , eksik ve gediklerini kapatmış milletler için hiçbir sikim olmayan bir parmaktır. lakin sosyal ve ekonomik açıklarınız varsa dübürden girer o parmak. çok şişirilmiş ve altı üstü bir paganizm artığı olan 'kabala' ya göre 2012 den itibaren itibarsızlaşacakmış zaten bu parmak. kabala'nın yalancısıyım.
(bkz: kırılacak eşya)
milli görüşçülere göre her işe giren parmaktır.
bilmiyorum belki de haklılar. ama her işe girer karıştırır yani nasıl parmaksa!
kafaya taş düşse ondan bile sorumlu tutulacak olan hayali ve şizofrenik bir parmaktır..

bir keresinde belediye ekipleri, istanbul'da yaşayan bir cübbeli-sarıklı bir mollanın kaçak yaptığı üst katı yıkmıştı..molla başladı bağırmaya ''bu işte israil ve mossad parmağı var'' diye..haberlerde izlemiş ve çok gülmüştüm..
kendi halkinin refahi icin calisan bir devletin elinin parmagidir.

Adamlarin basinda sanal olarak yaratilmis bir filistin problemi vardir, 4 bir yani dusmanla cevrili, dogal kaynak yok, ulke colun ortasinda, kendisini yok etmeye ant icmis dusmanlar gibi sorunlarla yuzlesmekte...

Heriflerin isi gucu yok, gidip baska ulkeleri parmaklayacak...

Isi gucu olmayan omplo teoristlerinin, anti-semitlerin uydurdugu sanal bir ortak dusmandir...
er geç kırılacak parmaktır. hani ben öyle öcü masallarına, her taşın altında israil var edebiyatına inanan biri değilim ama, bir çok taşın altından kimin çıktığını da biliyorum.

geçen uluslar arası nakliyeci bir arkadaşla muhabbet ediyoruz mesela:

"türkiye'deki ve dünyadaki bütün ana limanlar israil'in elinde" diyor.

bu sadece nelerle ilgilendiklerine ilişkin bir fikir. kuzey ırak'la ve kürt meselesiyle ne kadar uzun zamandır ilgilendiklerini de herkes biliyor.

demek istediğim, kimse "sanal filistin" meselesi demesin! israil'in ne işi var o topraklarda? oradaki filistin halkının yüzde 80'i zorla dünyanın çeşitli ülkelerine göç ettirildi, diyaspora hayatı yaşıyor bugün. israil, batı ülkelerine para yedirip oraya yerleştirildi diye...

oradaki buradaki parmağı bir yana;

(bkz: ortadoğu da israil diye bir devlete yer yoktur)
iktidar yalakası kurtlar vadisi sayesinde milletin beynine işlenen parmak.

hiç kimse demiyor ki nedir ulan bu israil?
"dünya neresinde bir karışıklık varsa orada bir yahudi vardır" sözüyle özetlenebilecek parmak.