kolyesine isim yazdıran kişilerdir. son zamanların en acayip modasıdır. acayip olduğu kadar gereksizdir. kimse kimsenin ismini bilmek zorunda değildir. zevksizliktir. şuursuzluktur.
bunların bide sevgililerinin isimlerini yazdırıp boyunlarına takan cinsleride vardır.
hele erkeklerin taktığı, gümüş, üstü taşlı harfler yok mu evlerden ırak olsun. *
(bkz: tasma takan insan) *
altın kolye deyince aklıma hemen kayahan gelir. bir kolye bir insana bu kadar mı yakışmaz yahu.
izmirden doğan bir moda olduğunu düşündüğüm, izmirdeki kızların bir örnek olmasından kaynaklanan, modayı taşıyan insandır. daha ziyade hanımlarda görülür zaten.
ismin yanında bir de telefon numararası eklemesi gereken insan. yanlış anlamayın kaybolduğunda bir yakınına telefonla bildirmeleri için eklesinler.
eski isimli altın bileklik modasının yeni versiyonudur.
bir de "available for what you want" yazan bir tişört de giyerse, amacına ulaşacak insandır.

kafasında hala, "ulan acaba hakkaten aranıyo mu, yoksa mallığından mı yapıyor bunu!" sorusu olan delikanlılar da aydınlatılmış olur böylece.

(bkz: embesil olduğunu haykırma ihtiyacı)
izmir' de doğmuş olması ihtimali tamamen bir asparagas olan saçma adet. olmaz. olamaz. olmamalı.
iyi yada kötü her neysede baya komik buluyorum bu durumu.
"bana orospu deme adım var"ın simgeleştirilmiş halidir..
zencidir.
isimdeki harf sayısı arttıkça paranın ve buna doğru orantıyla taşşak seviyesinin doruk noktalarda olduğu bir gösteriş tarzıdır.
(bkz: abdulmuttalip)
(bkz: boyun mu yeter)
kıro diye isimlendirdiğimiz kişi davranış biçimlerinden biridir.
eğer kolye biraz uzunda kizlarin ister istemez göğüs bölgesine bakmanıza neden olabilecek süpermarketlerde çalışan kasiyerler gibi ismi üzerinde yazan insandır.
sokakta yürürken ismiyle tacize uğrayacak olan insan. bayan olduğunu varsayarsak tabi. evet ya bu başlık ismini altın kolye şeklinde boynunda taşıyan kız da olabilirdi.
bir de bunlarin cocuklarinin ismini kolye olarak boynuna asan modelleri vardir. Onlarin nasil degerlendirilebilecegini kavrayamadim. (bkz: seda sayan)
bunlardan ismi Hülya ya da Jale gibi olanlar daha bir potansiyel ... olurken, Eylül ya da Devrim olanları daha bir entellektüel, Aslı ya da Ceren olanları daha bir trendy olurlar. asıl amaç ismimi bil ona göre davran durumudur.
amerika'da özellikle zencilerin olmayı tercih ettiği insan tipi. * **
annenin hüzünlü bir veda esnasında bu kolyelerden hediye etmesi sonucunda boynunuzdan hiç çıkarmayacağınız çıkarsanız bile yanınızdan hiç ayrılmayacak,en değerli varlığınız olacaktır kötü kötü bakmayın öyle.
anneyle tekrar buluşulduğu vakit ise kaldırıp bir kenara atacağınız kolyedir. ne de olsa anne artık yanınızdadır.
hic tanimadigi bir kisi tarafindan ismi ile seslenilmesine alismasi gereken insandir.
Kaybolunca kolyesine bakilarak evi bulunan sahistir.
Hödüklük eseri diyebilirz,hele ki bizim düşünmeyen-okumayan toplumlarda copy-paste olayı çok yaygındır,hele bir de sürekli gördüğümüz bir arkadaşımız yapmışsa ,o ne salakça bir şey yaptıysa biz de o salaklığı kopya çekeriz,buradan tüm hanımlara sesleniyorum.Birbirinizin kopyası olduğunuz,farklı olmak demek,salakça şeyler yapmak değildir.
(bkz: nickini altin kolyeyle boynunda tasiyan yazar)
kırodur. egoisttir. bööödür.