bugün

küçüklükten alınan sinyallerle mi isimleri müge koyuluyor bu hatunların bilemeyeceğim ama kesinlikle hafifmeşrep oluyorlar, bu bir realite.

tanıdığım ne kadar müge varsa eksiksiz hepsi bu kartegoriye dahil olmuştur. bu bir genelleme asla değildir. bu deneme-yanılma\yaşama-görme yönteminin dışavurumudur.

siz de dikkat ederseniz adı geçen isimle çağrılan hatunların herkese yazan hatun olmak başlığı altında incelenen hatun profili ile ne kadar örtüştüklerine şaşıracaksınız. yapmanız gereken tek şey gözlem ve bu da çok zor bir şey değil. haklı olduğumu görüp mesaj fasilitesinden bana koşacaksınız. ben de eyvallah diyeceğim size, hadi durmayın, gözleyin...
bu müge lerin genelde meriç adında yavşak bir arkadaşları olduğundan hafif meşrep olmaları gayet doğaldır.
hayatıma giren 2 'müge' insanınında garip bir şekilde bu kategoriye girmesiyle doğruluğunu az da olsa kuvvetlendiren önerme.

bu mügelerin ortaokul yıllarında ve lise yıllarının ilk yılında arkalarında oturan arkadaşlarının sütyenlerini kopçalarından çekildiğinde bu mügelerin hoşlarına gittiği görülmüştür.
(bkz: genç mügeler rahatsız)
bu güne değin, şahsımca tanınmış olan 4 müge'nin tamamında gözlemlediğim durumdur.

bu tip, isim üzerinden genelleme yapma olaylarından nefret ediyor olsam da, bu beni şaşırtmıştır. yalnız önemli olan nokta hafifmeşrep denilen kavramın, o.opuluk ile karıştırılmamasıdır.

ayrıca tanıdığım mügeler hafif meşrep olsalar dahi, ortalıkta "ben düzgün insanım" diye dolaşan bir çok insandan çok daha iyi, aklı başında ve sevecenlerdi, bunu da eklemek isterim.
tanıdığım tek müge'nin de kaltak olduğunu düşünürsem katılabileceğim önerme...

kendisi isim veremeyeceğim bir okulda hocadır ve öğrencilerden birisiyle ilişkisi olmuştur...

(bkz: genellemeler basit insanların işidir)

(bkz: ama genellemeler güzeldir)
(bkz: sözlükteki mügeler isyanda)
tanıdığım tek müge'nin 2 erkek arkadaşımı birbirine düşürdüğü sonucuna bakarak katılabileceğim bir önermedir.
ilk okuduğumda -ulan doğru ulan bu- dediğim iddiadır. ayrıca ismi tarık yada kenan olanlarda, böyle kızların içkisine hap atacak potansiyele sahiplerdir.
(bkz: ismi tuğba olan kızların güzel olması)
tanıdıgım tek müge'nin tam tamına uydugu kalıp.
Hayatıma giren 3 Mügenin de dahil olmadığı kalıp.
(bkz: müge kadar taş düşsün başına) *
desifreolmusuuser:ama benim adım da müge ben hafifmeşrep değilim, ya gerçekten
sara nobetcisi:gerçekten mi
desifreolmusuuser:nasıl oluyor da böyle tespitlerde bulunuyorsunuz anlamıyorum.
sara nobetcisi:bu özel mesaj ile olmayacak şimdi bana tel no'nuzu verin orda konuşalım, peki yalnız mıyız, üzerinde ne var?
desifreolmusuuser:...
bu dahil bütün önermeler diye başlayan cümleyi kurmamak için koşarak uzaklaşıyorum .
zira ; (bkz: anti klişe timi)
tanıdığı tek müge, müge anlı olan bir insanın düştüğü açmazı açıklar niteliktedir.