bugün

(bkz: totenkopfun peygamber olması)
bir müslüman olarak sonuna kadar katıldığım düşüncedir.
biz böyle bizbize birbirimizi övelim gerizekalılar gibi.
hayat ne güzel çiçekler, abdest almak falan.
son din olmasını geçersek, ılımlı olmasından ileri gelen düşüncedir.
kimse yoğurdum ekşi demez. papaza sorsan islam çok güzel ama ben bu kötü dinle devam mı edeyim der.
Dar kafalı , sabit fikirli olmayın, olaylara at gözlüğüyle bakmayın derim böyle düşünenlere.
Hem bunu diyen arkadaşlar diğer dinlerin kutsal kitaplarını okumuş , ayinlerine katılmış , bir de üstüne o dini yaşayanların kültürünü incelemiş de mi böyle demiş. öyleyse eyvallah . bu özelliklere sahip babamın hristiyan bir arkadaşı var . islam güzel din diyor o da ama müslüman olmuyor.
(bkz: ben dönyanın en gözel garısıyam)

şaka bir yana böyle söylemlere gerek var mı dostum? islam şu anda yeryüzündeki tek hak dindir. dolayısıyla diğer dinlerle mukayese edilmesi manasız. ayrıca güzellik göreceli bir kavramdır*
(bkz: islam ın hak din olması)
islamiyeti seçmek kararının önde gelen sebeplerinden birisidir.
başka kaç tane din biliyorsun ki ulan hıyar dedirten saçma entry.

(bkz: cuma günü günaha girmek)
(bkz: entryler sayesinde cennete gideceğini sanan mümin) (bkz: )

islamik edit: eksilemeyin lan *
felsefede bir kural vardır :
bir teorinin doğruluğu ne kadar şüpheliyse, o iddia o kadar çok hararetle savunulur. hiç kimse "dünya küre şeklindedir, güneş sıcaktır laan" diye haykırmaz. çünkü öyledir. bunu tartışmak manyaklıktır.
islamı kafaya fazla takan insanların da sürekli "islam en güzel dindir" diye sürekli iddia etmesi ve bunu ispatlamaya çalışması, aslında bu iddianın ispatlanmaya ihtiyaç duyacak bazı şüpheleri de içinde taşıdığı gerçeğidir.
Sıkça, dile getirilen görüştür. Yıllar önce biriyle konuşmuştum, bana imam hatip mezunu olduğunu, dini buradan mezun olduğunda yeterince öğrenemediğini söylemişti. Sohbet ilerlediğnde, bu sefer bir tarikata üye olduğunu söylemişti, hatta dediğine göre bu tarikatın başındaki adam, Peygamberin bilmem kaçıncı kuşaktan da torunuymuş. Durmadan söylediği birşey vardı bana " islam, teslimiyet dinidir, teslim olmadan içindeki güzellikleri göremezsin." . Zaten kelime anlamı olarakta teslim olmak anlamına gelen islam hakkında yanlış birşey dememişti. Zaten hiç kimsenin, insanların özel hayatının sınırları içerisinde kaldığı sürece islamiyet'e karşı takındığı bir tavrı yok, asıl sorunun, teslim olarak, herşeyi kadere bağlayarak ilerleme kaydedilemeyeceğine inanmıyor olmaları hatta, yeterince ilerlenilemediği için yeterince gelişilemediğinden dem vuruluyor olması. Bugün, Kuran'daki şifreleri çözerek Amerika'nın bugünkü bilimsel hamleleri yaptığını iddia eden insanlar tanıyorum. Aynı kişiler, yakın zamandaki istanbul selini de, Nuh tufanı ile ilişkilendirmişti.
müslüman olmaya teşvik etme cümlesidir. islam'ın reforma en çok ihtiyacı olan din olması gerçeğini de gözardı etmemek gerekir. ibrahim dininden nerelere getirdiler işi...

edit: (bkz: kuran in parayla satilmasi)
gayri muslimler ıcın giripte cıkamayacakları tek dindir. girerse alt tarafı cıkarsa üst tarafı kesilir. (bkz: cüppeli ahmet hoca)
hak din olduğundan olsa gerek.
allah'ın ancak üçüncü seferde başarabildiğini gösterir. yani, iyi güzel biz bunu yiyelim ama sen ömrünün kaç yılını budist olarak geçirdin mesela, bi onu de hele.
imansızların dalga geçmesi kendi ateşlerini harlamaktan öte gitmez.
en güzel din diye bişey var mi acaba diye sormaya teşvik eden cumledir.
dindar olup aynı zamanda mutlu olabilen tek bir ülke bile olmadığından hükmen çöken önerme...*
Bu önermede bulunan ve bulunanı destekleyenlerin islam ile yönetilen devletlere, topluluklara bakmaları, getirdiği güzellikler yerine götürdüklerini irdeleyerek yeniden muhakeme etmeleri gerekmektedir. Babadan kalma miras gibi müslüman olan bir halkın büyük çoğunluğunun körü körüne buralar çok güzel en güzeli bu diyerek başka inançlar hakkında araştırma yapmadan o inanca inanmış kişilerle bok atması inanılmaz derecede saçma bir eylemdir. (bkz: elin sikini görmeyen kendininkini piyade tüfeği zanneder)
En güzeli ve tek doğru dindir.
olmaz olur mu? muhakkak öyledir. ama hayrını gören yok o ayrı... mensupları perişan haldeler yüzyıllardır. düzeleceği de yok.
bizde allah var, peygamberler var, etrafinda dondugumuz kabe var, taşa taş atıyoz falan. çok zevkli lan islam.

tabi bi zeus'umuz, poseidon'umuz yok şöyle kaslı yapılı.
eski dinlerin rötüş yapılmış hali olduğu ve son din olduğu için böyle değerlendirilebilir. en tazesi bu.
iddadır. zira görecelidir.
(bkz: Adriana lima) dünyanın en güzel kızıdır diyenler var. bu da iddadır zira bana göre en güzeli değil.
şüphesiz doğru olan önermedir.
görsel