bugün

iskender kebabının mucidi olduğu iddia edilen bursalı insan. aynı zamanda torunlarının sahip olduğu restoran zincirinin adı. şu anda 3. ve 4. nesil evlatlar işi devam ettirmekteymiş. bağdat caddesi şaşkınbakkal'da şubesi var. hakikaten güzel yapıyorlar, geçen gün iki porsiyon yemiştim. takdir ettim.
şu anda 3. nesil yavuz iskenderoğlu nun devam ettirdiği, döner sektörünü açan, rahmetlik amcamız.
isikli tabela bicimindeki vesikaligi cok fenadir.
bir şubesi de kadıköy eski postanenin hemen yanındadır.
iskender'in isim babasıdır. pidesi, sosu, ateşi, döneri, kemalpaşa tatlısı enfestir. ancak sadece kadıköy'deki şubesini ziyaret eden biri olarak demeliyim ki, dekor ya modernleşsin ya da nostaljikleşsin. * ikisinin arasında bir yerlerde şu an, bu kadar önemli bir yere hiç yakışmıyor.

(bkz: burdan yetkililere sesleniyorum)
(bkz: bu arada)
(bkz: brun gene açıktı)
emperyalist dünyanın kıvrak zekalı,rahmetli mucidi.Sülalesi tüm hızıyla devam etmektedir emparyalist dünyanın hizmetine.
antakyalı'dır. şaşırtıcı değildir,normaldir. zira antakyalı'yı ve mutfagını bilen bilir.
bursamdan sonra beşiktaş' ta toprak holding'in yanıbaşındaki şubesini görünce bursamı anımsatan mekanın kurucu kişisi.
(bkz: homesick)
Meşhur Bursa iskendercisi. Ulu cami ilerisinde ufak bir dükkanda kapı önünde kuyruk bekleyerek içeri girilen yer. Bekledim yedim değer mi? Asla. Evet.