bugün

bir irlanda atasözü der ki *: keçinin sırtına ipek de yüklesen keçi yine keçidir.
irlandalı vs esnaf olayıyla tanıdığımız ülke
(bkz: küçük enişte)
Gidilmesi gereken ölmeden önce bir kere havasından alınması gereken muazzam ülkedir. Görmeye değer güzelliklere sahip şirin mi şirin bir yer. Kalkın gidelim hadi.
Alayı zarhoş , içmeyi çok seven insanlar .
bir Ülke .
dünyadaki en güzel bayanlara sahip ülkedir. beyaz ten doğal kızıl saç. yaşarken gideceğimiz yok ama ölürce vasiyetimdir. oralara gömün beni.
Geceleri muhtesem guzellikte olan ulkedir.
yağlı kuzu eti ve şarabının verdiği tat türk erkeğinde yoktur.
kadın erkek eşitliğine örnek olan mis gibi ülke. ayrıca eşcinsellerin de rahat ve özgür bir şekilde yaşadıkları, bilinenler arasında.
Hayalini kurarken derin derin iç çektiğim, gidince birkaç ay geri dönmemeyi düşündüğüm ve eğer gitmeden ölürsem öbür tarafa gözüm açık gitmeme sebep olacak ülke.
Yarım asırlık bebek katliamı davası (48 yıl önce bulunan 760 bebek kemiği için adım yok)
https://www.ntv.com.tr/vi...ad,eCnS4-OoaUuXoTj66P33JA

sokaklarında çete savaşları ile meşhur ülkedir.
http://www.dha.com.tr/irl...goruntulendi_1237305.html
19. Yüzyılda ingiltere ile aralarında olan politik gerilimin getirdiği ekonomik sıkıntılar nedeniyle kuzey ve güney amerika'daki birçok ülkeye göç etmiş vatandaşları bulunan ülkedir.
yarış atı ihracatı irlandanın gelirinin önemli bir bölümünü oluşturur. irlanda orjinli yüzlerce saf kan dünyanın her köşesinde yarışlara çıkmaktadır.
bir gün gitmek istediğim ülkedir.
2 aydır yaşıyor olduğum ve gelmeden önce düşündüğümden çok daha güzel olan memleket.
bizim bursaya benzeyen ülke. yemyeşil. dört yıl önce gittim hayran kaldım. du bakalım biletalla. uygun bir vakitte bilet bulursam yine gideyim. bir kere görmek yetmez.
bayrağı sanki italya bayrağıymış da çamaşır suyuyla yıkanmış rengi solmuş gibi.

italya bayrağı
görsel
irlanda bayrağı
görsel
9.91 milyar metreküp doğalgaz rezervine sahip ülke.
263 milyar 967 milyon 228 bin 661 dolar dış borcu olan ülke.
Euro 2016 da yedeklerle sahaya çıkan italyanları yenerek önümüze geçen takım. Kuzeyiydi sanırım. Bir zamanlar Robii kiiyn.
göçmen nüfusu 735 bin 535 olan ülke.
mandacı ingilizin ağzına tekmeyi vuran asil milletin ülkesi.
Soğuk ülke. irlandalı olanlar bunu bir gurur meselesi yaparlar.
2015 gayrisafi milli hasılası (nominal) 254 milyar 596 milyon dolar olan ülke.
kişi başına düşen milli gelir'in (nominal değer) 51 bin 351 dolar olan ülke. (2015 verisi)