bugün

pocketnow.com'un yaptığı kıyaslama itibariyle iphone 4s'in beklenilenin ve 6 ay sonra çıkmasının aksine gelişine yediği kıyaslamadır. samsung galaxy s2 hala kral tahtını korumaktadır.

not: videoyu çeken abimizin de dediği gibi apple mükemmel bir market stratejisi uygulamış. browser testlerinde yükleme ekranı bitmiş gibi gösteriyor fakat yukarıda ufak bir dönen simge daha duruyor. bu da demek oluyor ki apple çok hızlıymış gibi görünen browser'ını müşterilerinin gözünü boyamak için süper hızlı havası katmış. ama yemezler, samsung yine gelişine vurmuş.

http://www.youtube.com/watch?v=bphZoV8VrLc

edit: browser testlerine, drop testlerine, hardware kıyaslamarına kulak asmayan apple fanboyların yorum yapmaması gereken kıyaslamadır. berkecan ve selinsu iphonelarıyla takılmaya devam etmelidirler.
böyle bir kıyaslamayı sadece galaxy s2 sahipleri yapar.

iphone 4 kullanıcıları böyle spekülatif ve gereksiz tartışmalara girmez.

o her zamanki cool "şampiyon belli ikinci kim?" tavrını korur.
android yüklü bir cihazın her zaman ama her zaman 1 adım önde başlayacağını düşünürsek tabi ki galaxy s2.

not:fenerbahçeliyim
drop testlerinde iphone'un yine gelişine yediği kıyaslamadır.

http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw

halbuki fanboylar çok güzel hava atıyorlardı, bizimki cam samsung'unki plastik diye.
samsung un pazarın yeni lideri oldugunu belirten karşılaştırma.
heyecansız bir kapışma olmuştur.
bir iphone 4 kullanıcısı olarak böyle bir kıyaslamayı yapıyorum.
zira birçok iphone 4 kullanıcısı yaptı. "retina , retina" diye öve öve bitiremeyen ben değildim.

sonuç ortada. değil 4 , 4s bile galaxy s2 ile başedemiyor.
çok daha yumuşak , sempatik. tatlı. oyşşş...
ikisini de kullanmış biri olarak; ''samsung galaxy s2 amuda kaldırıp öper''.
2012 nin ikinci yarısında galaxy 3 gelecekmiş. ben onu bekliyorum ve tercih ediyorum.
galaxy s 2 nin iki versiyonu vardir. ilki htc sensation la ayni sinifta olan galaxy s2 digeri ise 1.5 qualcomm dualcore islemcili samsung galaxy s 2 LTE dir. kesinlikle ve kesinlikle galaxy s2 nin galip cikacagi yarismadir. En basitinden ekran genisligine bakilmasi bile yetecektir. Sayet iphone 5 i cikarsaydi ozaman galaxy s2 ye yakin bir ekran genisligi olacagindan dolayi belki yarisabilirlerdi. ancak bu durumda 2 telefon ayni platformda bile degil. Iphone un cok guvendigi siri de turkler icin cok bi boka yaramiyo. galaxy s 2 lte deki VS,VC ve vt ozellikleri sirinin agzina yuzune hali hazirda siciyor. iphone un bi sekli vardi ve artik galaxy s2 lte nin daha guzel sekli var. masaya konulan bir galaxy s2 lte ye bakildiginda dusunulen ilk sey " adam cok tasakli lan! acayip karizma. kari olsam verirdim" oluyor. LTE hakkinda bilgi almak isteyenler,

(bkz: samsung galaxy s2 lte)

Edit: son anda yazmayi unuttum. NFC reader yok daha iphone 4 te. neyine kapistiriyosunuz. (nfc dedigim olay 13.56 rfid hf frekansinda kablosuz etiket okuma kredi karti okuma gibi ozelliklere sahip. takinda evinize gelen pizzaci sizin kartinizi telefondan okuycak ve parayi ordan kesicek.)

(bkz: NFC)
(bkz: RFID)
şüpheisz iphone dört ün açık ara önde galibayet ile yeneceği karşılaşmadır.
300 dolarlık telefona 1.5-2 milyar para verenlerin yapmaması gereken karşılaştırma."benim babam seninkini döver"in ötesine geçemez
resmen bir apple ağlıyor videosu olmuş. özellikle kamera da samsung çocuğu koymuş. ayrıca her dalda samsung önde.
iphone ufak farklılıklarla yeni model çıkarıyor, samsung'un bu sınıf atlama olayı onu daha cazip hale getirdi. fiyatları hakkında pek bir bilgim yok ama iphone 4s'in fiyatından daha aşağıdadır diye düşünüyorum samsung galaxy s2. o yüzden rağbet ona yönelecektir.

iphone kullanmamama rağmen onun bir klası vardı bir zamanlar. he şimdi çocuğun elinde bile iphone görünce eski güzelliği kalmıyor elbette.

samsung bundan sonra çıkaracağı modeller ile pazarı tek ele alması muhtemel. nokia yok olmak üzere işletim sisteminde adam akıllı yeniliğe gitmediği sürece, sony ericsson desen yok...
http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw

düşürme testinde galaxy çok az hasar alarak iphone'dan daha kaliteli malzemeden yapıldığını göstermiştir.
yalnız içim acıdı ya. o telefonlar yere atılır mı lan.
galaxy s2 kullanıcısı olarak tahminen samsung'un sikip atacağı karşılaşma. forever google işletim sistemi yapsın windows'u bırakırım yeminlen.
5800 alacağı versus.
düşürme testi olsun, işletim sistemi olsun samsung'un önde olduğu gerçeğidir.
iş kameraya kalıyorsa nokia n8 hepsini ezer. ama şu bir gerçek ki iphone alanlar kıyaslama yapmıyorlarsa bile galip bellidir.
apple düşmanlarının dört gözle izlediği haksız karşılaştırma. bir iphone 4 kullanıcısı olarak rahatlıkla diyebilirim ki, ergonomik bakımdan s2 ile kıyaslanamaz bile. bunca kıyaslamalar yapılmış ama sorsak hepinizin içinde ayfon s.ker abi düşüncesi yatıyor. biliyoruz lan.
apple'ın telefon sektörüne girip iphone'u üretmesindeki amaç bellidir: teknoloji ile sanatı kesiştirmek. iphone'un neresinde sanatkarlık var, diyenler olabilir, uzun uzun açıklamayacağım. steve jobs'un sanata bakış açısının telefona yansımasıdır iphone öz olarak. uygulama simgelerinden tutun da telefonun kendisine kadar hepsi yuvarlak köşeli dörtgen şeklindedir ki apple'ın ilk macintosh'tan beri takip ettiği çizgidir bu zaten. yine steve jobs üretilen aleti sanat eseri olarak gördüğü için içinin açılması en zor hale getirilerek iphone üretilmiştir. falan da filan da işte. samsung sahiplerine üstten bakmak için yazmıyorum bunu. samsung'un iphone'un rakibi olarak ürettiği galaxy s1 s2'ler falan piyasa telefonudur. iphone'un özelliklerinin üstüne çıkarak iphone'la rakip olmaya çalışmıştır samsung. ama apple'ın çizgisiyle samsung'un çizgisi temelde farklıdır.

özet: iki telefon farklı kulvarlardadır.

edit: bu arada düşme testinde samsung'un başarılı olması belki telefonun daha hafif olmasındandır, diyecektim ama samsung galaxy s2'nin sitesinde telefonun ağırlığı ile alakalı bir bilgi göremedim. gören varsa bilgilendirilirsem entry'yi editlerim.
yanlış bir karşılaştırma. çünkü telefonların ikisi de harika cihazlar. kullanıcının aradığı şeye bağlı olarak ikisinden biri seçilebilir.

Teoride galaxy s2'nin bariz galibiyetinin yanında bu galibiyetin pratikte kullanıcı memnuniyeti üzerinde ne kadar etkili olduğu şüpheli. iphone 4 veya 4s kullananlar arasında memnun olmadığını ifade eden kaç kişi var?

Ama ben birini seçecek olsam ikisini de almam motorola atrix alırım. Galaxy s2 kullananların şarj sıkıntısı insanı bezdirir cinsten ayrıca hem iphone 4 hem de galaxy s2 fiyat olarak neredeyse atrix'in iki katı.
o değil de nokia 3310'un her koşulda geçeceği karşılaştırmadır. * *
benim başım kel mi diyerekten aldığım 4s'den gayet memnun olduğum ve galaxy kullanmadığım için, yapamayacağım karşılaştırma.
bence iphone alır arkadaş. genel anlamda kullanılan bütün özelliklerde iphonenun aşağı kalır bir yanı yok. ama tabi cok gereksiz ve cok cok nadiren kullanılcak bi özellik bulup s2 de var demenin ne mantığı var. ayrıca s2 cok büyük bence haddinden fazla.
Guruntu guzelliginde Iphone un, kullanim kolayligi, esneklik vs. ozelliklere bakildiginda s2 nin alacagi karsilastirma. Her ikisinide kullaniyorum, oradan biliyorum.