1. 1.
  Bu hızla sürüm güncelleneceği göz önüne alınırsa; Apple firmasının 2019 yılında kullanıma sunması muhtemel yeni ios sürümü.
  -1 ... kasik
 2. 2.
  2020 eylül’de kullanıma sunulacaktır. Görsel tasarımın tamamen değişmesi bekleniyor.
  ... forzagala
 3. 3.
  ios 14

  --spoiler--
  Habertürk'ten Necati Çalışkan'ın haberine göre iOS 14 ile gelecek yenilikler şöyle olacak:

  Kullanıcılar, iPhone'larına yüklü uygulamalarına, klasörlemelerine gerek kalmadan "App Library" adı verilen bu yeni bölümden erişebilecek. Kullanıcılar, bu özellikle sosyal medya, oyun, alışveriş gibi aradığı kategorideki uygulamaya daha hızlı bir şekilde ulaşabilecek.

  Uygulama düzenleme ve klasörlemede olduğu gibi Android kullanıcıların yakından bildiği bir diğer özellik olan Widget'lar (hava durumu, arama çubuğu… ) da iPhone'lara gelecek. iOS 14 ile birlikte kullanıcılar Widget ekleyip, iPhone'larının ana erkanlarını özelleştirebilecek.

  Resim içinde Resim
  iOS 14 ile gelen bir diğer yenilik olan "Picture in Picture" (resim içinde resim) özelliği ile kullanıcılar bir uygulama içerisindeyken, bu uygulamalarından çıkamalarına gerek kalmadan, başka bir işlemi yapabilecek. Yine Android platformunda halihazırda bulunan bu özellik sayesinde iPhone kullanıcıları da örneğin video izlerken oynatıcılarını otomatik olarak küçültüp, ana ekrana geçebilecekler.

  Mesajlar
  iOS 14 ile yenilenen Mesajlar uygulamasına sık iletişim kurulan kişileri ve ileti dizilerini sabitleme, yanlış kişiye mesaj göndermenin önüne geçmek için mesaj yazılmaya başlandığında ilgili kişinin fotoğrafını gösterme, kullanıcıların WhatsApp ve benzeri platformlardan aşina olduğu satır içi ve grup sohbetlerde belirli bir kişiyi etiketleyerek yanıtlama gibi özellikler geliyor.

  Siri
  iOS 14 ile birlikte Apple'ın sesli asistanı Siri de yeni özelliklere kavuşuyor. Tasarımı yenilenen Siri, herhangi bir uygulama açıkken bir soru sorulup, aktifleştirdiğinde artık ekranı kaplamayacak, küçük bir Widget belirerek soruyu yanıtlayacak. Ayrıca iOS 14 ile birlikte Siri ile artık sesli mesaj gönderip, ‘dikte' de kullanılabilecek. Yeni Siri ve sunduğu çeviri uygulaması sayesinde, iki farklı dili konuşan kişiler birbirleri ile iletişim kurabilecek.

  internetsiz çeviri
  iOS 14 ile birlikte iPhone'lara yeni bir Çeviri (Translate) uygulaması da gelecek. olacak. Başlangıçta Türkçe hariç 11 farklı dili destekleyecek olan yapay zeka destekli uygulama, internete erişimine ihtiyaç duymadan, tamamen çevrimdışı olarak, gerçek zamanlı karşılıklı bir çeviri yapacak.

  App Clip
  Apple'ın öneriler altyapısı geliştirilen Haritalar ve yenilenen CarPlay uygulamasının yanısıra iOS 14'n bir diğer yeniliği ise "App Clip" adı verilen küçük uygulamalar. Bu özellikle uygulama indirmeden ilgili servisler anlık olarak kullanılabiliyor. Apple'ın hızlı açılan ve anlık kullanılabilen bu App Clip uygulamalarının boyutu 10 MB altında olacak.

  Geliştirici sürümü bugünden itibaren erişilebilen, beta sürümü ise gelecek ay sunulacak olan iOS 14'e son kullanıcılar için ise bu yılın ekim ayında kullanıma açılması bekleniyor.

  iOS 14 güncellemesini alabilecek cihazlar ise şöyle:

  iPhone SE (2020),
  iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max
  iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X,
  iPhone 8, iPhone 8 Plus,
  iPhone 7, iPhone 7 Plus
  iPhone SE (2016)
  iPhone 6S ve iPhone 6S Plus
  iPod touch (7. nesil)
  --spoiler--
  ... chance boudreaux
 4. 4.
  Oğlum ya 4 gb boş yerim var hala hafıza dolu uyarısı yuzunden 13.5.1 i kuramadım ıphone demeyin bana sinirden elim ayağım titriyor amk.
  -1 ... okunmusbarbunya08
 5. 5.
  yayınlanmıştır.

  ios 14
  ... kurenai
 6. 6.
  7 plus ve üzerine gelen bugün itibariyle sunulmuş olan sürüm. Yaklaşık 2.5 GB. Ağam ben yetişemiyorum telefonumda yer kalmadı ağam.
  4 -4 ... cadimavisi
 7. 7.
  Apple’ın geçtiğimiz ay sunduğu, ana ekranı düzenleme gibi yeniklerin sunulduğu güncellemedir.

  Telefonunu güncelleyenler bu başlık altında tecrübelerini paylaşabilir mi?
  Telefonum 7 plus, 32 GB olduğu için çoğu zaman yer sorunu yaşıyorum. Bu sorunu ekstra yaşamama değecek bir güncelleme mi sizce?
  7+ olup güncelleyen var ise kullanım açısından güncelleme sorun getirdi mi?
  ... hayata kifayetsiz