1. 1.
  imzaları apple tarafından kapatılan sürüm. Bu da şu demek oluyor, jailbreak için geri sayım.

  Uzun zaman sonra tethered jailbreak için bir açık bulduğunu açıklayan electra kod adlı yazılımcı, jailbreak isteyenlerin sürümlerini acilen 11.3.1’e yükseltmeleri/düşürmeleri gerektiğini söylemişti. Nedeni apple’ın imzaları kapatması ihtimaliydi ve bugün kapatıldı. Artık ios 11.3.1 sürümünü yükleyemezsiniz, jailbreak trenini kaçırdınız.

  Eğer Kaçırmadıysanız shsh2 bloblarınızı almış olmanız gerekmekte. Zaten süreçten haberdarsanız shsh2 blobunu çoktan tanımlamış durumunda olmalısınız.

  Verilen bilgilere göre; 11.3.1 jailbreak ile telefonlara apple’ın beklenti yarattığı ama getirmediği ‘dark mode’ getirilecek. Memoji özelliği x harici modellere indirgenecek ve ön kamera ile süreç ilerletilecek. Uygulama içi satın alımlar eski th jb’lerde olduğu gibi çalışacak yani uygulamaları ücretsiz indirebileceğiniz gibi uygulama içinde satılan içerikleri de ücretsiz aktif edebileceksiniz.

  7 plus modelinin arka kamerasına da bir destek verilecek. 8 plus ve x modelinde uygulamaya sokulan geliştirilmiş portre kamerası 7 plus’a verilmemişti. Herhangi bir sebep de ileri sürülmemişti. 3gb ram’i ve güçlü çipiyle bu yeniliğin altından kalkabilecek 7 plus için demir parmaklıklar kırılmış olacak.

  Bilen bilir, bir zaman önce ikinci elde jailbreakli telefonlar jb’siz ilanlara göre daha popülerdi ve daha pahalıya satılıyordu. Şimdi sanırım bu durum 7 plus modeli için de geçerli olacak. 8 plus özelliklerinin hepsine sahip bir 7 plus’ı, işlem görmemiş bir 7 plus’a göre daha pahalıya ve ilgi çekici bir ilanla satabilirsiniz.

  Satmak istemezseniz 8 plus kamera özellikleri ile donalı 7 plus’ınızı güle güle kullanabileceksiniz. Zaten bu iki modelin arasında pek de bir fark yok.

  Bekleyenlerine hayırlı olsun diyelim.
  1 ... galatasaray1905