bugün

Son 5 aydır aklımdan çıkarmadığım tek şey lakin yapmaya cesaretim olsa da diğer tarafta onun hesabı verilmez . Bu can emanettir emanete ihanet olmaz .
bence gurursuzluktur.
Ya kim uğraşacak bir de ne olursa olsun yaşamak güzel.
Organ bağışı başvurusu yapmak gerekiyor öncelikle.
Facebook'ta üye olduğum bir sayfanın bir üyesi bugün intihar etmiş. Daha genç otuz yaşında, üstelik bir çocuğu da var. Ölmeden önce bıraktığı şu not çok dokundu bana. Ne ıstıraplar çekerek gitti bu dünyadan kimbilir.

"Yeniden büyüt beni anne. Anne, kocaman oldum bak. Acılarım büyüdü, dertlerim büyüdü. Hedeflerim, çıkmazlarım büyüdü. Hiç de güzel değilmiş büyümek. Kimler kırdı kalbimi, kimler üzdü. Başa dönebilsem keşke. Sana emeklesem sadece. Şimdi yaşanmışlıklarımı, kalp kırıklıklarımı al ve yeniden büyüt beni anne. Ne olursun'"
görsel

ya geride bıraktıkları?
bilemiyorum fakat küçük yaşlarımdan beri bana yakın olan bir eylemdir intihar.
Hayattaki motivasyonu kaybedildiginde basvurulan bi cesit kurtulus.
Not: hayat herseye ragmen guzel, hicbirsey canindan kiymetli degil.
''intihar geçici bir sorun için kalıcı bir çözümdür'' (bkz: detachment)
beşir fuat'a sorun. adam ölümün nasıl bir his olduğunu anlamak için bileklerini keserek intihar ediyor ve bu sırada ne hissettiğini asistanına anlatıp not tutturuyor.
Sanırım cinnetle gelir. Ama çok mutlu ve sıradan sorunlara sahip birinin intiharı felsefiktir. Senaryosunu yazmak da cesaret ister, filmini cekmek de.
Hayatta birçok şeyi kaçırmak gibi gelir bana ölüm. Yaşayabileceğin daha onca iyi kötü anı varken ne bu kaçışlar? Ne bu korkaklık?
Ebedi cehennem ateşte yanmak. Allahın katında.
"yaşayarak intihar etmeyi seçenlere yardım edilemez. bir stil meselesi. ya ağzına sıktığın bir otuzsekizlik ya da
ölene kadar oksijenle zehirlenmek. seçersin ölümü."
Dinen haram ve yasaktır. intihar eden çoğu insan bunun kurtuluş olduğuna inanır. Ancak son zamanlarda 16-17 yaşındaki liselilerin dikkat çekmek için yaptığı bir eyleme dönüşmüştür. Burdan onlara sesleniyorum intihar etmeye meraklıysanız o bilekleri yan değil dik keseceksiniz. Hadi hayırlı intiharlar arkadaşlar.
Yapılmaması gereken eylem. Vize final zamanı şeytan bunu yaptırmak için dürtse de yapmayın. Ölsem de kurtulsam diye düşünmeyin. Sınav zamanı insan gerçekten yaşamak istemiyor ama bari ahiretinizi yakmayın.
bir nevi ölüme siktiri çekmek, yaşamdan istifa etmek. sen kovmuyorsun ulan ben gidiyorum!
bir gün edersem yarım çay bardağı sek rakıya fare zehri katıp fondip yaparak gerçekleştireceğim eylemdir.
Eden varsa haber versin.
Geçtiğimiz kış ayında bir türlü girdiği depresyondan bütün çabalarına ve çabalarımıza rağmen çıkamayan halamın malesef yaptığı eylem. Geride kalanlar için evet çok zor durum. Allah kimsenin yaşama sevincini elinden almasın!
Zaten bu kapitalist ve kişiliğinizi yok etmeye çalışan aşağılık dünyada bedeniniz ve ruhunuz her gün yavaş yavaş kendini tüketiyor. .Siz farkında değilsiniz. Bu tükenme bazılarında daha hızlı olduğu için seçim yapıyor.
Intihar sadece veronika'ya yakisiyor. Olse ona da yakismazdi.
blof yapnayin la intihar etcekseniz cik bir 8.kata atla ne oyle hap felan ergen ergen
Eylemi gerçekleştireni Korkak veya cesur, onurlu veya onursuz diye ikiye ayırırlar. Karmakarışıktır. Çok zor olduğu gibi çok kolay da olabilir kişiye göre.

Virüs gibi bir şey. Bulaşınca hayatta kalma isteği gün geçtikçe düşüyor veya çoğalıyor.

Psikiyatrislerin intihar eden kişiler için "ortada tedavi edecek hastanın olmaması" dediğidir.

(Cepte bulunması gereken;)
hep yapılmak istenip de yapılamayan şey. sadece bu bile sahip olduğumuzu sandığımız şeylerin aslında bize sahip olduğunu göstermez mi?