bugün

kesinlikle doğru bilgiler verdiğine inanılan internetin günümüze nasıl da adapte olduğunun ya da nasıl adapte oldurulduğunun göstergesidir.

-bu yanlış gibi
-hayıııır internetten baktım
eskinin "ajanstan duydum" lafıyla aynı etkidedir.
sözlükten habersiz kesimin kullandığı bilgi aldım anlamındaki eylem. sözlükten haberi olanlar ise bunu sözlükten baktım şu şöyleymiş gibi anlatırlar.
herkesin internet kurdu olduğu günümüzde çokca duyulması gereken ve duyulursa anormal kaçmayacak söylemdir ama internetin bilinçli kullanılmadığı barizdir. çoğu kişi için internet oyun oynama ya da msn hastalığından ileri gidememiştir. yazıktır.

(bkz: iNTERNETTEN BAKTIM HABERLER iYi)
internetin hızla yaygınlaştığı şu günlerde; teyzelerin, amcaların internete merak salıp herbir halta internetten bakıp, sonrasında kullandıkları her cümlenin başına ekledikleri iki kelimedir. sinir bozucudur, zira bir zamanlar ahlak bozucu şeyler olarak gördükleri bilgisayar ve interneti şimdi dillerinden düşürmemektedirler. doktorlar dizisinde tıp terimlerini kullanamayan oyuncular gibi bu kelimelerde onların ağzına yakışmamaktadır. bu işten en çok zarar gören kesim kesinlikle doktorlardır zira araştırmacı hastalarımız, okudukları yalan yanlış bilgilerle her daim doktorları imtihan etmektedirler, zaman kaybı yaratmaktadırlar.