bugün

herhangi bir nedenden dolayı acaba sorun ne sorusuyla internette araştırdığınız her hastalık kanserdir, yada buna benzer bir hastalıktır.

+ abi başım 2 gündür çok ağrıyor be.
- baksana internetten neymiş.
+ bakıyorum.. şiddetli baş ağrısı geçmiyor ise tümör olabilir. hssktr! abi tümör varmış kafamda.
- eyvah eyvah! benimde karnım ağrıyordu baktım bağırsak kanseriymişim.
(bkz: internet hekimliği)
yaşlılarınız, büyükleriniz "yavrum bak bakayım neyim varmış" denince yapılmaması gereken, yapılsa da yalan söylemeyi icap ettiren durum.
Insanı hastalık hastası yapar. Tecrübeyle sabit. (bkz: hipokondriyazi)

bir nasihat: bakmayın olum öyle internetten valla bak! Çok lazımsa bu bi ağrı kesici. Ilaç sevmiyorsan da bi ihlamur kaynat iç oh mis! Basit yaşa...
Araştırın ama inanmayın. Doktora gitmek en temizi.
Araştırmaların sonucunda kanser teşhisi konulur.
Çok büyük yanlışlıklara delalettir.

Koca karı ilaçları ve çıkıkçılara güvenin.

Onlar sizin belanızı daha iyi siker.
yaklaşık 3 yıl önce mahalle takımında futbol antrenmanına çıkmıştım.

çocuk aniden epilepsi nöbeti geçirince şok oldum.. ağzından köpükler falan geldi ödüm bokuma karışmıştı. ilk araştırdığım hastalık bu olmuştu sanırım.
Sizi, diri diri toprağa gömmeye yemin etmiş bilgilerdir.
Öyle bir tablo çizerler ki, uçan sineği bile kıskanırsınız.
Kanserli verem tüberkülozu olduğunuzu düşünürken, anne kişisi, nane limon ikilisiyle, sizi hayata döndürür.
internette hastalık araştırmayın!
her seferinde kanser olduğunu öğrenmekle sonlanır.
Doğru bir yaklaşım değildir. Bir sağlık kuruluşunun verdiği bilgi kadar bilgilendirme değil ve tehlike yaratabilir.
(bkz: moda)
gerçekçi bilgi sağlamamaktadır. hele bir de okuduklarını gelip bize sorunca komik de oluyor. tanıyı koymuş gelmiş. sanıyor ki işimi kolaylaştırıyor. bir de o bilginin yanlışlığını anlatmak için dil döküyorsun.
Kanser oldugunuzu ögrenirsiniz. Degilsenizde korkudan kanser olursunuz.
Baş ağrısına bakarken mide kanseri teşhisi koyabilirsiniz kendinize.
internetten kari aramaktan daha iyidir.
Gripken kanser teşhisi koyarsınız kendinize.*
Okb hastası olduğumu düşündürten vahim olay. insan olmayan şeyleri var sanıp kendini hastalık hastası yapabiliyor.
Asıl hastalık budur.
Bilinçli biriyseniz bişey olmaz.
Bu da bir nevi hastalık.
insanı soğuk algını bir sıradan bir canlı iken kanserden son 3 ayı kalmış bir hale getirir.
Hastalık hastası olursunuz...

Ben kendimi 4 ameliyata hazırlayacak kıvama geliyorum.
Sıkça yaparım.
Sizi hastalık hastası yapar en son bacağım ağrıdığında böyle bir şey yapmıştım sonuç? ilik kanseri çıktım.