bugün

sözlük yazarlarının interneti ne zaman kullanmaya başladıkları sorusudur.

ben 2005 te başladım. o zamanlar youtube yeni çıkmıştı piyasaya ve youtube da maximum video uzunluğu 10 dakikaydı ve hd videolar da yoktu. 10 dakikadan uzun videolar part 1 part 2 şeklinde koyuluyordu. 360p video en kaliteli videoydu. youtube hariç online izleme olayı neredeyse yoktu. o nedenle video ve filmler genelde indiriliyordu. bu sebeple de dosya paylaşım siteleri revaştaydı.

youtube un etiket olayı da karmakarışıktı. (hala karışık) "arif'in manchester'a attığı golden nereye geldim..." geyiği konulan etiketler yüzündendir. herif komik kedi videosu yüklüyor ve video etiketlerine hiç alakası olmamasına rağmen köpek, kuş, haber, harika, seks gibi etiketler de koyuyor. youtube videoları editör onayından geçirmediği için ve bu böyle devam ettiği için alakasız yerlerde alakasız videolara rastladı millet.

o kadar video ile nasıl başa çıkacak? xhamster bile her gün yüklenen binlerce videoyu denetlemeden sitesine almıyor.
98 idi.
Şimdi dağılabilirsiniz .
1999 yılında ismini hatırlayamadığım bir sayfa vardı sansürsüz kaza intahar vb. resimleri paylaşıyordu o sayfayı hatırlıyorum ilk olarak. daha sonra grafi 2000 vs gelmiştir bolca noel dayı izlemişizdir.

edit: bir arkadaş hatırlattı siteyi sağolsun "rotten"...
2004 veya 2005. daha çocuktuk.
kendi internetimi ilk 2002 yılında kullandım. brezilya türkiye maçının kadrosuna bakmıştım. ulan 2002 ne güzeldi be...
Yanılmıyorsam 1998 de.
95 senesinin mart - nisan ayı gibiydi.
kimse yazmamış, fi tarihinden beri.
şaka lan şaka. 1900 lermiydi neydi, şarlo falan izliyoduk.
96 yılı idi. evimizde bilgisayar vardı lakin internetimiz yoktu. haftasonu cumartesi günü babam abimle beni bürosuna götürürdü. oradaki bilgisayarlarda internet vardı. ama biz yinede prince of persia veya dave oynardık.

ms-dos yılları.
2001 di kardeşimin doğum gününde gelmişti 10-12 yaşındaydım.
Daha onceleri kullanmistim ama eve 2004 de bağlattık.

Hatta bilgisayari ilk aldigimizda 1 ay boyunca internetsiz kullandik annem bizi mayin tarlasini ne zaman yenerseniz eve o zaman internet baglaticam diye kandirdi.
2006 olması lazım. msnde dinlediğimiz şarkıyı gösteren özelliği açar sevdiğimiz kişiye kur yapardık. hey gidi günler hey..
2006 olması lazım. msnde dinlediğimiz şarkıyı gösteren özelliği açar sevdiğimiz kişiye kur yapardık. hey gidi günler hey..
1999 veya 1998 olması lazım. yaygınlaşmasıyla birlikte ilk kullanan kesimdeyim. internet türkiye'ye gelmeden evvel kullandığını iddia eden sözlük yazarlarına ise tek sözüm var: (bkz: yalanlarınızı sikeyim)

yok arkadaşında varmış da, yok bilmemne de. türkiye'de 1998'de çok küçük bir kesim kullanmaya başladı. bildiğin anket başlığına sikimsonik şeyler sıkmak kime ne kazandırır aklım almıyor. adam lisedeydim nefesnefese.com'a girerdim diyor, yıl 1997 diyor. halbuki nefesnefese.com 1999 yılında açıldı. bkz: http://whois.domaintools.com/nefesnefese.com

1993'de mail atan arkadaş adın mustafa akgül hoca değilse sen de kolpasın kusura bakma.

zurna'da o dönemler çet yapan arkadaşı saygıyla selamlıyorum. biz de zurnaya açıldığında geçtik, öncesinde dalnetteydik. *
2006 falandı galiba.
1995'te Adnan Menderes Üniversitesi'ne Ege ünversitesi'nden çekilen ilk hattın bağlı olduğu unix makinada.
1995'te Ege Üniversitesinde okurken.
94de fakültede kullanırdık. linux üzerinden.
o zamanlar ne google ne bir gazete vardı. list2000 , astalavista gibi arama motorları vardı ve çok eksikti. domainler bomboş bir tarla gibiydi.
2000lerde sanırım. internet kafede cs atardık gecelere kadar. premier lig menajer oynardım. evden kaçar kaçar giderdik.
2000 yılıydı. Super online çevirmeli internet vardı evde.

Yahoo dan serie a nin puan durumuna falan bakardım sürekli. Hakan şükür inter de fatih terim fiorentina daydi. internetten takip ederdim ne yapıyorlar diye.
2009 idi çok net hatirlamasamda lise bir idi herhalde . Manyak bir abim olduğu için bana direk facebook ve msn açmıştı . Aylarca girip boş boş bakmistim ne olur nasıl kullanılır bilmiyordum .
1998 veyahut 1999'dur muhtemelen.