bugün

duygu vericidir, ağlatır insanı vallahi. * hele bir de o kişinin yazar olduğunu görmek ayrı bir şeydir. sözlük temalarından birini kullanıyorsa, internet kafede entry girmeye çalışan azimli sözlük yazarı olduğu aşikardır. ödül verilesidir. * *
internet kafeye gidenler zekasız değil sadece bilgisayarsız oldukları için gayet normal durumdur.
-aa, sen uludağ'ı mı okuyosun?
+evet ne var bunda?
-oku oku, bi şey yok. tanimadinmiben diye bi adam var hayranım o'na ya!* eheh reklamımı yapim.
+hassie, hiç sevmem ibneyi!!
- okuyo musun, ne okuyosun?
+ uludağ sözlük!
- kaça gidiyosun?
ufak çapta bir internet cafe zirvesi yapılmadan geçiştirilmeyecek durumdur. kaderdir, fatedir.
biri beni görüyor olabilirmi diye düşündüğüm yok lan kim olacak burada diye kendi kendime cevap verdiğim sittiret deyip devam ettiğim eğlenceli ve bir o kadar güzel hadise.
çoğunluğun veya sırf hava olsun diye zaman geçirdiği ekşi sözlük dışında okuyucu olan hatta yazar olan kişidir. onun için sözlüğün ismi ve tanınabilirliği önemli değildir kompleks yapmaz kendine sonuçta ekşi de sözlüktür uludağ da.
(bkz: yan masanın hesabını benden alın)
kitapçıda gizli gizli uludagsozlük okuyan modeli de mevcuttur. * *
-uludağ sözlük mü okuyorsunuz? vay be ben de ordanım..
+ya bu nasıl kapanıyor biri vardı açık bırakmış..
-sanırım değilsiniz.
+bu salak şeyi kim kapatabilir?
-hönk..

(bkz: uludağ sozluk u herkes biliyor diye hayal kurmak)
hemen enseye bir tane patlatılıp gayet iyi bir türkçe ile "naaabıon lan, otuzbirci!" denilebilir. * *
-vay kardeş
-eyvallah
-aynı yolun yolcusuyuz demek
-...
dava arkadası.
kendi evinde,kendi bilgisayarında,kendi üye adınla entry girmeye çalışan kardeşini görmekten iyidir... *
uludag sozluk okuyan birisi görülür ve usulca sokulup merhaba denilir. tanıyıp tanımamak ya da birine benzetip benzetmemek önemli değildir. diyalogun tamamı şu şekildedir.

- merhaba
+ merhaba
- uludag sozluk mu okuyosun ?
+ yok abi ya seden gürel yazdım bu geldi. niye sordun? abi? nereye gitti lan bu adam?
olağan bir durumdur. herkes internet cafeye knight oynamaya gitmez sonuçta. ama olağan karşılanmaz pek. kanından canından biri gibi görürsün o an kişiyi. geçenlerde kalabalık bir mekanda konuşmalarından uludağ sözlük yazarı olduğunu anladığım 2 kişi vardı. bi dönüp bakasım geldi, bi sıcak geldiler. nicklerini sorasım geldi hatta.
meksika da türk görmek gibi sevinmek. *
çakma ajanlığa teşvik eden olaydır.

"acaba hangi yazar lan bu" diye düşünüp çaktırmadan yazdığı başlıklara bakıp en son yazılan entryden bulunabilme olasılığı eh yüksek olan kişidir.

gerçi gidip sormak vardır fakat ya koca göbekli kelli felli bi adamsa ne işim olur ay. yazsın bildiği gibi.
ne guzel bir durumdur. karsilasilir o sanaldaki tanidiklar gercekte de taninir. en azindan gurbette hemseri gorulmus duygusu yasanabilir.
koşup boynuna atlayıp sarılmak gerekir. [abarttım mı ne] *
(bkz: askerlik arkadaşını görme hissi)
gurur vericidir eğer okuyan yazar değilse.
yazar ise sözlüğün başındaki merak vericidir. acaba kimdir nedir diye öğrenmek adına yakınına oturulur.
(bkz: bir gun herkes uludagsozluk okuyacak)
+ aa slm birader sende mi yazarsın.
- ıı şey evet.
+ yanında boşmuş oturam şöyle. nickin ne senin?
- gizli kalsın ya sölemek istemiyorum.
+ iyi sen bilirsin iç ses * * iyi birader sen bilirsin.
- eyvallah iyi entryler.
bir süre sonra.
+ lan ne yapıyon sen?
- hiç entry okuyup oyluyorum.
+ amuna kodum o nasıl oylama lan 10 dakika da 86 tane entryi kötü oyladın lan. kimsin olum sen.
- ya ama şimdi
+ seovi sensin dimi lan. amuna kodum senin şimdi geçen bana da takmıştın sen.
- abi dur açıklaya bilirim. kötü bir niyetim yoktu.
+ sus lan. kötü butonu na tıkladığın kadar ben de sana tıklıcam lan kaçma gel buraya.
dogrusunu soylemek gerekirse eksisozluk okuyan birisini gorme olasiligindan cok daha dusuk bir olasiliktir.