bugün

rezalet bir yer. bırakın yazarlık yapmayı, okunmuyor bile.
oylama sistemi ve giri altına yorum yapma özelliği ile iyice youtube'da dönen, linç kültürünün iyice arttığı, sözlük demeye bin şahit isteyen yer. forum.
sineği sıktılar sıktılar suyu çıktı. tabiri caizse limonun suyunun suyu oldu artık. malesef eskisi gibi olamayacağı bir yola girdiler...
sözlükten devşirme site. taşıma suyla değirmen döndürmeye çalışıyorlar. kötü... gerçekten kötü. girilip yazılacak gibi değil. okunacak gibi değil. uzun yazıların aralarında fotoğraflar, resimler vs... dergi gibi bir görüntüsü var. daha kötüsü olamazdı.
bir aralar üyesiydim, yıllar önce... çok sıkıcıydı, ayrıldım. şimdi bakıyorum da, hala sıkıcı...
facebook'un yandan yemişine dönen sözlük kırması yer. değişiklik sebebiyle altyapı halen daha geliştirilmekte olduğu için saçma buglar olabiliyor. diğer sözlüklerden iyi olan tek farkı duyuru kısmı ki hakikaten pratik ve troll sayısı olarak uludağ'a kıyasla epey azınlıkta. umarım kendine getirilir.
baktılar ki olacak gibi değil, itü sözlük'te olup da kaldırdıkları özellikleri instela'ya koymaya başladılar. son butonu, istatistikler gibi... moderasyondan biri de instelasevmezlere cevap verip çemkirmekle meşgul. burnundan kıl aldırmayan wondrous bile duyurulara sempatik cevaplar veriyormuş. tek amaç instela'yı sevdirmek. her ne kadar instela'yı ufaktan itü sözlük'e dönüştürmeye çalışsalar da, geçti bor'un pazarı. olmamış kardeşim.
uludağ yada ekşisözlüğe asla rakip olamayacak sözlük. bu itüsözlük haliylede öyleydi.
buranın çakması bence ama çok tutmadı o da.
artık iyiden iyiye kokuşmuş bir yer.

yazarların çoğunluğu afedersiniz katıksız moron. nerede terörist, nerede akıl sağlığını kaybetmiş, nerede milleti yalan haberlerle kışkırtmaya çalışan vatan haini diplomalı cahil varsa alayı buraya toplanmış. normal bir insan oradaki yazarları ciddiye alarak 1 hafta takılsın burada, delirir.

yönetim desen artık firmalara yazarlık vermeye başlamış. yazarların üstünden para kazanırlar ama bir derdiniz olduğu vakit sanki orada hayrına duruyorlarmış gibi umursamaz bir tavır takınırlar. kolay kolay ilgilenmezler.

itü sözlüğü severdim ama artık instela'dan, içerisindeki sığ kafalardan, yönetimin çifte standartlarından resmen tiksindim. iyi hiçbir dileğim yok kendileri için. tez zamanda batsalar zerre üzülmem. zaten bazı şeylere göz yummaya devam ederlerse başlarına çok iş alacakları açık.
dünyanın en sığ sosyal sitesi. bakın sözlüğü demiyorum sitesi diyorum. 4 günlük çaylaklık zamanımda instela'da takıldım hala kendime gelemedim. bir sözlükte 4 gün boyunca hep 'hayatın anlamı' 'insanlar' gibi başlıklar gündemde olur mu lan! üstelik yazarlarında zerre değerlendirme mantığı yok. uludağ'da hiç değilse yazarlar değerlendirip eksi yada fav veriyor ama orada ne yazarsanız yazın millet eksiliyor ciğerim soldu resmen. üstelik aşırı kıskanç erkek kitlesi var sürekli mesajdan bir laf sokmalar falan midem bulandı resmen iğrenç bir yer. bir daha giremeyeceğim kadar midem bulandı. bütün uludağ sözlük yazarlarını ve o yaratıcılıklarını yalarım lan özlemişim olum ağlayacağım 24 yaşımdayım pek pc de durmam ama burası bende bağımlılık yaptı ne ekşi ne itü nede inci yaşasın uludağ sözlük!
Eski itü sözlük.
yarrak kürek bi internet sitesi. gerek moderasyonuyla gerek yazarlarıyla. tanıdığım birkaç değerli insan olmasa üyeliğimi bile kapatacaktım.
sebepsiz yere uçurmalar, hergün aynı melankolik sikimsonik başlıklar, 30 yaşında koca insanların nick altlarında ergen sığırlar gibi kavga etmeleri buna örnektir. uludağ sözlük çok daha iyi instela'dan.
kendini fasulyeden nimet sanan yönetimi ile bir çok iyi yazarı kaçıran itü sözlük upgrade tasarımı. nefret ettirip bıraktırdılar zamanında... çaktırmadan kendime de yamadım, ha!!
yeni haliyle bir çok yazarı kendinden kaçıran, tematik site mi arkadaşlık sitesi mi belli olmayan ve çizgisinden çıktığı için kaybedecek olan web sitesi.

dünyada tek örnek ayrıca. aklına fikir gelip, normalde elinde olan siteyi alıp başka bir şeye çevirmek, üstelik user database'ini kullanmak kimin fikri acaba. gerçekten rezalettir.
sürekli uludağ sözlük e bok atan oluşum. yok keko kaynıyormuş da yok şöyleymiş de vıdı vıdı.
güzel ama modları çok kasıtntı olan bir yer. york baronu gibi takılan mod mu olur lan ? altı üstü yerel bir site işte.
yazar olabilmek için 100 puan gerekiyor diyordu ama 29 puanım varken çekirgelikten yazara evrildiğim site. *
ekşinin çaylaklara reklam rezaletine cevaben çaylaklığı tümden kaldırdığını duyurdu az önce.

(bkz: vaziyet alın buralar karışacak)
aynı zamanda ingilizce de yazılabiliyor.türkçe sözlüğe niye ingilizce yazıyosun diye artistlik yaptım meğerse english bölümü varmıs.
aylar önce üye olup tek entry bile girmediğim sözlük. çekirgelik sistemini kaldırıp başka bi formatla üye alımı yapmaya başlamış sözlük. mail geldi, açıp gireyim dedim.

bu ne lan! sürekli instelanın önerdiği girilerle karşılaşıyorum. sol frame gibi bir şey yok sanırım. belki de mobil kullanıcı olduğum için de öyle boktan gözüküyordur.
bildiğimiz itü sözlük..
görsel

ilginç bir şekilde reklam veren sitedir.
Yeni tasarımı bok gibi olmuşsa da içerik bakımından Uludağ sözlükten bin kat daha kaliteli olan sözlüktür.

Edit : Zall eksiledi herhal.
içerik bakımından uludağ'dan kaliteli değildir.

Sözlük bildiğimiz ölü sözlük. Hiç eğlenceli değil.