bugün

keşke instagramı yasaklayarak toplumsal alana yararlı olunabilseydi..

instagram ve benzeri uygulamalar toplumsal bozulmalara yol açan bir etken değil, toplumsal bozulmayı şeffaf olarak yansıtan bir araçtır.

evet, lüks peşinde koşup bedenini pazarlayan da, oturduğu yerden insanlara hakaret edip saçma sapan işler yapan da, sokakta karşılaştığın insanların her biri.

önemli olan toplumsal bozulmanın üstünü örtmek değil çözüm bulmaktır, çözümün öncülü ise sorunu tanımlamaktır.
Pek ala.
Gerçekten yasaklansa sokaklara ilk önce dökülecek olanlarda bunlar he. Daha Wikipedia yı bilmeyen insanlar yasaklandıktan sonra demediğini bırakmadı. instagram yasaklansa neler olur tahmin bile edemiyorum.
instagram, facebook gibi hipnotize eden şeyler olmasa milyonlarca insanı nasıl kontrol altında tutacaklar. televizyonun yaygınlaşmasından önceki dünyaya bir bakın savaşlar, ayaklanmalar, güç mücadeleleri, toplumsal olaylar.. bu tarz platformlar insanları gerçek yaşamın sorunlarından uzaklaştırıyor. ve kolayca yönetilmelerini sağlıyor.
Ülke iq ortalamamızın en az 30 puan artmasına sebep olabilecek yasaklamadır. El değmişken tiktok gibi uygulamalara da el atın.

Şüphesiz ki Görgüsüz, sonradan görme, gösteriş meraklisı, ilgi orospusu, yavşak ve orospu çocuklarını üzecektir.

Can sıkıntısından kullanıyoruz bakmayın...
Bu nasıl bir beyindir arkadaş sizdeki?
Yasak yasak yasak...
Tamam, bende sevmiyorum instagram ı ama kimsede zaten beni instagram a girmek içinde zorlamıyor.
Bırakın insanlar istediği gibi yaşasın.
benim instagram ve diger fotograf koyabilecegim hesaplarim yok.
bazen is arkadasimdan giriyorum.
kesinlikle cok zaman harciyan bir sey.2 saat gibi bir suru is yapabileceginiz zaman su gibi akip geciyor.
elinizden birakinca da aklinizi mesgul ediyor bir sure.

zaten herkes super herkesin cildi purussuz fizigi harika herkes zengin herkes cok kaliteli ve cok egleniyorlar.herkes kadife suratli kaşmir sacli aq.
Wikipedia gibi bi ansiklopedi ile konuşulup bu kaynağa ulaşım sağlanmalıdır.
instagram herkesin gömdüğü ama yasaklanmalı denilince herkesin çoştuğu bi ortam hâlâ yüzsüzlük yani en azından içerik kısıtlanmalı.
Ben yıllardır sosyal medya kullanmam o yıllar boyunca sürekli bişeyler öğrenmek için çabaladım.
Bildiğimi paylaşmak için buraya geldim arada güler eğlenirim buda en normal şeylerden biridir.
kötü olur kanımca. istemesen de giriyosun bir şekilde. isteyerek girebildiklerin çoğalınca belki bu ihtiyaç azalır.
O yasaklansa , başka bir mecra çıkar.
Akp'nin sonu olur. instagram kezbanıyla uğraşmak başka şeye benzemez.
Ülkede kaos çıkması sonucu pelinsu ve berkecanların iktidarı ele geçirmesi ile sonuçlanacak bir durum.Snxjdsbsk
en fazla zararı şeymaya olacaktır.
Kendilerini kontrolden aciz insanların iş bitirici çözümü.

Sana ne yapsınlar, sana ne etsinler. Bu toplumun değnekçisi sen misin?
Benim instagramım yok. Bu kadar kafayı üşüttüğünüze ve bildiklerinize göre instagramlarınız var. Yasaktan başka bildiğiniz bi bok da yok.

Ne dedim, korkuyorsan bakma. Bu mevzular elbet bir gün kendiliğinden çözülür.
Milleti röntgenlemekten manyak olup kafayı yediniz lan.
Kendi işinize bakın. Akıl sağlığınız size kalsın.

Payam vay amca, ben şimdi bu tabiat alanına giyemiyoy muyum? Zikmişim instagyamı!
Otoritenin işine gelmez. Halkın oyalandığı zamanını sorgulamaya değilde boş işlere verdiği her yer devletin işine gelir.

Teşekkürler.
iç savaş çıkartır. gösteriş yapamazsa yaşayamaz bizim insanımız. ama araştırmasa da yaşayabilir. wikipedia kapandığında kimsenin umrunda olmamıştı.
Vaka i Hayriyye olacaktır.
gereksiz bir uygulama.
bu kadar ifşa meraklısı olmak nedir?!
herkes superstar herkes zengin, gezmelerde amk.
baksan.. gerçek, kahvaltıda baağaça çay.
Şahsen ağlarım. Influcerları düşünemiyorum.
Eski tadı yok. Gerçi neyin eski tadı var ki ? Muz yiyebildiğim tek meyvedir. Bugün onu dahi yiyemedim. Onun dahi eski tadı kalmamış.