bugün

--spoiler--
az önce hoşlandığım kıza açılırken kendisinden duyduğum reddedilme cümlesi.

yüzyüze konuştuktan sonra hemen cevap veremeyeceğini söyledi. iki gün sonra bu birlikteliğin olamayacağını söyledi. neden diye sorduğumda duyduğum en saçma bahanelerden birini söyledi..

kendinin takipçi sayısının çok olduğunu ve popüler olduğunu, benim profilimin ise düşük seviyeli olduğunu söyledi ve reddetti.

benim günahım neydi be sözlük..
--spoiler--

ekşi sözlük yazarı gazi kardeşimizin başına gelen bir olayın başlığı. insanın midesini bulandıran bir olay yaşamıştır. geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
ters orantılı bir durumdur.
sözlükte bile 5 takipçisi olan yazarın reddilme olayı. hüzünlendirir. sen öl bence 5 takipçi ney lan...
Kesin yaşınmıştır.
değerini değil populerliğini gösterir. simge baranoğluda instagramda çektiği saçma sapan videolarla populerla ünlü oldu.fakat değerli mi değil mi bunun mukayesesini siz yapın.
iç sesin "Instagram da takipçiyi bırak, hesabımız bile yok. Demek ki değer şöyle dursun biz insan bile değiliz" çığlık attığı durum.
Gün içerisinde çiçeğe konan arı sayısı 3ü 5i geçmez, pisliğe konan sinek sayısı da tam bilinmez ama gün içerisinde 250 - 300ü bulabilir. Şimdi çicekteki poleni kitaba benzetirseniz, 3 ya da 5 kişi yalnızca o kitabı açıp, okumayı başarmıştır. Pisliği de boka benzetebilirsiniz şimdi çicek pislikten daha mı değersiz yoksa pislik çiçekten daha mı faydalı? bir de bir yerlerini açarak popüler olanlar var şimdi onların bir kitap olmadığı bize veya topluma bir şey kazandırmadığına göre lütfen meme kazandırdı ya da başka şeyler yazmayın, geçici bir süre hormanlarımızı hoplattı diye kitaptan daha değerli olduğu yorumunu yapmayın. o bir yerlerini açarsa üzerine konan sinek sayısı artar, arılar zaten bu tür kızları izlemekle vakit kaybetmez bir şeyler üretmek için çabalar. bu tür kızlar asla ve asla çiçek olup, çevresine faydalı olamayacaklardır. kitap okuyan adamlar bir ülkeyi kurtarabiliyorken, sinekleri üstüne toplayanlar ne yapabiliyor?
bence olabilecek bir durum şöyleki artık günümüzde instegram kullanmayan kişi sayısı çok az. yani ekmek aldığınız bakkal bile hatta apartman görevlimizin bile instegram hesabı mevcut. şimdi herkes bu mecradayken eyer sizin takipçi sayınız yüzün altındaysa biraz sizde problem vardır bence. ben bir restorantda komilik yapıyorum ve müşterilerim bile beni ekliyorlar.
Ekşide gördüm üzüldüm aslında. Garibim ne umutlar ne hayaller kurdu ne duygular besledi hazırladı kendini cesaret topladı açıldı. Gelen cevap ise takipçi sayın az. Üzülsen üzülünmez sevinsen sevinemezsin benim sevdiğim mal bu muymuş diyip daha çok yerin dibine girersin. Evlerden ırak aman aman
Zavallı bir tespit.

Insan değeri, takipçi sayısı kıstas alınarak ölçülüyorsa, tüm değerler top yapılıp, klozete atılmıştır demek ki.
Eyvahlar olsun!

Kuştan ödünç aldıkları beyinle ahkâm kesen insanlarla beraberliğe kalkışmayın.

Bu zihniyetin üremesine izin vermeyin.

Genetik kodlarınıza sahip çıkın!

Insanlığı koruyun.
Gerçekten var böyle kızlar.

Bi zamanlar flört etmeye başladiğım kız özellikle sormuştu "neden profilinde hiç fotoğraf paylaşmıyorsun" diye.

Zaten tanıdıkça ilgi budalası biri olduğunu anladim. Muhabbeti kestim direk.
sikilebilir olma değerini göstermektedir. erkekler genelde sikilebilecek şeyleri takip ettikleri için bu önermenin doğruluğu sağlam bir dayanağa temas etmektedir.
Varoş diye nitelendirebileceğimiz kitlenin popüler değer yargısıdır.
Üst düzey takılanlar zaten Sosyal medyada genelde low profil oluyor.
3 kuruşluk hayatların 5 kuruşmuşçasına pazarlanma çabasıdır.
Amk iyice ergen yuvasi oldu burasi.

(bkz: bize ne amk).
Kadınların çoğunda kaşarlığıyla alakalı.

Kız ne kadar orospu gibi teşhirci fotoğraf atarsa o kadar çok takipçisi oluyor.

inanmayan varsa Instagram'da bunun analizini yapabilir.
Bu mantıktaki birinin nasıl bir değeri olabilir ki. Tam bir mal beyanı.
Yoo her gördüğümü tanımadığımI onaylayacaksam varsın takipci sayım az olsun.

Şahsen bana az takipcili hesaplar daha gizemli ve çekici geliyor.
Ben de uzun zamandır neden kendimi bu kadar değersiz hissesiyorum diyordum. Meğerse instagram hesabım yokmuş.
(bkz: boş yapmak)
(bkz: gereksiz işler)
(bkz: işsizlik)
problem yok. bana ben de değer vermiyorum.
kesinlikle emin olarak katıldığım bir önermedir..

10 milyon ve aşağısı takipçisi olan insanım diye dolanmasın ortalıkta..

hele bana hiç özel mesaj atmasın ağzını yırtarım!
çok takipçisi olanlara da yavşak deniyor mu?