bugün

nedense aklima gregor Samsa`yi getirmistir. Bu an dilerim ki hic gelmesin. Köle olarak doganlari tenzih ediyorum tabii ki ama köle olmak risk almaktan korkmanin sonucu gibi duruyor. Böcek olarak uyanmana ragmen hala treni kacirip işe gec kalacagini düşünmek, sanirim Köle derken bu.
ilk krediyi çektiği andır. O bankaya gidip onlarca kağıda atılan her imza kendi boynuna vurduğun bir zincirdir aslında. Borçlanmışsındır ve sistemin kölesi olmuşsundur artık.
Dünyada pek az insan hariç herkes köledir.
Herkes çalışmak zorunda herkes para kazanamak zorunda hayatını devam ettirmek için.

Hepimiz modern dünyanın birer kölesiyiz.
Evlendigi andır.
Inderex e sorun. Ahah yandex e sorun gibi oldu. Karşı cinsin fiziksel, duygusal fenalıklarına katlandığınızda olur. Bundan zevk de alıyorsanız tebrikler artık bir mazoşistsiniz.
neye göre olduğu değişir. misal insana kulluk aciziliğini gösterir ve mutsuzluk getirir ama bir kölelik vardır ki insana kendini hatırlatır mutluluk getirir tek problem bunu hissedebilmektir acizliği ile gurur duyar insan nede olsa onun kölesidir. bütün bildiği ve bilmediği herşeyi yaratan o işte onun kölesi olduğunu anladığın an hayatta ondan önce ve ondan sonra diye ayırdığın andır.
elinin kolunun bağlandığını farkettiği andır.
Hepimiz birer modern köleyiz , kapitalizmin kucagina oturmuş inim inim inlemekteyiz.

Bu vahşi ve paraya tapan düzende zaten başka türlüsü de mümkün değildir .

Bu düzen suru psikolojisiyle insanlari ikiye ayirmistir.

insan alip satan firavunlar ve firavunların pazarinda nereye satildiginin hic önemi olmayan köleler.
sabahın 5inde "haydi ictimaaaaa" diye bi anırtıyla uyandırıldığımda anlamıştım. ilk sabahtı askeriyede. önce bi rüya görüyorum sandım. zaten uyurken sabah uyandığımda evde olmayı ümit etmiştim. olmadı. o günden sonra 6 ay o şekilde geçmişti. garipti askerlik.
Küçük ama aşırı iyi organize bir grup bir grup dünyada cenneti yaşıyor biz de sapiense kurban giden erectus gibi bakıyoruz. ilerde biyoloji kitaplarına az gelişmiş köleleştirilmiş ırk diye girerseniz şaşırmayın.
1800 TL ye bütün angarya işleri kendisine kitlendiğini öğrendiği andır efendim. Modern kölelik diye tabir edilen bu yönetim bir zaman sonra milleti fıttırtma noktasına getirebiliyor.

+Abi ben bu malı nasıl sırtlayacağım.
-pera veriyoz lan sırtlayacaksın tabi
+Ehhee!!!