bugün

Atatürk'ün kurtardığı ülkede yaşayıp ona saygısızlık etmek.

Onlarla Aynı ortamda yaşamak beni üzüyor.
bugün aldığım bir haberbeni ziyadesiyle üzdü. dedem hastaneye kaldırıldı. 94 yaşında beyin ölümü gerçekleşti. tamam vadesi dolan gidiyor eyvallah da insan üzülüyor işte be.
bugün..
Türkiye cumhuriyetinin hali .
Et yerken diş aralarına giren etler.
insanın ta kendisi aslında. ya da diğer insanlar. yani insanlar arası iletişimde birbirlerine olan haset, çekememezlik, ihanet vs vsden bahsediyorum. tüm bunları hemen hemen hiçbir hayvandan görmüyorsunuz.
Üzülmek için şöyle bir kriterim var:

Bu olay 2 sene sonra aklıma gelince beni üzer mi diye düşünüyorum.

Cevap hayır ise, o an da kafama takmamaya çalışıyorum.

Hayat her halta üzülmeyecek kadar değerli.
Burada bazen bazı yazılar görüyorum ve hemen yazan kişinin profiline bakıyorum çoktan gitmiş bu diyarlardan. Üzülüyorum, bir yalnızlık hissediyorum nedensizce. Tanımasam bile..
Ağrı çekmek. Hastalık kadar insanı üzen bir şey olamaz.
sevişirken kalbin hızlı atması. neden yani? ne bu görmediklik?
insanı üzen yine insan olmakla beraber çoğunlukla insanı üzen ta kendisidir. Evet evet tam üzerine bastınız kendisi. Çünkü,bi insanı kendi istemedikten sonra kimse üzemez. Üzüntü biraz karşındakilere yüklediğin anlam ve karşıdan beklentine göre şekilleniyor.Eğer kimseye karşı bi beklentin kalmazsa kolay kolay üzüleceğini yıkılacağını sanmıyorum. Tabi bunlar için vurdumduymaz bir hurrr çocuğu olmak lazım o da bize göre değil.
Sivri taraflarını törpüleyen şeylerdir aynı zamanda.
Bizi her şey üzer. Çünkü paramız yok.
insanlara verdiğin değerin yüzde 1'ni alamamak.
Yalnızlık, yalnız yalnız ağlarsınız bazen.
sag kolunun uzerine yatmis kiz arkadasla uyurken sol yana acilan kolun bosta kalmasi... keske o da burada olsaydi diye dusunup huzunlenmek...
Bazı mesajlar alıyorum. Üzücü. Kimi fazla dertli olmama giydiriyor, kimi içtiğim sigaraya, giydiğim kıyafete, kimileri eski konuştuğum insanlar,

Demek çok zor galiba, "sen de böyle güzelsin".

Ayıp lakin.
Şuanda tün dünyanın gözü önünde 6bini aşkın çocuk ve bebeklerin katledilmesini izlemek. Olum daha ağzı süt kokuyor lan. Hiçmi ana baba olmadınız kardeşiniz olmadı. insanlık tarihte hiç bukadar hayvanlaşmamıştır. Bu cinayete seyirci kalan, destekleyen alkışlayan bu fiili işleyen herkes suçludur.