bugün

turkcell hat sahibi olunan anlardır.

(bkz: turkcell le bağlan hayata)
(bkz: başlığı götünden anlamak)
yine, yeni, yeniden umutlarını yeşerttiğin anlardır.

(bkz: babanın kızım dediği an.)
Annenin kötü bir hastalık sonrası hayata döndüğü andır.
gece evde açlıktan kıvranırken, arkadaşının elinde iki tane dürümle geldiği andır. ikiside kendinedir ama olsun biri benimdir, benimdir, benim olacaktır.
çok sevip de kaybettiğin birinin aradan geçen onca zamana rağmen bir gün çıkıp geri gelmesi...
bir bebeği kucaklamak.
saat alarmının acı acı çalmasıyla sabahın köründe uyanıp, bir güzel sövdükten sonra o günün tatil olduğunu hatırlamak. 10 yaş gençleşmiş bir halde, yüzde uyku boyunca sürecek olan bir sırıtımak ve tebessüm arası bir ifadeyle tekrar uykuya dalmak. (bkz: ohş)
epeyce bir prematüre doğan bebeğinizin, küvözde herşeyden habersiz, gözleri kapalı yatarken uzattığınız elinizi topluiğne inceliğindeki parmaklarıyla tutmasıdır.
her şeyin kötü gittiği anda, babanın o sessiz, sevgisini göstermeyen adamın, bütün olumsuzluklara rağmen sana ilk defa sarılarak: 'seninle gurur duyuyorum evlat' demesi. sana emek veren, büyüten, senin için her fedakarlığı yapan babadan duymak, insanı hayata baglayabilcek, en önemli olaydır.
ne yaparsanız yapın geri dönebileceğiniz bir ev, ne olursanız olun sizi kabul edebilecek bir ailenizin olduğunu anladığınız an.
bir film, bir kitap, bir insan, bir çocuk, bir yabancı, bir gülümseme, bir dokunuş, bir destek, bir ses, bir koku, bir resim, bir anı, bir şarkı, bir yazı, bir ev, bir bahçe, bir şehir, bir ağaç, bir ölüm... çok şey yaşatabilir bu bağlanmayı, birbirinden çok farklı nedenlerle.
dertliyken çareniz olan kişinin belki de sadece bir merhaba dediği an.
ve bunun size yettiğini anladığınız an.
ne yaparsan yap bunu anlayacak ve yanında olacak ikizinizin oldugunu hissettiğiniz an* *
sokakta yağmurdan sırılsıklam olmuş ve koşar adımlarla eve varmaya çalışırken bir sokak çocuğuyla gözgöze geldiğiniz an.
sevdiklerinin seni sevdiğinden emin olduğun, onlarında senin sevginden şüphe etmedikleri anlardır.
1)sözlükte olmak
2)msnde olmak
3)işyerinde olmak
4)ağır bir hastalıktan koma vaziyetindeyken gözlerini açmak.
5)yaya giderken aniden arabanın çarpmasıyla yere düşüp gözlerini açmak.
6)ihtiyacı olan birine yardım edilen anda.
biranı açıp soğuk bir yudum aldığın ve üstüne sigarını yaktığın an.