bugün

sudan da, somali de, auschwitz de, hiroşima da, hakkari de, filistin de ... ... ... ve daha nice diyarlarda insanlığın ölümü gözler önüne serilmiştir; serilmektedir...
amerika'da bir kadının on üç yaşındaki kızının bekaretini satılığa çıkarması.
habur da şerefsiz karşılaması. [http://www.youtube.com/watch?v=dQMPa7d6WFg# ]
feryatlarla yardım isteyen, denize düşmüş libyalılara yardım edilmesinin engellendiği an.
sokakta can çekişen birini gördüğünüzde değil yardım etmek, ilk yardımı bile aramaya tenezzül etmiyorsanız, insanlık ölmüştür. allah rahmet eylesin!
(bkz: vebal altinda kalmak)
bir yakınının öldüğü andır.*
bir yazılı öncesi gelmediğin dersin notlarının verilmemesi...
Londra'da 67 kişinin bulunduğu metroda ve hepsinin gözü önünde, iki itin (insan olamazlar), yardım çığlıkları eşliğinde bir kadına tecavüz etmesi ve olaya bir allahın kulunun müdehale etmemesi skandalı. bakınız bile veremiyorum. tüylerim dikildi yine...
kabil'in habil'i öldürmesiyle başlayan ve günümüze kadar gelen, hala da yaşamakta olduğumuz hemen hemen her an. kimi din kisvesi altında öldürür, kimi milliyetçilik naralarıyla öldürür, kimi devrimci amaçlarla öldürür, kimi gider amaçsızca karısını öldürür. burada unutulan şey şu: öldürmek meşrulaşıyor. meşrulaştıkça da insanlık ölüyor. insanlığı öldüren daha çok şey var. mesela para, kıskançlık, facebook vs. bunlara hiç girmeyelim.
en birincisi gereksiz yere ırkçılık yapıp insan ayrımını körüklemektir. bu insanlara yazıklar olsun denmelidir. en başta peygamber efendimiz yasaklamış bunu ama bunlar ne yapıyorlar kendileri bile farkında değiller.
Filistin, Urumçi, Çinhindi bölgelerinde ki durum herşey'i açıklıyor aslında. Fazla söze gerek yok.
http://www.youtube.com/watch?v=tkkZall439s
Organ mafyalarinin her yil 1000 ile 1500 arasinda insani katletmesi, sirf para icin hayatlarini sondurmeleri.
ağır yaralı trafik kazalarında yaralıyı aracının koltuğu kan olur diyerek
aracına almayıp tam gaz olay mahallini terk eden insanlar insanlığın bittiğini gösteren olaylardan sadece biridir.
suçsuz insanları sırf hükümet karşıtı oldukları için panzerler altında ezmek, gözaltında kaybetmek, ekmek almaya giden çocukları kafalarından vurmak bu olayların başında gelir.