yağmurlu bir havada, gece, evde yalnızken elektriğin kesilmesi ve şimşeğin çakması.
insanların ruh hallerini etkiliyen paranormal veya gizem niteliği taşıyan olaylardır.
aynı kişiyi, aynı evde, aynı zamanda, iki farklı odada görmek. şahadet getirmenize yol açacaktır.
gece rüyada gördüğünüz olayın hemen hemen aynısının sonraki gün yaşanması.
gece aniden odanın kapısının açılması.
sessiz bir yerde köpeğin aniden havlaması.
çöp tenekesine tam çöp atarken içinden kedinin çıkması vb.
telesiyej, teleferik, asansör gibi yerlerde hareket halindeyken sarsıntı oluşması veya elektrik kesilmesi ürkütmekle kalmayıp, yusufmetrenizin ibresini 3.5 e dayamasıdır.
evde üç harfi çağırma muabbetinden sonra,yanlız kalınca duyulan yabancı sesler.
uçan adam sabrinin bulunduğunuz mekanda veya otobüste olması.
reklamlarda çıkan, sigara yüzünden koku ve tat alma duyusu yitirmiş mehmet nuhoğlu. korkuyorum lan her sigara içişimde.
metafiziğe gözlerinin açıldığını hissetmek , halüsilasyona düşmek.
gece banyoya girersin ve sanki uyuyanlardan biri gıcığına sigortayı kapatır açarsın olabilir atar dersin elektrik azdır cart curt. odaya geçersin aslında kapalı sandığın pencere aralıktır ve perdelerin sana doğru uçuştuğunu görürsün. bide o psikolojiyle biri seslendi zannedersin ama herkes mışılı geçtim horul horul modunda. vee işte o sevinç çığlığı. "yaşasın! 3 harflilere karıştım(!)"
çay içerken bardağı kaldırıldığı anda altındaki tabağın bardağa yapışıp bardakla beraber havaya kalktığı anda tabağın düşmesi ihtimali. çok ürküyorum bu durumda.
ev arkadaşımın aslında hiç varolmadığı, bütün bunların aslında bilinçaltımın oyunları olduğu fikrine kapılmak. şizofren olduğumu zannetmek. *
(bkz: tsunami)**