bugün

önyargılı olmaları bunların başıda gelir.
yakalanmış yalanlar.
yolda görüyorum da şu "somali'li çocuklar aç kalmasın" tarzı afişleri ; o çocukların aç olduğunu farketmemiz için irade (açlık) ile ibadet edilen bir ayda olmamız mı gerekiyordu ? o çocuklar geçen ay kaç gün tokdular ? yada bu aydan sonra yine mi tok kalacaklar ?

teklifim şu mübarek ayda dahil onların hep orda durmasıdır.
iğrenç olmaları.
depresyonda olmak,
regl döneminde olmak,
aldatılmak,
terk edilmek,
sevişmek istediği an yalnız olduğunu hatırlamak,
çok fakir olmak
çok zengin olmak,
cimrilik,
bencillik.
istisnalar var olmak şartıyla insanların birer pislik olmaları.
konuşuyor olmalı benim için son derece yeterli.
(bkz: halkından nefret etme sebepleri)
-benmerkezci olmaları
-çıkarcı olmaları
-farklı kişilikler sergilemeleri
-yalan söylemeleri.
bencil olmaları, çıkarçı olmaları, yalaka olmaları.. ama bunlar sadece bazıları için asla genelleme değildir.
kendi siyasi görüşüne ters bi siyasi ideolojiyi benimsemiş olmaları.
başkalarında eleştirdikleri şeyleri fütursuzca yapmaları.
toplumda tutunacağım diye ikiyüzlü davranmaları.
size karşı tavrı ile başlayan nedenlerdir.
enayi yerine koymaları, çarpmaya çalışmaları gibi nedenleri var ki bunlar; onlar hakkında ne mal olduklarını gösterir bize.
Gerçekten iyi bir insan olmak, yalandan, riyadan, namussuzluktan, sahtekârlıktan uzak kalmak, doğru dürüst bir adam olmak insanlardan uzak durmak için yeterli bir nedendir.
ben müthişim, harikayım, pek de güzelim edaları. Görüldüğü yerde ölü taklidi yapılması tavsiye edilir.
menfaatleri uğruna, acımasız ve iki yüzlü olmaları...
abi herşey bir yana, öyle tipler var ki midenizi bulandırmak gibi olmasın; adam o kadar rahat ki yanınızda cayır cayır osuruyor, sonrasında pardon, midem rahatsız diyerekten kurtulabileceğini zannediyor. Bir de şöyle bir tip var, adam caminin önünden geçmez, din iman nedir bilmez, yine o rahatsız edici rahatlığıyla zarıl zarıl geğiriyor, sonrasında da hiçbirşey olmamış gibi "estağfirullah" diyerek iğrençliğini örtbas etmeye çalışıyor. Abicim, size sadece şunu söylemek istiyorum;

AMUĞUZA GOYAM! *
Cahil ve aptal olmaları.
çok iddialı başlayan bir konuşmada anti tezlerle köşeye şıkışıp atmasyon tezlerini savunamamaları.
bari yalan sölüyorsun hikayeni zengin tut hacı.
bencil oluşlarıdır.
yıllarca emek verip yüceltiğiniz dostluğu, arkadaşlığı boşa sayıp güveninizi dağıtması.
çıkarcılığın tadını kaçırmaları başı çeker. ama bir de duruma göre fikir beyan etmeleri vardır ki bu beni çok iter. yine de affedilebilir mazur görülebilir insani vaziyettir her ikisi de.

ancak ruhunda zalimlik olandan buz gibi soğurum.
egolarının maymunu olmaları.
emrivaki konuşmaları.